1. Anasayfa
 2. Elektrik ve Elektronik Sektörü

Tüketici Elektroniği Partneri Oldu 

Tüketici Elektroniği Partneri Oldu 
Tüketici Elektroniği Partneri Oldu 
0

TCL Electronics Arsenal’in Resmi Tüketici Elektroniği Partneri Oldu 

Küresel TV teknolojileri pazarının lider oyuncularından TCL, İngiltere’nin köklü kulüplerinden Arsenal ile iş birliği imzaladı. TCL, imzalanan sponsorluk anlaşmasıyla taraftarları futbol tutkusu etrafında birleştirecek bir dizi özel aktiviteyle tüketicinin karşısına çıkacak.

En yenilikçi ürünlerini Bilkom Güvencesiyle Türk kullanıcılarıyla buluşturan global TV pazarının 2 numaralı oyuncusu TCL, ünlü İngiliz futbol kulübü Arsenal ile imzaladığı iş birliğini duyurdu.

Bu iş birliği ile TCL, Arsenal’in İngiltere, Orta Doğu ve Afrika’daki geniş taraftar kitlesi ile daha fazla etkileşim kurmayı amaçlıyor. TCL aynı zamanda kulübün bu bölgelerdeki Resmi Tüketici Elektroniği Partneri olarak son dönemde yatırımlarına hız verdiği spor alanındaki faaliyetlerini genişletme fırsatı bulacak. 

“Büyüklüğe İlham Verme” misyonuyla TCL, sporun dünyanın dört bir yanındaki insanlar üzerindeki etkisine inanıyor ve bu yeni iş birliği ile taraftarları ortak futbol tutkuları etrafında birleştirmeyi hedefliyor.

TCL taraftarlara özel fırsatlar sunacak

TCL, Arsenal taraftarlarına özel içeriklerin yanında, yenilikçi televizyon modellerinde heyecan verici fırsatlar sunacak. Taraftarlar, Arsenal’ın lisanslı hediyelik ürünlerini kazanabilecekleri yarışmalara ve oyunlara katılma fırsatına sahip olacak. TCL ayrıca müşterilerini Emirates Stadyumu’nda canlı maç izlemeye ve kulübün güncel kadrosundaki oyuncular ve efsanelerle buluşmaya davet edecek.

TCL Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Sunny Yang, “Dünyanın en prestijli futbol kulüplerinden biri olan Arsenal Futbol Kulübü ile iş birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ortaklık, yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünlerimizi Arsenal’in tutkulu ve sadık taraftar kitlesiyle buluşturmamızı sağlayacak. TCL’in ilerleme, pozitiflik ve ilham gibi değerleri Arsenal’inkilerle örtüşüyor. Bu büyük ile kulüp işe dünyanın dört bir yanındaki taraftarlarının futbola duydukları sevgiye katkıda bulunmak için birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Arsenal CCO’su Juliet Slot şunları söyledi: “TCL ile yaptığımız iş birliğinden büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklık hem Arsenal hem de TCL için taraftarlarımızla etkileşim kurmak adına heyecan verici bir fırsat sunuyor. Bölgedeki taraftarlarımıza en iyi izleme deneyimini sunmak için TCL ile daha yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” 

Teknoloji ve sporun ilham veren iş birliği 

TV’lerin dünyanın dört bir yanındaki insanları ekrandaki aksiyonun içine çekerek onlara bağlanma ve ilham verme konusunda eşsiz bir yeteneğe sahip olduğunu vurgulayan TCL, vizyonuna bu iç görüyü en doğru şekilde entegre ediyor. TCL, 98 inç’e varan MiniLED ve QLED ekran teknolojisine sahip XL ekran yelpazesiyle, tüm dünyada en heyecanlı içerikler arasında yer alan canlı spor etkinliklerinde tüketicilerin aksiyonun hiçbir anını kaçırmamalarını ve kendilerini saha kenarındaymış gibi hissetmelerini sağlıyor.

BİLKOM hakkında

Koç Holding bünyesinde faaliyet gösteren Bilkom; köklü geçmişi, geniş bilgi birikimi ve deneyimi, uzun yıllara dayanan profesyonel iş birlikleri, alanında uzman kadrosuyla Türkiye’nin önde gelen Bilgi ve İletişim Teknolojileri (ICT) dağıtıcılarından biridir. Türkiye’nin Dijital Yaşam Koçu vizyonuyla faaliyetlerini yürüten Bilkom, teknoloji yoluyla yaşam kalitesini artırmak için çalışmakta ve güncel teknolojiyi erişilebilir kılmayı hedeflemektedir. 

2022 yılsonu itibarıyla elektronik perakende mağazalarında satılan her 5 akıllı telefondan 1’i, tablet kategorisinde 5 tabletten 1’i ve tüm Türkiye genelinde giyilebilir teknoloji kategorisinde her 3 akıllı saatten 1’i Bilkom güvencesiyle tüketiciye ulaşıyor ve bu başarı şirketin elektronik perakende sektöründeki 1 numaralı konumunu güçlendiriyor.   

Fortune Türkiye 500 sıralamasında 105. sırada yer alan Bilkom, Bilişim 500 listesinde yılın Tablet ve taşınabilir dağıtıcısı dağıtım kategorisinde 1. sıradadır.  Yeni nesil-esnek çalışma modeli, stratejik çevik yönetim anlayışı ile çalışan bağlılığında son 3 yıldır gösterdiği performansı ile Kincentric tarafından ‘Sürekli Mükemmelik’ ödülüne layık görülmüştür.

Bilkom’un portföyünde Apple, Huawei, TCL, DJI Enterprise, Razer, Fitbit (Google), Meross, Logitech ve Hypergear gibi dünyadaki dijital ve mobil dönüşümü şekillendiren seçkin ve öncü global markalar yer almaktadır.

Bu markalara ‘katma değerli ve odaklı dağıtıcı’ yaklaşımıyla 360 derece marka yönetimi, iş geliştirme, kanal programları geliştirme, lisanslı yerli üretim, tüketici deneyimi yönetimi ve tüm Türkiye genelinde eve kadar ulaşan yaygın satış sonrası servisleri gibi ‘Bilkom Plus’ hizmetler sunmaktadır.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir