1. Anasayfa
 2. Elektrik ve Elektronik Sektörü

Kablo koruma ve sonlandırma sistemleri

Kablo koruma ve sonlandırma sistemleri
Kablo koruma ve sonlandırma sistemleri
0

RADELSAN’DAN AĞIR ENDÜSTRİYEL TESİS ŞARTLARINA DAYANIKLI LIQUID-TIGHT FLEXIBLE METALLIC CONDUIT
Kablo koruma ve sonlandırma sistemleri üretiminde Türkiye’nin önde gelen markalarından Radelsan, endüstriyel tesislerin ağır şartlarına dayanıklılığı ile bilinen “Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit (LFMC)” üretimini gerçekleştiren sayılı firmalardan biri olma başarısını taşıyor.

2011 yılından bu yana kablo koruma ve sonlandırma pazarına kazandırdığı yüksek kaliteli ürünlerle tüketicinin güvenini kazanan ve yurt dışı pazarlarında ülkemizi başarıyla temsil eden Radelsan; gelişmiş üretim prosesleri sayesinde ağır endüstriyel tesis şartlarında dahi kusursuzca çalışan “Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit” üretimini gerçekleştiren sayılı firmalardan biri olma başarısını taşıyor.

Ağır hizmet tipi çelik spiral olarak bilinen Liquid-Tight Flexible Metallic, endüstriyel tesislerde yoğun olarak kullanılıyor. Uygun aksesuarlarla kullanıldığında IP68 standardında koruma sağlayan Liquid-Tight Flexible Metallic ürünü, düz yüzeyi sayesinde endüstriyel ortamlarda sıkça karşılaşılan yağ, kir ve su gibi olumsuz dış etkenleri yüzeyinde tutmuyor.

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit Nedir?

Radelsan tarafından en zorlu sanayi şartlarında kullanılmak üzere üretilen “Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit” dilimize “Su Geçirmez Esnek Boru” olarak geçiyor. Elektrik iletkenlerinin montajı için ilgili bağlantı parçaları ile birlikte kullanılan Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit; elektrik sistemlerini sanayi ve endüstri şartlarında sıkça karşılaşılan kir, yağ ve su gibi olumsuz dış etkenlerden koruyor. Ayrıca spiraller güneş ışığına karşı da dayanıklılık gösterebiliyor.

Uygun aksesuarlarla birlikte kullanıldığında IP68 standardında koruma sağlayan Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit, maksimum 140° sıcaklığa kadar olan ortamlarda, ıslak yerlerde ve sistemlerin mineral yağa maruz kaldığı alanlarda kullanılmak üzere tasarlanıyor ve üretiliyor.

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit’in Genel Özellikleri

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit, kablo aksesuarı pazarında yer alan diğer spirallerden farklı özelliklere sahip. Daha çok zorlu koşullarda tercih edilen spiraller, aşağıdaki ayrıştırıcı avantajları ile biliniyor:

Aşırı ıslak ve nemli ortamlarda bulunan kablo devreleri için üstün koruma
Dayanıklı elektrik sistemlerine ihtiyaç duyan makine ve ekipmanlara uygunluk
Presler, kaynak makineleri, pompalar, üfleyiciler, öğütücüler, konveyörler ve otomatik hatlar üzerinde kullanım imkanı
Mekanik koruma için galvanizli çelik hammadde
Aşınmaya dayanıklı PVC kılıf
Ezilmelere karşı kusursuz dayanıklılık
Kolay kablo çekme için pürüzsüz iç kısım
Çoğu sıvıya ve nem buharına karşı %100 koruma
Güneş ışığına, ısıya, yağa ve kimyasal bozulmalara karşı dayanıklılık
Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit Nerelerde Kullanılır?

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit diğer kablo koruma aksesuarlarının yeterli olmadığı alanlarda elektrik sistemlerinin tam koruması için kullanılıyor. Ağır ve zorlu şartların süreçlerin üzerinde etkisinin görüldüğü endüstriyel tesisler, ağır sanayi alanları, metrolar ve maden tesisleri gibi ortamlar Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir.

Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit, endüstriyel alanlarda bulunan zorlu koşullara karşılık sunduğu avantajları sayesinde geniş bir pazar tarafından tercih ediliyor. Elektrik sistemlerinin kesintisiz ve güvenli çalışmasında büyük rol oynayan Liquid-Tight Flexible Metallic ürünler, dayanıklılığı ve ayrıştırıcı özelliklerinden de anlaşılacağı üzere donanımlı bir üretim sahasında, gelişmiş üretim prosesleri eşliğinde üretiliyor. Tüm bu gerekliliklere sahip üretim kabiliyeti ile Liquid-Tight Flexible Metallic Conduit’in yerli üretimini gerçekleştiren Radelsan, ürün yelpazesinde bulunan tüm kablo aksesuarlarında olduğu gibi bu ürün grubunda da yurt içi ve yurt dışı pazarlarında yerli üretim bayrağımızı gururla dalgalandırıyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir