1. Anasayfa
 2. Finans Sektörü

Piyasalarda yıl sonu sakinliği hâkim

Piyasalarda yıl sonu sakinliği hâkim
bitay
0

“Noel tatili modundan çıkmaya çalışan piyasalarda yıl sonu rehaveti etkisini gösteriyor. Yeni yılla birlikte hem küresel hem de kripto para piyasaları normal görünümüne dönebilir.” sözleriyle Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz piyasaların genel durumunu değerlendirdi.

Küresel piyasalar Noel tatili modundan çıkmaya hazırlanırken genel olarak yıl sonu sakinliği hâkim. Bu sakinlik kripto para piyasasında da devam ediyor. Bitcoin fiyatı oldukça dar bir bant olan 16.800$ – 17.000$ arasında dalgalanıyor. Ethereum’da da 1210$ ile 1230$ arasındaki dar bant hareketi ile seyrediyor.

Sabah saatlerinde Noel sonrası ilk vadeli işlemlerde olumlu bir hava mevcut, ABD vadeli endeksleri %0,5 puan artıda ilerliyor. Bu olumlu hava Avrupa endekslerine de yansımış durumda.  Çin, son Covid kısıtlamalarına da son vererek kapılarını dünyaya açtı. Çin’e giren turist ve vatandaşlara da uygulanan zorunlu karantina uygulaması kalktı, Çin varlıkları sabah saatlerinde ralli yapıyor.

Yılbaşının ardından hem küresel piyasalarda hem de kripto para piyasasında görünüm normal koşullara geri dönebilir ve fiyatta dalgalanmalar görülebilir.

27 ARALIK BITCOIN TEKNİK ANALİZ

Yatay hareketliliğe devam eden Bitcoin, gün içerisinde 16880$ seviyelerinde fiyatlanıyor. Bitcoin’in 50 günlük hareketli ortalaması olan 16885$ seviyesinin üzerinde günlük kapanışlar yapması oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bu seviyenin aşılması halinde 17000$ seviyesini test etmesi beklenebilir ve ardından üst bollinger bandı olan 17670$ seviyelerine kadar bir yükseliş beklentisi oluşturabilir. Olumsuz senaryo da ise yükselen trend seviyesi olan 16620$ ilk destek seviyesi olarak çalışabilir. Bu seviyeye tutunamaması halinde alt bollinger bandı 16320$ önemli bir destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

27 ARALIK XRP TEKNİK ANALİZ

Dün diğer altcoinlerle ayrışan XRP %6 civarında artış göstererek bugün sabah itibariyle önemli bir direnç seviyesinde 0.3670$’da fiyatlanıyor. XRP’nin 0.3670$ seviyesinin üzerinde günlük kapanışlar yapması oldukça önemli. Bu seviyenin üzerinde hareketliliğin devamında 50 günlük hareketli ortalama olan 0.3730$ bir sonraki direnç seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. Ardından yükseliş trendinin devam etmesi için 200 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 0.3855$ test edilebilir. Olumsuz senaryoda ise 0.3670$ seviyesinden ret alarak alt bollinger bandı olan 0.3280$ seviyelerine kadar geri çekilme görülebilir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir