1. Anasayfa
 2. Kimya Sektörü

Kayalar Kimya Bir Kez Daha İhracatın Yıldızları Arasında Yer Aldı

Kayalar Kimya Bir Kez Daha İhracatın Yıldızları Arasında Yer Aldı
Kayalar Kimya
0

Kayalar Kimya Bir Kez Daha İhracatın Yıldızları Arasında Yer Aldı

Kayalar Kimya, 55’e yakın ülkeye yaptığı başarılı ihracat çalışmalarıyla İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından düzenlenen 2023 İhracatın Yıldızları Ödülleri’nde “Boya, Vernik ve Mürekkepler İhracatı” kategorisinde ödül almaya hak kazandı.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından kimya sektöründeki üye şirketlerin ihracattaki başarılarından dolayı onurlandırmak ve teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen “İhracatın Yıldızları Ödülleri” sahiplerini buldu. Kimya sektörünün lider şirketlerinden Kayalar Kimya, “Boya, Vernik ve Mürekkepler İhracatı” kategorisinde 4’üncü sırada yer alarak bir kez daha ödüle layık görüldü.

Kuzey Afrika, Avrupa ve Asya’da, 3 kıtada 55’e yakın ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Kayalar Kimya Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Kayalar “İhracatın sürdürülebilir büyümenin temel taşlarından biri olduğuna inanıyoruz.

Bu çerçevede mobilya, inşaat ve sanayi boyalarında ürün gamımızı zenginleştirerek, kaliteli ve güvenilir ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına ulaştırarak ülkemize değer katmaya devam etmek istiyoruz. 2024 yılında da ülkemizi global arenada aynı başarıyla temsil edecek, ülkemizin kalkınması için çalışacağız” dedi. 

Kayalar Kimya Hakkında

Temelleri 1976 yılında atılan Kayalar Kimya, boyadan verniğe, su bazlı dış mekân ahşap boyasından endüstriyel boyaya zengin ürün gamıyla bugün sektörün lider kuruluşları arasında yer almaktadır. Kayalar Kimya çatısı altında mobilya boyası ve verniği üreten ve alanında Pazar lideri olan Genç, “Boyanın Ustası” sloganı ile pazara renk getiren Düfa, ahşap malzemelerin kullanım ömürlerini minimum bakım faaliyetleri ile uzatan Woodsol, ve Güney Kore’nin en büyük firmalarından biri olan Noroo Paint ile 2012 yılında gerçekleştirdiği stratejik ortaklıktan doğan Genç Noroo markaları bulunmaktadır. Avrupa’nın en büyük mobilya boya ve vernik üreticilerinden biri olan Kayalar Kimya; Asya, Avrupa ve Afrika’da 55’e yakın ülkeye ihracat yapmaktadır.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir