1. Anasayfa
 2. Emlak Sektörü

İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel

İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel
0

İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel. İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel Karadeniz bungalovlarında 620 TL’ye tatil yapabilirsiniz

Popüler seyahat trendleri yıllar içinde değişiyor. Geçmişte ultra her şey dahil konseptinde hizmet veren otellerde tatil yapmak popülerken günümüzde seyahat severlerin büyük bir kısmı kalabalıktan uzak olabilecekleri izole tatil seçeneklerini tercih ediyor.

İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel
İsviçre Alpleri’ndeki dağ evlerinden daha güzel

İzole tatil dendiğinde geçmişte akıllara İsviçre’deki dağ evleri gelirdi.

Bugünse hem Rize-Artvin Havalimanı’nın açılması hem de kaliteli hizmet veren tesis sayısının artmasıyla Karadeniz Bölgesi’ndeki bungalov evler yükselişe geçti.

Karadeniz’deki bungalovlarda 2 kişi için gecelik konaklama ücretinin ortalama 620 TL olduğunu gösteriyor.

Şehir hayatının karmaşası ve yoğun bir şekilde çalışmak seyahat severlerin büyük tesislerdense doğanın içinde yalnız kalabilecekleri izole tatil seçeneklerine yönelmelerini beraberinde getirdi.

Özellikle manzarası, dekorasyonu ve verdiği kaliteli hizmetle öne çıkan Rize, Trabzon, Bartın ve Artvin gibi illerde konumlanmış Karadeniz bungalovları gün geçtikçe daha çok popülerleşiyor.

Karadeniz’deki bungalov otellerde bir gecelik konaklama için ortalama sepet tutarının 620 TL olduğu görülüyor.

Bungalov otellerde ya da dağ evlerinde kalmayı tercih edenler genellikle 30 yaş üstü çiftler.

Bungalov oteller özellikle hafta sonu ya da uzun hafta sonu tatilleri için sıklıkla tercih edilirken, trekking gibi aktivitelerin yapıldığı dönemlerde seyahat severler bu tesislerde ortalama bir haftalık tatil yapmayı tercih ediyor.

Son 5 sene içerisinde Karadeniz’deki tesislerin kalitesinin yükselmesiyle turistlerin bungalovlara ve bölgeye yönelik ilgisi de arttı.

Yeni ve kaliteli tesislerin yapılması, bölge halkının modern turizm anlayışı ile tanışması, uçak seferlerinin artması ve özellikle de Rize-Artvin Havalimanı’nın açılmasıyla yayla evleri daha geniş kitleler tarafından tercih edilmeye başlandı.

Siz de bölgedeki şehirlerden birine uçak bileti alarak Karadeniz bungalovlarında keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Dilerseniz havalimanından araç kiralama seçeneğini değerlendirerek dağ evlerine konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Son yıllarda Karadeniz bungalovlarına talep artışını değerlendiren uzmanlar konuyla ilgili olarak “Bundan birkaç yıl öncesinde eşsiz manzaraya sahip lüks bungalovlardan bahsedildiğinde seyahat severlerin aklına İsviçre’deki dağ evleri geliyordu.

Bugünse Karadeniz’deki bungalovlar manzaraları, lüks dekorasyonları kaliteli hizmetleriyle İsviçre’deki dağ evlerini aratmıyor.

Özellikle kış mevsiminde içinde soba ya da şömine olan bungalovlar dekorasyonlarıyla misafirlerine özel bir atmosferde olduklarını hissettiriyor.

Kışın şömineli ve konforlu bir dağ evinde dinlenmek veya yazın sıcağından bunalıp serinlemek isteyenler bungalov evleri tercih ediyor.

Bu noktada dağ evinde kalmak isteyen tatilciler için de dünya üzerindeki en iyi seçeneklerin başında Karadeniz geliyor.

Kısacası söz konusu dağ evleri olduğunda artık İsviçre’ye gerek yok, en güzeli Karadeniz’de” dedi.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir