1. Anasayfa
 2. Moda

GENÇ MODA TASARIMCILARI

GENÇ MODA TASARIMCILARI
0

30. KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARI YARIŞMASI FİNALİSTLERİ AÇIKLANDI!

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından bu yıl 30 uncusu düzenlenen yarışma ile kozasından çıkacak 10 genç yetenek belli oldu. 

1992’den bu yana moda sektörüne aralarında Bahar Korçan, Özgür Masur, Zeynep Tosun, Hakan Yıldırım, Özlem Kaya ve Gül Ağış’ın da bulunduğu değerli tasarımcılar kazandıran Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması 30. yılının genç yeteneklerini açıkladı. 

GENÇ MODA TASARIMCILARI
GENÇ MODA TASARIMCILARI

21 Temmuz Perşembe günü İHKİB İştiraki İstanbul Moda Akademisi’nde gerçekleşen yüz yüze mülakatta tasarımlarını sergileyen 31 isimden Ada Çuhadar, Ahmet Can Encin, Ahmet Can Hızlı, Ercan Tenekecioğlu, Feyza Nur Çilingir, Maide Özer, Melis Küçükyılmaz, Nida Uzun, Sude Keskin ve Şakir Buldan Kasım ayında gerçekleşecek final gecesi için yarışmaya hak kazandı. 

Yarışmanın birincisi 60.000 TL, ikincisi 30.000 TL ve üçüncüsü 20.000 TL para ödülüne sahip olacak. İlk 3’e girmeye hak kazanan tasarımcılar ayrıca yurt dışında eğitim desteği ve Türkiye’de bir yıllık İngilizce dil eğitimine katılma hakkı kazanacak ve uluslararası basında tanıtılacaklar.

Finale kalan on yarışmacı ise atölye ve danışmanlık desteği, 15.000 TL değerinde koleksiyon hazırlama ve malzeme bedeli, İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı ve Yönetimi Master Class Diploma Programı’na katılma fırsatı, sektörle ilgili uluslararası bir fuarı ziyaret hakkı ve Moda Tasarımcıları Derneği’ne bir yıllık üyeliğe sahip olacak. 

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir