1. Anasayfa
 2. Fuar & Etkinlik

R+T FUARI’NA TÜRK FİRMA KATILIMI YÜZDE 100 ARTTI

R+T FUARI’NA TÜRK FİRMA KATILIMI YÜZDE 100 ARTTI
Messe Stuttgart Ares Fuarcılık

R+T FUARI’NA TÜRK FİRMA KATILIMI YÜZDE 100 ARTTI. 1965 yılından bu yana 3 yılda bir Stuttgart’ta düzenlenen, Panjur, Kapı-Geçiş ve Güneşten Koruma Sistemleri konusunda dünyanın öncü uluslararası fuarı olan R+T, 19-23 Şubat 2024 tarihleri arasında Messe Stuttgart Fuar Alanı’nda 22.kez sektör paydaşlarını bir araya getirdi. 

Türk firmaları, 120 bin m2’lik alanda 61 bin 232 ziyaretçiye inovatif ürünleri ve sistemleri sergileme fırsatı buldu. Türkiye ise Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın çalışmaları sayesinde Türk katılımını yüzde 100 artırarak 120 firmayla en yüksek ikinci uluslararası katılımı gerçekleştirdi.

120 bin m2’lik alanda 43 ülkeden 1000’ in üzerinde uluslararası firmanın katılım gösterdiği fuarda, 120 Türk firması inovatif ürünlerini ve sistemlerini 146 ülkeden gelen 61 bin 232 ziyaretçiye sergileme fırsatı buldu. Türkiye, Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın Türkiye’deki yoğun katılımcı çalışmaları sayesinde Stuttgart’taki fuarda Türk katılımını önceki edisyona oranla yüzde 100 büyüterek yaklaşık 8 bin m2 bireysel katılım ile İtalya’dan sonra en yüksek ikinci uluslararası katılımı gerçekleştiren ülke oldu. Türk firmaları uluslararası arenadaki sektör profesyonelleri ile bir araya gelerek global pazardaki paylarını ve iş birliklerini büyüttü.

TÜRK ÜRETİCİ FİRMALARA UZAK PAZARLAR AÇILDI

Messe Stuttgart global fuar portföyü kapsamında, R+T Alliance çatısı altındaki R+T fuarlarını dünyanın dört bölgesinde (Almanya, Çin, A.B.D, Türkiye) organize ediyor.

Messe Stuttgart’ın Türkiye’deki iştiraki olan Messe Stuttgart Ares Fuarcılık’ın organizatörlüğündeki R+T Turkey Fuarı ise 27-29 Kasım 2025 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’ nde 7. kez sektör temsilcilerine kapılarını açacak.

R+T Fuarı hedef olarak belirlediği Türk üretici firmalara ulaşarak, uzak pazarlar ve Türk firmaları arasında güçlü bir bağ oluşturdu. 

A.B.D. ve Çin’de düzenlenen diğer R+T Alliance fuarları ve tarihleri ise şu şekilde;

Şangay’da her yıl düzenlenen R+T Asia 2024’ün bu yıl 18’incisi, 28 -30 Mayıs tarihleri arasında NECC Şangay Fuar Alanı’nda düzenlenecek.

Her yıl California’ da düzenlenen Sun Shading Expo North America 2024’ün bu yıl 3’üncüsü 24-26 Eylül tarihleri arasında Anaheim Convention Center’ da gerçekleştirilecek.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir