1. Anasayfa
 2. Tekstil Sektörü

TEKSTAR TEKSTİL

TEKSTAR TEKSTİL
TEKSTAR TEKSTİL
0

TEKSTAR TEKSTİL SÜRDÜRÜLEBİLİR KURUMSAL GİYİM ÜRETİMİ VE İHRACATININ ÖNCÜLERİNDEN TEKSTAR, TEKSTİL SEKTÖRÜNDE FARK YARATIYOR 

2000 yılından itibaren özellikle tekstil ürünleri tedariki konusunda aktifliğini ortaya koyan Tekstar Grup, global tekstil ticareti alanında sektörün öncüleri arasında yer alıyor. Üretim kültürünü sürdürülebilirlik çerçevesinde şekillendiren şirket, aynı zamanda Türkiye’nin sürdürülebilir kurumsal giyim üretimi ve ihracatında önemli bir rol oynayarak sektörde fark yaratmaya devam ediyor.  

Kuruluşundan bu yana Türkiye’de birçok önemli markanın tedarikçisi ve çözüm ortağı olarak da öne çıkan Tekstar Şirketleri, 70 milyonun üzerinde tekstil ürününü Türkiye, Avrupa ve Amerika pazarına sunuyor. 

Tasarımdan üretime tüm süreçlerde kullanıcı ihtiyaçları ve fonksiyonelliğine yönelik ürünler üretmek esas önceliğimiz… 

     Kurumsal giyim sektöründe özgün tasarım ve yüksek kalite anlayışını benimsediklerini belirten Tekstar Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Tarakçıoğlu, tasarımdan üretime tüm süreçlerde kullanıcı ihtiyaçlarına ve fonksiyonelliğine yönelik ürünler üretmelerinin esas öncelikleri olduğunu belirtti. 

Tekstar olarak sürdürebilir üretim anlayışına sahip olduklarını da değinen Tarakçıoğlu, sürdürülebilir moda anlayışının üretim sürecine yansıyabilmesinin büyük bir önem taşıdığını vurguladı.  

Sürdürülebilir kurumsal giyim üretimi ve ihracatı konusunda Türkiye’deki öncü konumumuzu güçlendirerek bu alanda başrol olmayı hedefliyoruz.

Üretim kültürünü sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde şekillendiren Tekstar, kurumsal giyim sektöründe ekolojik sürdürebilirliğe yönelik yarattığı farkı ortaya koyuyor. Her zaman için özgün tasarım ve yüksek kalite anlayışını vizyon edinen Tekstar tasarım ekibi, yerli ve global kuruluşların kurumsal kimliğine paralel giyim ihtiyaçlarını, yüksek kalitede ürünlerle karşılıyor.   

Tekstar Yönetim Kurulu Başkanı Tekstil Mühendisi Aykut Tarakçıoğlu, “Tekstar markası olarak kurumsal giyim endüstrisinde olumlu bir değişim yaratmak adına sürdürülebilir kurumsal giyim üretimi ve ihracatı konusunda Türkiye’deki öncü konumumuzu güçlendirerek bu alanda başrol olmayı hedefliyoruz.

Bu doğrultuda sektörel bilgi ve birikimimizi paylaşarak başka kurumları da sürdürülebilir üretim yaklaşımına teşvik edecek projelere imza atacağız.” dedi. 

Tekstar Şirketleri çalışma hayatında kadın istihdamına önem veriyor, bu doğrultuda imkanlar sunuyor. 

  İstanbul’daki yönetim ve iş geliştirme ekibine ek olarak, örme ve dokuma fabrikalarının yer aldığı Sinop’ta bulunan iki fabrikayla Türkiye pazarında üretimlerine devam ederken, Mısır’daki üretim tesisleriyle de gücüne güç katıyor.

Sürdürülebilirlik misyonun yanında çalışma hayatında kadın istihdamına da destek veren Tekstar, Sinop’ta bulunan fabrikaları aracılığıyla yöre halkı kadınlarına iş imkanı sunuyor.  

AYKUT TARAKÇIOĞLU KİMDİR? 

1971, İzmir doğumlu Aykut Tarakçıoğlu, Tekstil Mühendisliği eğitimini Ege Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, profesyonel kariyerine New York’ta uluslararası bir ticaret firmasının temsilcisi olarak başladı.

Buradaki görevini 2000 yılına kadar sürdürdükten sonra Tekstar USA LLC ve Tekstar Tekstilci Tekstil Ticaret Ltd. şirketlerini kurdu. Tekstil Mühendisliği eğitiminin ardından başladığı profesyonel çalışma hayatında farklı birçok alanda edindiği tecrübelerini, tekstil sektörüne yatırım yaparak değerlendirdi. 

Aykut Tarakçıoğlu halen Tekstar Grubu bünyesindeki Tekstar USA LLC ve Tekstilci Tekstil’in yönetim kurulu başkanlığını yapmakta ve yükseköğretim kurumlarında Tekstil alanında eğitimler vermektedir. Ayrıca birçok global tekstil organizasyonunda çözüm ve proje ortaklığı yapmaktadır. 

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir