1. Anasayfa
 2. Finans Sektörü

PAPARA YUVARLA’YI SATIN ALDI

PAPARA YUVARLA’YI SATIN ALDI
PAPARA YUVARLA’YI SATIN ALDI

Papara, sivil toplum kuruluşlarına kaynak sağlayan Yuvarla’yı bünyesine kattığını ve Türkiye’de ilk kez bir sosyal girişimin satın alındığını duyurdu. Papara, Yuvarla ile birlikte 13 milyondan fazla kullanıcısına sunduğu ‘Bağış’ özelliğini güçlendirmeyi, daha fazla STK’ya ulaşmayı, bağış tutarlarını artırmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı hedeflediğini dile getirdi.

Yuvarla’yı satın aldığını ve bunun Türkiye’nin ilk sosyal girişim satın alması olduğunu duyurdu. Yuvarla ile birlikte Papara’nın 13 milyondan fazla kullanıcısına sivil toplum kuruluşlarına bağış yapmayı sağladığı ‘Bağış’ özelliğinin güçlenmesi hedefleniyor.

Daha fazla STK’ya ulaşmak, STK’ların daha fazla bağış toplamasını sağlamak ve düzenli bir bağış sistemi oluşturmak da bu satın almayla hedeflenenler arasında yer alıyor.

“Daha fazla STK’ya ulaşmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı hedefliyoruz.”

Papara CEO’su Emre Kenci konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Bağış özelliğimiz ile ayda ortalama 3.000’in üzerinde bağış işlemi gerçekleşiyor.

Bunu daha ileriye taşımak istedik. Yuvarla’yı ve gerçekleştirdiği güzel işleri uzun zamandır takip ediyorduk. Yuvarla’nın bünyemize katılması ile kullanıcılarımız artık Papara Card’ları ile yaptıkları harcamalardaki küsuratları yuvarlayarak aradaki kuruşları diledikleri sivil toplum kuruluşuna bağışlayabilecek.

Bu satın almayla birlikte ‘Bağış’ özelliğimizi güçlendirmeyi, daha fazla STK’ya ulaşmayı, hızlı ve sürekli bir bağış kanalı oluşturmayı, bağış tutarlarını artırmayı, Yuvarla’nın ise daha büyük bir kitleye ulaşmasını hedefliyoruz.

Yuvarla’yı satın almamız ülkemizdeki girişimcilik ekosistemi için de bir ilk. İlk kez bir sosyal girişim satın alınıyor. Papara olarak sosyal girişimcileri sonuna kadar desteklemekte kararlıyız. Bu konuda büyük bir adım attığımıza inanıyoruz. ”dedi.

“Papara’nın desteği ile bağışçı ve bağış kanalları artış gösterecek.”

Yuvarla kurucuları Emre Danacı ve Erdi Yerebasmaz, yüzbinlerce bağışçının küsuratlarını yuvarlayarak kuruşları milyon TL hacminde bağışlara dönüştürdüklerini belirterek; “Tehdit altındaki doğal yaşamdan kadına şiddete, insani yardımdan nitelikli eğitime kadar günümüzün önemli sosyal sorunlarına çözüm bulmaya çabalayan sivil toplum kuruluşlarına yardım etmek için kolektif bir destek gerekiyor.

Sosyal etki yaratmak konusundaki heyecanımızı Papara’nın da paylaştığını görmek bizi mutlu etti ve bu satışın zeminini oluşturdu. Papara ve Yuvarla’nın yollarının kesişmesi Yuvarla için oldukça önemli bir gelişme. Papara’nın 13 milyonu aşkın kullanıcısı ve iletişim kaynakları, Yuvarla’nın daha fazla kullanıcıya ve daha fazla bağışçıya ulaşması için kullanılacak. Birlikte çok daha fazla STK’ya ulaşacağız.” dedi.

Yuvarla’nın Papara bünyesine geçmesine dair sivil toplum kuruluşları ise şu düşünceleri paylaştı;

Türk Eğitim Vakfı Genel Müdür Banu Taşkın: “Bireysel bağış kültürünün gelişmesi çok kritik ve çok önemli. Yuvarla, finansal teknolojileri kullanan müthiş bir sosyal girişim. Kişilere, yaptığı alışverişlerdeki küsuratları yuvarlayarak bağış kültürünü aşılamış oluyor.”

TEMA VAKFI Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş: “Tema Vakfı olarak STK’lar için yenilikçi ve sürdürülebilir kaynak geliştirme modellerinin önemine inanıyoruz.

Bu zamana kadar Yuvarla’nın sivil toplum camiasında bilinen, tanınan ve güvenilen bir uygulaması vardı. Şimdi bu uygulamanın Papara ile daha çok kullanıcıya ulaşarak çalışmalarını başarıyla sürdüreceğine inanıyorum.”

Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Sait Tosyalı: “Yuvarla ile alışverişler çok kolay bir şekilde eğitime dönüşebiliyor. Yuvarla’nın Papara bünyesinde yolculuğa devam edecek olması ile daha çok bağışçıya ulaşılacağını ve böylelikle bağışların katlanarak artacağını ümit ediyorum.”

Papara Hakkında

Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100’de listelenen ve VISA tarafından “En iyi FinTech girişimi” ödülüne layık görülen, Türkiye’nin lider FinTech şirketidir.

Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, 2016 yılında finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek amacıyla kuruldu. 13 milyondan fazla bireysel kullanıcısı olan Papara’nın aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.300’ü aşkın ticari kullanıcısı bulunuyor.

300’den fazla çalışanı olan Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir