1. Anasayfa
 2. Finans Sektörü

Sevinç Akpınaroğlu Moneytolia

Sevinç Akpınaroğlu Moneytolia
Sevinç Akpınaroğlu Moneytolia
0

Sevinç Akpınaroğlu Moneytolia’da üst düzey atama

Türkiye’nin yenilikçi Fintech şirketlerinden Moneytolia’da üst düzey bir atamagerçekleşti. Moneytolia’da CFO’luk görevi yapan Sevinç Akpınaroğlu, Moneytolia’nın yeni CEO’su olarak atandı. Sevinç Akpınaroğlu, stratejik çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini duyurdu. 

Türkiye’nin yenilikçi Fintech şirketlerinden Moneytolia’da üst düzey bir atamagerçekleşti. Ekim 2022’den bu yana CFO’luk görevini yürüten Sevinç Akpınaroğlu, Moneytolia’nın yeni CEO’su olarak atandı. Sevinç Akpınaroğlu, ‘Paranın yeni hali’ sloganıyla hizmet veren Moneytolia’nın ürün ve hizmet çeşitliliğinin artırılması ve rekabetçi ürünlerin geliştirilmesi için teknoloji odaklı liderlik yapacak. 

Sevinç Akpınaroğlu 24 yıllık tecrübeye sahip

İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olan Sevinç Akpınaroğlu, 24 yıllık kariyerinin ilk adımlarını Demirbank’ta Kurumsal Pazarlama Analisti olarak attı. 2000 yılında İnterbank’ın Bahçekapı şubesine Kurumsal Pazarlama Yetkilisi olarak atanan Akpınaroğlu, 2002-2004 yılları arasında Bayındırbank’ın Bahçekapı şubesine Kurumsal Pazarlama Yönetmeni olarak çalıştı. 2004-2015 yılları arasında Denizbank’ta sırasıyla Zeytinburnu Şubesi Ticari Pazarlama Yönetmeni, Denizbank Ticari Pazarlama Grubu Bölüm Müdürü, Küçükbakkalköy Şube Müdürü, Pendik Şube Müdürü, Altıyol Şube Müdürü olarak görev yapan Akpınaroğlu, 2015-2018 yılları arasında T-BANK’ta Kartal E-5 Şube Müdürlüğü görevini yürüttü. 2022 yılından bu yana Moneytolia’da CFO’luk görevini yürüten Sevinç Akpınaroğlu, bundan sonra Moneytolia’nın CEO’su görevini üstlenecek.

Moneytolia’nın konumunu emin adımlarla güçlendireceğiz

Moneytolia’nın yeni CEO’su Sevinç Akpınaroğlu görüşlerini şu şekilde belirtti:

“Öncelikle Yönetim Kurulumuza bu önemli ve gurur verici görevi güven duyup bana emanet ettikleri için teşekkür ediyorum. Moneytolia, Fintech dünyasında yeni olmasına rağmen oldukça iddialı. Kullanıcılarımızın hayatlarına fayda sağlayacak birçok proje geliştiriyoruz. Tüm bu çalışmaları, sabırsızlıkla ve heyecanla kullanıcılarımızla buluşturmayı hedefliyoruz. Moneytolia’nın Fintech dünyasındaki konumunu emin adımlarla güçlendireceğiz” dedi

Moneytolia Hakkında

Moneytolia, 2020 yılında kurulmuştur ve Türkiye’nin yenilikçi FinTech şirketlerinden biridir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından 2022 yılında lisans verilerek faaliyetine başlamıştır. Finansal hizmetleri teknolojiyle dönüştüren Moneytolia, kullanıcılarını global dünyaya entegre edecek yenilikçi ürün ve hizmetler ile tanıştırmaktadır. Ürün yelpazesi içinde bireysel ve kurumsal hesap, 7/24 para transferi, fatura, kredi kartı borcu ve bağış ödemeleri, oyun & dijital kod satın alma, POS hizmetleri, tüm dünyada geçerli Moneytolia Kart ve Sanal Kart yer almaktadır. Moneytolia, yurt dışına para transferi hizmetiyle de sektöre yeni bir soluk, kullanıcılara yeni bir kolaylık getirmiştir. Finansal hizmetlerin tek hesap üzerinden, yepyeni bir deneyimle gerçekleştirilmesi için çalışan Moneytolia, kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve hizmetleri geliştirmeye aralıksız devam edecektir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir