1. Anasayfa
 2. Enerji Sektörü

Ge’nin yeni yatırımları

Ge’nin yeni yatırımları
0

Ge’nin yeni yatırımları Gelecekte Kurmayı Planladığı Üç Halka Açık Şirketin Marka Adını Açıkladı

Üç Şirket de GE’nin Köklü Mirasından Faydalanmaya Devam Edecek

Sağlık hizmetleri iş kolunun adı GE HealthCare olacak

GE Renewable Energy, GE Power, GE Digital ve GE Energy Financial Services’in dahil olduğu GE’nin enerji iş alanı portföyü, GE Vernova adı altında birleşecek.

Havacılık iş kolunun adı GE Aerospace olacak

Planlı ayrılma kararı doğrultusunda, büyümekte olan sağlık, enerji ve havacılık sektörlerine odaklı, gelecekte kuracağı endüstri lideri, küresel, yatırım yapılabilir özelliklere sahip ve halka açık üç şirketin adını açıkladı.

Sağlık sektörüne yönelik iş alanının adı GE HealthCare olacak.

Mevcut enerji portföyü, Renewable Energy, Power, Digital ve Energy Financial Services dahil olmak üzere, GE Vernova adı altında toplanacak.

GE’nin havacılık iş kolunun adı ise GE Aerospace olacak.

Planlanan üç şirket de GE’nin köklü mirasından ve yaklaşık 20 milyar dolarlık küresel marka değerinden faydalanmaya devam edecek.

Bunlara ek olarak, GE bugün, planlı ayrılmanın tamamlanmasının ardından GE HealthCare hisselerinin Nasdaq Global Select Market’te “GEHC” koduyla yer alacağını duyurdu.

GE HealthCare, Nasdaq’ta listelenerek borsanın özellikle sağlık sektöründe yenilikçi, teknoloji odaklı profilinden ve performansından yararlanacak.

Culp, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bugün, GE’nin bağımsız ve tam odaklı üç şirket haline gelme planının önemli dönüm noktası.

GE’nin milyarlarca dolarlık global marka değerinden yararlanmak yararlanılmalı. Hedef pazarlarımızda bize rekabet avantajı sunuyor ve bu da şirketlerin gelecekte kazanmasına fırsat sunacak.

Bu markala yalın ve yenilikçi bir temel üzerine inşa edildi.

İnşa etme misyonumuzu sürdürecek ve müşterilerimiz için GE’de değer verdikleri güçlü yönlerin önemli hatırlatıcıları olacak.”

GE, 2023’ün başlarında GE HealthCare’in vergiden muaf ayrılma işlemini gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Hasta sonuçlarını iyileştirecek ve kritik hasta ve klinik zorlukları ele alacak hassas tıp yeniliklerine yön veren bağımsız bir şirket kurmayı hedefliyor.

100 yılı aşkın geçmişe sahip GE HealthCare adı ve Logosu, güvenliğin, kalitenin, güvenin simgesi olmaya devam edecek.

Marka rengi, insanı ve samimiyeti daha fazla yansıtmak ve belirgin bir şekilde ayrışmak için “şefkat moru” olarak adlandırılıyor.

Şirket, yılda dört milyondan fazla ürün kurulumuyla ve gerçekleştirdiği iki milyardan fazla hasta taramasıyla hem sağlayıcı olarak hem de hasta bakımı alanında ön saflarda yer almaya devam edecek.

GE, 2024’ün başlarında ise GE Vernova’nın vergiden muaf ayrılma işlemini gerçekleştirmeyi planlıyor.

Müşterileriyle birlikte dünya elektriğinin üçte birini sağlayan GE’nin enerji iş alanı portföyünü barındıran GE Vernova, güvenilir, erişilebilir ve sürdürülebilir enerjiye yönelik çabaları hızlandırmaya odaklanıyor.

Yeni isim, dünyanın yeşilini ve mavisini vurgulamak için “verde” ve “verdant” kelimelerinden türetilen “ver” sözcüğü ile Latince “yeni/new”, “novus” kökünden türetilen “nova” sözcüğünün birleşiminden oluşuyor.

GE Vernova adı, şirketin sağlamaya yardımcı olacağı düşük karbonlu enerjinin yenilikçi çağını yansıtıyor.

Bu nitelikler aynı zamanda GE Vernova’nın yenilenen “daima yeşil/evergreen” adlı marka rengine de yansıtıldı.

7.000’den fazla gaz türbini ve 400 GW’lık yenilenebilir enerji ekipmanından oluşan kurulu gücü barındıran GE Vernova’nın Logosu, şirketin müşterilerine kalite, iş birliği ve yetenek sağlama konusundaki kalıcı taahhütlerinin altını çizecek.

Planlı ayrılma işlemlerinin ardından GE, GE Aerospace adını alarak havacılık odaklı bir şirket olacak.

39.400 ticari ve 26.200 askeri uçak motorundan oluşan kurulu güce sahip şirket, uçuşun geleceğini şekillendirirken bir yandan da sektörün toparlanmasını desteklemede hayati bir rol oynamaya devam edecek.

GE Logosu, yeni marka adı ve atmosferin üst sınırlarını temsil eden yeni “atmosfer mavisi” marka rengi, markanın havacılık sektöründeki güçlü duruşunu korurken havacılığın ve savunmanın geleceğinde rekabet etmek ve bu alanlarda ilerleme kaydetmek için kendinden emin bir vizyon ortaya koyuyor.

Planlanan ayrılma işlemlerinin ardından GE Aerospace, GE ticari markasına sahip olacak ve diğer şirketlere uzun vadeli lisanslar sağlayacak.

GE Pazarlamadan Sorumlu Dünya Başkanı Linda Boff ise şunları belirtti: “Altı ay boyunca, gelecekte kurmayı planladığımız şirketlerimiz için, GE markasının gerçek değerini sunan kapsamlı ve müşteri odaklı bir süreç yürüttük.

Yapılan binlerce görüşmeden elde edilen veriler ve analizler neticesinde, GE adının ve tarihi yüz yılı aşan Logomuzun, inovasyon mirasını, global müşterilerin güvenini, ekibimizin duyduğu gururu ve geleceğin liderlerini kendine çeken bir yetenek mıktasını temsil ettiği net bir şekilde ortaya çıktı.

Gelecekte kurulacak şirketlerin GE’nin DNA’sında bulunan inovasyonu geliştirecek olmasından gurur duyuyoruz.”

Üç ayrı şirketin kurulmasıyla, her bir şirket uzun vadeli büyümeye ve değer yaratmaya daha fazla odaklanacak. Özel sermaye tahsisinden ve stratejik esneklikten daha fazla faydalanacak.

 • Interbrand En İyi Küresel Markalar 2021 çalışmasında yer alan verilere göre.

** Bu planlar, dünyanın bazı bölgelerinde yasal olarak zorunlu müzakerelere tabi olabilir.

İleriye Dönük İfadeler

Bu belge, doğaları gereği farklı derecelerde belirsiz olan konuları ele alan gelecekteki olaylarla ilgili ileriye dönük ifadeler içermektedir.

Gerçekleşecek olan sonuçlarımızın ileriye dönük ifadelerimizden önemli ölçüde farklı olmasına neden olabilecek çalışmalar yürütüyoruz.

Belirsizlikler hakkında detaylar için SEC (Securities and Exchange Commission/ABD sermaye piyasası kurumu) tescillerimizi İleriye dönük ifadelerimizi güncellemeyi taahhüt etmemekteyiz.

GE Kimdir?

İşleyen bir dünya için güçlüklere meydan okuyan GE 130 yılı aşkın bir süredir endüstrinin geleceğini şekillendiriyor. Lider teknolojisi, küresel erişim gücü ve yetkinlikleriyle GE, daha güvenli, verimli ve güvenilir bir dünyaya katkıda bulunuyor.

Çeşitliliği benimseyen üst seviyede işler başaran GE çalışanları, GE’nin misyonunu yerine getirmeye ve hizmet sunmaya odaklanmıştır

https://www.sektornews.com/category/enerji-sektoru/

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir