1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Otokoç ve TET Global Lojistik’ten iş birliği

Otokoç ve TET Global Lojistik’ten iş birliği
TET Global Lojistik

Otokoç ve TET Global Lojistik’ten iş birliği. Otomotiv perakendeciliği sektörünün öncü kuruluşlarından Otokoç ve dökme kimyasal taşımacılık alanında faaliyet gösteren öncü firmalardan TET Global Lojistik arasında yerinde servis hizmetini kapsayan iş birliği anlaşması imzalandı.

Anlaşma, tüm filo araçlarının bakım, onarım ve kontrol süreçlerine yönelik yerinde servis hizmetini kapsıyor. Bu iş birliğinin yanı sıra TET Global Lojistik, Otokoç Sultanbeyli Ford Trucks’tan araç satın alımı yaptı.

Türkiye’nin lider mobilite şirketi Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Otokoç ve dökme kimyasal taşımacılık faaliyetleriyle kurumlara intermodal taşımacılık hizmeti veren TET Global Lojistik bir iş birliği anlaşması imzalayarak güçlerini birleştirdi.

Otokoç Sultanbeyli Ford Trucks Servisi, 2023 yılı içinde 74 adet Ford Trucks marka araç alarak bu kapsamda 350 milyon TL’lik bir yatırım gerçekleştiren TET Global Lojistik’e yapılan iş birliği ile yerinde servis hizmeti de sunmaya başladı. Bu çerçevede TET Global Lojistik’in tüm filo araçlarının bakım, onarım ve kontrol süreçleri Otokoç Sultanbeyli Ford Şubesi’nin uzman ekipleri tarafından firmanın tesislerinde, yerinde gerçekleştirilecek.

Söz konusu iş birliğine ilişkin protokolün imza töreni Otokoç Sultanbeyli Ford Şubesi’nde, Şube Müdürü Orhun Özkan ve TET Global Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Cemil Can Yalçın’ın katılımıyla gerçekleşti.

TET Global Lojistik ve Otokoç yetkilileri, imzalanan anlaşma ile bir araya gelerek ortak hedefler doğrultusunda sürdürülebilir bir başarı elde etme yolundaki kararlılıklarını dile getirdi. Bu iş birliğiher iki şirketin de büyüme potansiyelini artırarak, müşterilere daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesi sunma amacını taşıyor.

Otokoç Hakkında

Koç Topluluğu’nun kurucusu merhum Vehbi Koç tarafından, 1928 yılında Ankara’da “Ford Motor Company” acenteliğinin alınmasıyla kurulan ve Koç Holding’in ilk otomotiv sektörü yatırımı olan Otokoç; Ford, Ford Trucks, Volvo, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Maserati markalarının satış ve satış sonrası faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de 51 şubesiyle yaygın bir hizmet ağına sahip olan Otokoç, koşulsuz müşteri memnuniyetini ön planda tutan çalışmalarıyla lider durumdadır.

Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren otomotiv perakendeciliği sektörünün öncü kuruluşlarından Otokoç, ticari ve bireysel yeni araç satışı, satış sonrası, 2. el araç hizmetleri, ihale, sigorta ve finansman çözümleri, servis ve bakım, araç koruma sistemleri ve danışmanlık hizmetlerini Koç kalitesi ve güvencesi ile tek çatı altında sunuyor.

Sürekli yenilenerek, hep daha iyisini hedefleyerek otomotiv sektörüne değer katan Otokoç, “yenilikçi mobilite çözümleri geliştiren, küresel ve lider referans noktası olma” vizyonu ile hareket ediyor.

TET Global Lojistik Hakkında

Dökme kimyasal taşımacılık faaliyetleriyle lojistik sektörüne giriş yapan TET Global Lojistik, 2002 İstanbul’da kuruldu. Bugün bünyesine kattığı 400’den fazla araç ve uzun süreli iş birlikleriyle, Türkiye’nin tüm limanlarından ve yükleme tesislerinde hizmet sunan şirket, lojistik operasyonlarını Türkiye’deki ve Avrupa’daki tüm noktalar arası sürdürmektedir.

Aynı zamanda intermodal taşımacılık ve kimyasal tanker yıkama hizmeti veren TET Global Lojistik, 2013’ten bu yana konteyner taşımacılığı ile müşterilerine kombine hizmet servisini de sunuyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir