1. Anasayfa
 2. Kültür, Sanat ve Tasarım Sektörü

Zorlu PSM’de Bu Hafta; 8-14 Ağustos


0

Zorlu PSM’de Bu Hafta; 8-14 Ağustos Zorlu PSM bu hafta, yaza damga vuran PSM Loves Summer konser serisinin son konseri olan, müziklerinde sadece alternative rock, post-punk revival ve indie rock’a bağlı kalmayıp psikedelik pop, glam rock ve caz tarzıyla biletleri satışa çıkar çıkmaz tükenen Arctic Monkeys’i, 9-10 Ağustos’ta hayranlarıyla buluşturacak.

Öte yandan yazın coşkusunu açık havada çıkarmak isteyenler için Vestel Amfi’de etkinliklerini tüm hızıyla sürdüren Zorlu PSM’de; “İbrahim Selim ile Bu Gece” programından “Akıllı Hayat Sinema Günleri” ile Başka Sinema film gösterimlerine, Lady Diana’nın hayatını kapsamlı bir biçimde ele alan “Queen of the People’s Hearts” müzikalinden 90’lı yılların unutulmaz hit ve dans şarkılarından oluşan “Flashback 90’lar Türkçe Pop Gecesi”ne kadar birçok etkinlik bu hafta Zorlu PSM’nin büyüleyici atmosferinde sizleri bekliyor.

İBRAHİM SELİM İLE BU GECE // 8 AĞUSTOS // %100 STUDIO // 21.00

İbrahim Selim’in renkli sunumu, birbirinden değerli konukları ve dinamik seyircisiyle dosta kahkaha, düşmana elem vermeye geliyor. “İbrahim Selim ile Bu Gece” 8 Ağustos’ta %100 Studio sahnesinde seyircileriyle buluşuyor. Her hafta sürpriz bir konuğun katılacağı programda müzikten, stand-up’a, mizahtan güncel konulara; kültürün her alanına doyacağız. 

Kapı Açılış: 19.30

Etkinlik: 21.00

Bilet Fiyatları:

Genel Satış: ₺330,00

Öğrenci: ₺143,00 

Balkon: ₺220,00

DJ EVENT: ZOZO // 8 AĞUSTOS // VESTEL AMFİ // 19.00

Müzik, dans, eğlence, film gösterimler, spor müsabakaları ve çok daha fazlası yaz boyunca Vestel Amfi’de! Funk, disko ve soul karışımı setiyle 90’lı yılların sonlarından bu yana İstanbul dans müziği sahnesinin merkezinde yer alan DJ Zozo, 8 Ağustos’ta Vestel Amfi’de sahne alacak!

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00 

Etkinlik: 19.00

PSM LOVES SUMMER: ARCTIC MONKEYS // 9-10 AĞUSTOS // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

Müziklerinde sadece alternative rock, post-punk revival ve indie rock’a bağlı kalmayıp psikedelik pop, glam rock ve cazı da harmanlayan zengin bir sound’u hayranlarına sunan; aynı zamanda The Last Shadow Puppets’ın da efsanevi solisti Alex Turner, Jamie Cook, Matt Helders ve Nick O’Mally dörtlüsünden oluşan kadrosuyla Arctic Monkeys, uzun bir aradan sonra “PSM Loves Summer” konserleri kapsamında Türkiye’de hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Grammy Ödülleri, Brit Ödülleri, Mercury Ödülleri ve GAFFA Ödülleri gibi pek çok prestijli müzik ödülüne 104 kez aday gösterilen indie rock müzik grubu Arctic Monkeys, uzun bir aradan sonra “PSM Loves Summer” kapsamında, 9 ve 10 Ağustos olmak üzere, tam iki akşam üst üste, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde hayranlarıyla buluşacak!

Kapı Açılış: 20.00 

Arctic Monkeys: 21.00

Bilet Fiyatları: Tükendi

AKILLI HAYAT SİNEMA GÜNLERİ: DİREN! (SUFFRAGETTE) // 11 AĞUSTOS // VESTEL AMFİ // 21.00

Maud (Carey Mulligan), hastalıklara ve yaralanmalara sık sık rastlanan bir çamaşırhanede 7 yaşından beri çalışmaktadır.

Aynı çamaşırhanede çalışan George (Ben Whishaw) ile evli olan Maud’un hayatta en büyük dayanağı oğlu Sonny’dir. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan süfrajetlerin arasında kalır ve eylemciler arasında kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı (Anne-Marie Duff) görür.

Maud’un harekete olan ilgisini fark eden Violet, onu oy haklarını savunmaya ikna etmeye çalışır. Süfrajetlerin içinde sözcülük yapıp eylemlerde ön plana çıkması nedeniyle göze batan Maud, bir gösteriden sonra tutuklanır ve bir hafta hapiste kalır.

Hapishaneden çıktığında işler daha da karışır; çünkü kocası onu ne eve alır, ne de oğlunu görmesine izin verir.

Maud’un adaletsizliğe karşı duyduğu öfke, onu hareketin lideri olan Emmeline Pankhurst (Merly Streep) ile tanışmaya dek götürecektir.

Film Gösterimi: 21.00

BREK AKUSTİK PERFORMANS 12 AĞUSTOS VESTEL AMFİ 19.00

Lo-fi ve bedroom pop üretimleriyle yerli sahnenin dikkat çeken müzisyenlerinden BREK, 12 Ağustos akşamı akustik performansıyla Vestel Amfi’de. 

Solo işlerine koyulmadan önce şehrin alternatif sahnesinden birçok isimle çalıştı; Nihil Piraye ve Mispis grupları ile sahne aldı, prodüktörlük ve aranjörlük yaptı.

Yatak odasına kapanıp, kendi kendine besteleyip kaydettiği ilk uzunçaları TV Juice 2018 yazında yayımlandı.

Yerli sahneden duymaya alışık olmadığımız sound’u ve tarzıyla dream pop, synth pop, new wave ve krautrock sularında yüzen müziği, buğulu ve atmosferik olarak tanımlanıyor.

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00 

Etkinlik: 19.00

FLASHBACK 90’LAR TÜRKÇE POP GECESİ 13 AĞUSTOS VESTEL AMFİ 19.00

Zaman tüneline giriyoruz, eskilere gidiyoruz, sesimiz kısılana kadar şarkılar söylüyoruz, ayaklarımız ağrıyana kadar dans ediyoruz!

Neyden mi bahsediyoruz? Flashback 90’lar Türkçe Pop Gecesi’nden! Perküsyon eşliğinde DJ performans ve muhteşem dans şovları izleyeceğiniz 13 Ağustos günü Zorlu PSM’nin gözde açık hava mekanı Vestel Amfi’de gerçekleşecek partinin etkisinden uzun süre çıkamayacaksınız.

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00 

Etkinlik: 19.00

Bilet Fiyatları:

Genel Satış: ₺77,00

QUEEN OF THE PEOPLE’S HEARTS 13-14 AĞUSTOS TURKCELL SAHNESİ 20.30

ABD’nin en prestijli ve ilgi duyulan Lady Diana müzikali Queen of the People’s Hearts, 13-14 Ağustos tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde…

İtalyanlar tarafından ‘La Diva Turca’ olarak anılan opera sanatçısı Leyla Gencer’in ardından yurtdışında, alanında isminden en çok söz ettiren Türk mezzo sopranolardan Lori Şen, İngiliz prensesi için yazılan eserde Lady Di’yi canlandırıyor.

Prenses Diana’nın hayatını anlatan, Angela Knight ve Randal Dewey’nin yepyeni müzikali Queen of the People’s Hearts Türkiye’de! Prens Charles ile tanışmasından, Kraliçe ve Camilla ile yüzleşmesine, Beyaz Saray’da John Travolta ile dansından, Dodi ile geçirdikleri kazaya kadar tüm hikaye harika müziklerle karşınızda.

Kapı Açılış: 19.45 

Etkinlik: 20.30

Bilet Fiyatları :

1. Kategori – ₺700,00

2. Kategori – ₺600,00

3. Kategori – ₺500,00

4. Kategori – ₺400,00

5. Kategori – ₺250,00

BAŞKA SİNEMA FİLM GÖSTERİMLERİ: MATCH POINT 14 AĞUSTOS VESTEL AMFİ 21.00

Hollywood’un en üretken isimlerinden Woody Allen’a Avrupa turunun başlangıcında Scarlett Johansson eşlik ediyor.

Emekliliğini açıklayan tenisçi Chris Wilton, maddi zorluklar çekmektedir. Rahat ve sefahat içinde yaşamayı arzulayan Chris, ders verdiği Tom Hewett’ın kızının ona şimşek aşkıyla vurulmasıyla bu arzularına çabucak kavuşur. Ancak bu rahatlığın içinde aklı sürekli, oyuncu olmak isteyen ve yine Hewettler sayesinde tanıştığı Nola Rice’tadır. Chris, Nola’nın güzelliği ve Hewett ailesinin vadettiği rahat yaşam arasında bir karar vermek zorundadır.

Kapı Açılış: 17.00

Happy Hours: 17.00- 19.00 

Etkinlik: 21.00

Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi (Zorlu PSM), 9 yıldır ilham verici sanat deneyimleri yaratarak ve dünya sanatına ev sahipliği yaparak daha çok insana sanatı keşfetmeleri ve sanatla dönüşmeleri için ilham veriyor!

Ulusal ve uluslararası kültürel iş birlikleri, seçkin kurum ve sanatçılarla olan ortak çalışmalarıyla sanatseverler ve yeni sanat izleyicileri için özgür, yaratıcı, dönüştüren ve geliştiren bir sahne yaratıyor.

Bugünün sanatçıları ile birlikte yarının sanatçılarına da hayal dünyalarını geliştirecek yaratıcı fırsatlar sunuyor.

Sanatın büyüleyici yolculuğunda onlara destek oluyor!

9. sezona “Dünyan Değişsin” mottosuyla başlayan ve 9 yıldır kültür sanat ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM sanata gönülden bağlı, yaklaşık 150 çalışanıyla birlikte yenilenmeye ve sürprizler sunmaya devam ediyor.

Bugüne kadar 4 milyondan fazla sanatseveri ağırlayan Zorlu PSM, Türkiye’deki kültür sanat faaliyetlerinin yaklaşık yüzde 15’ini gerçekleştiriyor.

Dünyaca ünlü müzikallerden, dünya çapındaki müzisyenlere, büyük prodüksiyonlu tiyatrolardan tek kişilik büyüleyici oyunlara kadar uzanan nitelikli performansları sanatseverlerle buluşturan Zorlu PSM, 9. sezonunda yaklaşık 800 etkinlikle 500 bin kişiden fazla misafir ağırlamayı hedefliyor.

Dünya standartlarında çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan ve global bir sahne olma vizyonuyla hareket eden PSM, yenilikçi, dinamik, güncel, güvenilir, eğlenceli, çok sesli kapsayıcı, iddialı, sıra dışı yapısıyla performans sanatları merkezi olmanın ötesine geçerek kültür sanat sektörünün gelişimine katkı sağlıyor. Zorlu PSM, 7 farklı mekanda benzersiz bir kültür-sanat deneyimi sunuyor.

Kültür Sanat etkinliklerinden haberdar olmak içinSektörel Haber Kanalı SektorNews

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Placeholder by Nelio Content

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir