1. Anasayfa
 2. Enerji Sektörü

FullCharger

FullCharger
Şarj ağı işletmecisi lisansını FullCharger aldı

şarj ağı işletmecisi lisansını FullCharger Türkiye’nin ve dünyada bir ilk olarak aldı

Elektrikli şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger, EPDK tarafından şarj ağı işletmecisi lisansını da ilk alan şirket oldu.

Elektrikli şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger’ın şarj ağı işletmeci lisansını almak üzere yaptığı başvuru EPDK tarafından onaylandı.

Bakanlığının yayınladığı Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında, dünyada ve Türkiye’de ilk şarj ağı işletmecisi lisansını alan FullCharger, elektrikli şarj istasyonu kurma ve alt yapı sağlamanın yanı sıra 49 yıl süreyle Türkiye genelinde şarj ağı işletmeciliğinde faaliyet gösterecek.

Türkiye’nin en geniş şarj işletmesi ağına sahip olacağız

Geçtiğimiz hafta Schneider Electric ile iş birliği anlaşması imzalayan FullCharger Başkan Vekili Av. Begüm Dermancıoğlu gelişmeyi; “EPDK tarafından dünyada ve Türkiye’de ilk şarj ağı işletmecisi lisansını almaktan dolayı çok mutluyuz.

FullCharger olarak sektördeki öncülüğümüzü lisans alanına da taşıdık. Sektörün kurucusu olarak 2010 yılından gelen tecrübemizle ülkemizin çeşitli bölgelerine 10 yıl içinde 70 bin şarj istasyonu kurmayı hedefledik.

Önümüzdeki 1 yıllık süreçte, Türkiye’nin en geniş şarj ağı işletmesine sahip olacağız. İlgili kurum ve yetkililerin elektrikli şarj işletmelerine gösterdiği destekten memnunuz.

Son olarak, kamu çalışanı ve emekli aylığını düzenleyen yasa teklifinin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmeleri sırasında verilen önergeyle elektrikli araçlara yönelik ÖTV düzenlemesine gidildi. Bu, sektörün büyümesi adına çok önemli bir gelişme.

FullCharger olarak; araç üreticisinin, sahibinin, kullanıcısının ve elektrik şebekelerini yöneten dağıtım şirketlerinin, otopark işletmecisi ve otoparkı bulunan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere entegre bir sistemi benimsiyoruz.

Bu noktada özellikle vurgulamamız gerekir ki Türkiye’de, alanımızda bizim tecrübemize ve yetkinliğimize denk bir şirket yok. Biz, konuyu bütüncül olarak ele alıyoruz.

Erişilebilir, uygun, tekno-akıllı, çevreci-temiz çözümler öneren küresel çoklu-operator ve çoklu–uygulamacı olma vizyonuyla ilerliyoruz. Amacımız; verimli bir eko sistem oluşturarak öncüsü olmak” sözleriyle değerlendirdi.

Dünyada bir ilk olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Örnek modelin Türkiye’den çıkması da bize ayrı bir gurur kaynağı. FullCharger ekibi olarak bu sevincimizi sizinle paylaşmak istedik.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir