1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Kurum kültürü konusunda uzmanlaş

Kurum kültürü konusunda uzmanlaş
Kurum kültürü konusunda uzmanlaş
0

Kurum Kültürü ; Eyüp Toprak: “Harika işyerini belirleyen en önemli unsur GÜVEN!”

Great Place to Work®’ün güvene dayalı felsefesi dünyanın her yerinde çalışan odaklı ve yüksek güven kültürü yaklaşımı ile mükemmel işyeri kültürlerinin inşa edilmesine katkı sunuyor.

Organizasyonlara güven temelli analizler gerçekleştirdiklerini belirten Eyüp Toprak, “Güven ilkesi, bir ilişkiyi ve stratejiyi belirliyor.

Çalışan inanıyor mu ve bir paydaş mı? Güven, gurur ve takım ruhunu sürdürmek, şirketlerin sunduğu bir dizi avantajı hayata geçirmekten çok daha zor olsa da, bunların tümü üzerinde çalışmak isteyen herhangi bir organizasyon için ulaşılabilir bir hedef aslında.

30 yıllık geçmişimizle edindiğimiz bilgiler doğrultusunda HARİKA işyeri, çalışanların liderlerine duydukları güven düzeyi, işlerinden duydukları gurur ve birlikte çalıştıkları takım arkadaşlarından ne kadar keyif aldıkları ile ilgili.

Bunu kültürüne entegre edebilen organizasyonlar, değişen koşullar ne olursa olsun, çalışan bağlılığı ve yeni yetenekleri bünyesine katma konusunda sıkıntı yaşamamaktalar” dedi.

Eyüp Toprak: “Çalışan bağlılığı artık maddi karşılıkların çok ötesinde!”

Harika bir işyeri oluşturmanın anahtarının çalışanlara sadece kalıplaşmış bir grup özel haklar, programlar ve uygulamalar sağlamak değildir.

Çalışma ortamında yüksek ve kaliteli ilişkiler inşa etmekten geçtiğini belirten Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Çalışan bağlılığı artık maddi karşılıkların çok ötesinde.

Metodolojisiyle kendini kanıtlamış olan organizasyonlar için DNA analizi gerçekleştiriyor ve nerede ne yapmaları gerektiğini tespit ediyor.

Hem güvenilirlik, saygı ve hakkaniyet alanında çalışan ile yönetici ilişkisine bakıyor hem de koordinasyon ve delegasyon açısından insana değer veriliyor mu inceliyor.

Bağlılık oranına da bakılarak takım gururu ve takım ruhunun ne aşamada olduğu ortaya konuluyor. Özetle organizasyonlara 25 alanda net olarak hangi aksiyonu alabilecekleri konusunda bir raporlama çıkarabiliyoruz” dedi.

Great Place to Work®’ün Trust Index™’i kurumdaki GÜVEN’i 5 boyutta inceliyor

5 boyut üzerinden çalışanların mevcut kurum kültürü hakkındaki deneyimlerinin ölçümlenmesini sağlayan Great Place to Work® modeli, üç temel ilişkinin kalitesine ışık tutuyor.

Güvenilirlik, saygı ve hakkaniyet boyutları çerçevesinde çalışanlar ile yöneticiler arasındaki ilişki; gurur boyutu açısından çalışanlar ile yaptıkları iş arasındaki ilişki; takım ruhu boyutunda da birlikte çalıştığı takım arkadaşları ile arasındaki ilişki.

ABD’de başlayan ve Avrupa’da yaygınlaşan “Büyük İstifa” dalgası, Türkiye’de de etkisini göstermeye başladı. Artık kurumların gelecekleri, çalışanları için ne kadar HARİKA olduklarına bağlı.

Great Place to Work® sertifikası, çalışan bağlılığı ve yeni yeteneklerin kazanımı için önemli bir tescil belgesi!

Covid-19 salgını ile birlikte 2021’in başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayıp sonra tüm dünyaya yayılan “Büyük İstifa” hareketi, çalışan nezdinde beklentilerin önemli ölçüde değiştiğini gösterdi.

Pandemide çalışanların kariyerlerini, çalışma koşullarını ve uzun vadeli hedeflerini yeniden düşünmeleri için bir fırsat olmuştur.

Pandemi sürecinde uzaktan çalışma özgürlüğünün yanı sıra çalışma saatlerinde esnekliğe de önem verir hale gelmeleri, organizasyonları, uygun koşulları oluşturma konusunda zorlamaya başladı.

Great Place to Work® Hakkında

Great Place to Work® işyeri kültürü konusunda global otorite konumundadır. 1992’den bu yana gerçekleştirdiği 100 milyondan fazla çalışan anketiyapılmıştır.

Güven. Great Place to Work® kuruluşlara kültürlerini ölçme ve tüm çalışanları için yüksek güvene dayalı iş deneyimi oluşturarak daha iyi iş sonuçları elde etme konularında destek olur.

Great Place to Work® Certified™ listesi ve Fortune dergisinde yıllık olarak yayınlanan 100 Best Companies to Work For® ve World’s Best Workplaces™ listeleri de dahil olmak üzere ABD ve 60’tan fazla ülkedeki Best Workplaces™ listelerinde yer alacak şirketler belirlenir.

Tüm faaliyetlerini, tüm kuruluşlara A Great Place to Work For All™ sertifikasyonuna hak kazanmaları için yardımcı olarak daha iyi bir dünya oluşturma misyonuna uygun olarak gerçekleştirir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir