1. Anasayfa
 2. Kimya Sektörü

World Medicine’den üst üste ihracat şampiyonluğu

World Medicine’den üst üste ihracat şampiyonluğu
World Medicine
0

World Medicine’den üst üste ihracat şampiyonluğu. World Medicine, ilaç ihracatında “Şampiyon” unvanını korudu

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İKMİB) her yıl düzenlediği “İhracatın Yıldızları Ödül Töreni” dün akşam gerçekleşti. World Medicine, 2023 yılının da en çok ilaç ihracatı yapan şirketi oldu.

Kimya sektöründeki şirketleri ihracattaki başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek için İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından gerçekleştirilen İhracatın Yıldızları Ödülleri’nin dokuzuncusu dün akşam gerçekleşti. World Medicine ilaç ihracatında geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilk sırada yerini alarak “İlaç İhracatı Şampiyonu” unvanını korudu. 

Törene katılan World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sohrab Mammadov

“Yaptığımız ihracat ve Ar-Ge yatırımlarımızın karşılığını bu anlamlı ödüllerle alabilmek bizim için olağanüstü bir motivasyon ve gurur kaynağı. Dünden bugüne baktığımızda izlediğimiz her adımda ülke ekonomisine katkıda bulunacak şekilde hareket ediyoruz.

Bunu yaparken yaptığımız yatırımların bizim önümüzü nasıl açtığına da şahit oluyoruz. Türkiye’nin ilacını dünyaya ihraç etme hedefimizi uzun yıllardır dile getiriyorduk. Bu hedefimizin somut bir şekilde de sonuçlarını görmek bizim için çok değerli. Şu anda Avrupa, Asya, Afrika, Güneydoğu Asya, Latin Amerika’da 50’den fazla ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu sayının daha da artması için girişimlerimize devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Sohrab Mammadov, “Sürdürülebilir bir başaranın devamı için dünyada bulunduğumuz ülkelerde ilk 20 ilaç üreticisi arasında yer almak ve global pazar payımızı arttırmak istiyoruz.  

Bu hedefe paralel olarak yatırımlarımıza hız verdik. Üretim kapasitemizin yanı sıra alt yapımızı güçlendirdik ve teknolojiye ciddi yatırım yaptık. Bu yatırımlar sayesinde de üretim ağımız genişledi ve 2020 yılında ilk kez oturduğumuz zirve koltuğuna, 2022 yılında da yerleştik.

Bu yıl bir kez daha zirvenin sahibi olmak “İlaç İhracat Şampiyonluğu” gibi önemli bir unvanı koruyarak devam etmek bizim için çok kıymetli. İlaç ihracatında üst üste şampiyon olmanın özellikle ülke ekonomisi açısından öneminin bilincinde olarak hareket ettiğimizin kanıtı olduğunu düşünüyoruz.

Buradan hareketle ihracattaki payımız bugün bizi zirvenin sahibi yaparken, Türkiye ekonomisine en çok katkı yapan şirket olma vizyonu ile yaptığımız ve yapmaya devam ettiğimiz her yatırım bizi ilaç ihracatı denildiğinde akla gelen tek marka yapacağına gönülden inanıyoruz” dedi.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir