1. Anasayfa
 2. Kültür, Sanat ve Tasarım Sektörü

Red Bull Dance Your Style


0

Red Bull Dance Your Style Dansın En İyisini Belirleyecek

Hip hop, popping, house gibi tüm sokak dansı türlerini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style geri dönüyor.

Instagram üzerinden başvurularla başlayacak olan yarışmada Antalya, İstanbul ve İzmir’deki elemeler sonrasında sokak dansının en iyileri, 10 Eylül’de Ankara’daki Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’nde belli olacak.

Katılımcıların birbirlerine ve dans pistine meydan okuyacağı yarışmada Türkiye’nin en iyisi, Güney Afrika’da gerçekleştirilecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde ülkemiz adına yarışma şansı yakalayacak. 

İzleyicinin jüri olarak kazananı belirlediği yarışma; Red Bull Dance Your Style 2022 dansın en iyilerini belirlemek için geri dönüyor.

Ülkemizde ilk olarak 2018 yılında Antalya’da düzenlenen Red Bull Dance Your Style’da kazanan Can Tohma olmuştu. 2019’daki Türkiye finaline ise İzmir ev sahipliği yaptı.

Aydan Uysal en iyi isim olarak ilk defa gerçekleştirilen Paris’teki Red Bull Dance Your Style Dünya Finali’nde de ülkemizi temsil etmişti.

2020 yılında ise online olarak TikTok üzerinden düzenlenen ve ülkemizden büyük katılım gerçekleşen yarışmanın 2021 kazananı ise Akay Üstünel olmuştu.

Elemeler Ağustos’ta, Final Eylül’de

Dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturmaya hazırlanan Red Bull Dance Your Style elemeleri, bu yıl 27 Temmuz itibarıyla Instagram üzerinden toplanan başvurularla başlıyor.

Sonrasında ağustos ayında Antalya, İstanbul ve İzmir’de elemelerin ardından jüri tarafından seçilecek 16 dansçı ise 10 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’nde Türkiye’nin en iyisi olmak için mücadele verecek.

Türkiye’nin en iyisi seyircilerin oyları ile belli olacak. Dansçıların Hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinde hünerlerini sergileyeceği yarışmada kadın ve erkek dansçılar, birlikte yarışacak.

En iyi olan isim Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2022 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek. 

Başvuru Adımları

Dünyanın dört bir yanından en başarılı dansçıları bir araya getirecek bu benzersiz yarışmada, Türkiye’yi temsil etmek isteyen dansçılar davet edildikleri en yakın eleme noktası olan şehirde performans gösterecek. Yarışmaya katılmak için yeteneğine güvenmek ve 18 yaşından büyük olmak yeterli. 

1. Adım– Aday Instagram’da dilediği şarkı eşliğinde dans ettiği videoyu Instagram Reels’a yükleyecek.
2. Adım– Videoyu paylaşırken @redbulldance ve @redbulltr hesaplarını etiketleyecek ve #RedBullDanceYourStyle etiketini kullanacak. 

3. Adım- Son olarak aday https://www.redbull.com/tr-tr/event-series/dance-your-style adresine gidecek ve başvuru formunu dolduracak.

Red Bull Dance Your Style Hakkında

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma formatında gerçekleşen dans yarışmasıdır.

Bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor.

Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor. [ Kaynak : Sector Wikipedia ]

Kültür Sanat etkinliklerinden haberdar olmak içinSektörel Haber Kanalı SektorNews

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir