1. Anasayfa
 2. Finans Sektörü

Mete Umut Elmas KuCoin Türkiyenin Başında

Mete Umut Elmas KuCoin Türkiyenin Başında
Mete Umut Elmas KuCoin Türkiyenin Başında
0

KuCoin Türkiye Ülke Müdürlüğüne Mete Umut Elmas atandı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından KuCoin, Türkiye Ülke Müdürü’nü belirledi. Global borsanın Türkiye inisiyatiflerinin başına KuCoin’de farklı unvanlarda görevini sürdürmüş olan Mete Umut Elmas atandı.

Dünyanın en büyük 5 kripto para borsasından biri olan KuCoin, Türkiye’ye yönelik faaliyetlerini yönetmek üzere yeni Ülke Müdürü’nü belirledi. Global kripto para borsasının Türkiye’deki büyüme operasyonlarının başına Mete Umut Elmas atandı.

Ocak ayında Türkiye faaliyetlerine hız vermeye başlayan KuCoin, 207 ülkede 18 milyonun üzerinde kullanıcıya hizmet sunuyor. 700’ün üzerinde kripto varlığa ev sahipliği yapıyor. KuCoin spot alım-satım, marjin alım-satım, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu imkanı sağlıyor.

2017 yılında kurulan KuCoin, sektöre yön veren markalardan biri olarak ekosistemin birçok farklı noktasında faaliyet gösteriyor. NFT, yatırım, araştırma, ödeme sistemleri gibi alanlarda da ürün ve hizmetler sağlayan KuCoin’in, ayrıca KuCoin Token (KCS) ismiyle kendi borsa fayda token’i de bulunuyor.

KuCoin’in Global Başarısını Türkiye’de De Sürdürmeyi Hedefliyoruz

Atamasıyla ilgili görüşlerini aktaran KuCoin Türkiye Ülke Müdürü Mete Umut Elmas, “Öncelikle çeşitli dönemlerde farklı noktalarında yer aldığım ekosistemin en değerli markalarından biri olan KuCoin’in Türkiye Ülke Müdürü olarak atanmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

KuCoin olarak uzun zamandır Türkiye’ye yatırımlar gerçekleştiriyorduk fakat Ocak ayından bu yana büyüyen ekibimizle Türkiye’deki odağımızı artırdık. Bu doğrultuda 2022’in ilk yarısında Türkiye’de 2 kata yakın büyüme gerçekleştirdiğimizi söyleyebliriz.

Global yönetimimiz de Türkiye’deki potansiyele inanıyor ve ülkemizin ekosisteme adaptasyon hızını yakından takip ediyor, destekliyor. Bu kapsamda yöneteceğimiz stratejiyle birlikte şu ana kadar yakaladığımız ivmeyi artırarak KuCoin’i ülkemizin en güvenilen ve en çok tercih edilen kripto para borsası haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Bu anlamda oldukça donanımlı bir ekibimiz var ve sunduğumuz sayısız ürünle Türkiye’deki yatırımcılara en iyi kullanıcı deneyimini yaşatmak için çalışmalarımıza tüm hızıyla devam edeceğiz.” dedi.

Mete Umut Elmas Hakkında

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu olan Mete Umut Elmas, 2021 yılından bu yana KuCoin’de görev alıyor. Daha önce Mercedes-Benz Türkiye’de Pazarlama İletişimi Koordinatörlüğü ve kripto ekosisteminin yerli girişimlerinde Büyüme Yöneticiliği gibi pozisyonlarda bulundu. Elmas, KuCoin’de İş Geliştirme Direktörü olarak başladığı görevini Ülke Müdürü olarak sürdürüyor. İyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor.

KuCoin Hakkında

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, Seyşeller’deki operasyonel merkezi ile küresel bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılık ve topluluk eylemi erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700’den fazla dijital varlık sunuyor. 207 ülkedeki 18 milyon kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, vadeli işlem alım-satımı, ücretsiz otomatik alım-satım botu hizmetlerini sağlıyor.

2022’de KuCoin, B Serisi öncesi bir turla 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Toplam yatırımları A Turu ile birlikte 170 milyon dolara çıkardı ve toplam 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı.

KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en iyi 5 kripto borsasından biri. Forbes ayrıca KuCoin’i 2021’deki En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklılar için En İyi Kripto Uygulaması seçti.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir