1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

FUNDA ERASLAN

FUNDA ERASLAN
FUNDA ERASLAN
0

FUNDA ERASLAN, “MPLUS TÜRKİYE, GÜRCİSTAN VE MENA SATIŞ VE İŞ GELİŞTİRME DİREKTÖRÜ” OLARAK ATANDI. Mplus, küresel ölçekteki büyüme hamlesini üst düzey atamalarla hızlandırdı

Avrupa’nın lider BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketi Mplus Group; küresel büyüme hamlesini üst düzeydeki stratejik atamalarıyla hızlandırıyor. Grubun Global Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yapmakta olan Fatma Funda Eraslan; Mplus Türkiye sorumluluk bölgelerinde büyümeye katkıda bulunmak üzere Mplus Türkiye, Gürcistan ve MENA Satış ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandı. 

Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu Mplus Group; Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kafkasya bölgesindeki büyüme çalışmalarını hızlandırdı.

Bu kapsamda; grubun Global Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yapmakta olan Fatma Funda Eraslan, Mplus Türkiye’ye bağlı sorumluluk bölgelerinde büyümeye katkıda bulunmak için 1 Mart 2024 itibariyle Mplus Türkiye, Gürcistan ve MENA Satış ve İş Geliştirme Direktörü” olarak görev yapmaya başladı. Eraslan, uluslararası deneyimi ve liderlik becerileri ile grubun küresel rekabet gücünü artırmaya yönelik operasyonlarına katkıda bulunacak. 

2022 yılından bu yana Mplus Group’un Pazarlama ve İletişim Direktörlüğü görevini Türkiye’den yürüten Fatma Funda Eraslan; büyüme hedeflerine yönelik geliştirdiği pazarlama stratejileri ile global ve lokal pazarlarda marka bilinirliğininin arttırılmasında önemli bir rol oynayıp, Mplus Group’un küresel müşteri portföyünü genişletmeyi başardı.

En son yapılan atamalarla sorumluluk alanı değişen Eraslan; şirketin Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Kafkasya bölgesi başta olmak üzere farklı coğrafyalardaki küresel büyüme hamlesine destek vermek için Türkiye, Gürcistan ve MENA bölgesindeki satış ve iş geliştirme süreçlerinde aktif rol oynuyor olacak.

Fatma Funda Eraslan kimdir?

2007 yılında Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Fatma Funda Eraslan, akademik eğitimini Alliance Manchester Business School’da Kurumsal İletişim ve İtibar Yönetimi üzerine yüksek lisans yaparak sürdürdü.

Kariyer yaşamı boyunca ulusal ve uluslararası ölçekte, üst düzey rollerde görev alan Eraslan, özellikle havacılık ve lojistik sektörlerinde, iş geliştirme ve satış alanlarında önemli başarılara imza attı.

Türkiye dışında Hindistan ve Avrupa’da üstlendiği roller ile uluslararası deneyimini pekiştirdi. 2022 yılında Mplus Group’a katılarak global pazarlama fonksiyonlara yönelik attığı adımlarla grubun küresel marka bilinirliğine üst düzey bir boyut getiren Eraslan, 2024 Mart itibarıyla Mplus Türkiye, Gürcistan ve MENA Satış ve İş Geliştirme Direktörü olarak atandı.

MPlus Türkiye hakkında 

Türkiye’nin en büyük bağımsız dış kaynak sağlayıcılarından biri olan Mplus Türkiye, ilk olarak 2000 yılında CMC Türkiye adıyla İstanbul’da kuruldu.

Ocak 2020’de, Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu Mplus’ın en büyük üyesi olarak yerini alan MPlus Türkiye, günden güne büyüyen BPO alanının BPTO dönüşümüne öncülük ederek, farklı sektörlerden global müşterilerine; 360° çok kanallı iletişim ve insan odaklı bir müşteri deneyimi için kendi geliştirdiği yenilikçi entegre çözümlerinin yanı sıra başarılı iş dönüşümlerini sağlayacak bütünsel danışmanlık hizmetleri de sunmaktadır. 

Türkiye ve Avrupa’daki 62 lokasyonda, 57’in üzerinde ülkeden 300’den fazla kuruma yaklaşık 14.500 çalışanı ile 32 dilde hizmet veren Mplus Group’un Türkiye kadrosunda 8.000’in üzerinde kişi görev yapmakta ve 100’ün üzerinde projede, 10’dan fazla dilde müşteri deneyimi ve müşteri iletişimi desteği vermektedir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir