1. Anasayfa
 2. Otomotiv Sektörü

Mégane E-TECH Electric Goodyear’ı seçti

Mégane E-TECH Electric Goodyear’ı seçti
Goodyear hakkında
0

Mégane E-TECH Electric Goodyear’ı seçti. Renault, Mégane E-TECH Electric için Goodyear’ı seçti. Fransız otomobil üreticisi Renault, tam elektrikli otomobili yeni Mégane E-TECH Electric için orijinal lastik tedarikçisi olarak Goodyear’ı seçti. 

Mégane E-TECH Electric modelinin orijinal ekipman seçenekleri arasında beş farklı Goodyear lastiği ve lastik boyutu yer alıyor.

Yaz lastiği olarak 195/60R18 boyutu için Goodyear EfficientGrip Performance 2 ve daha büyük boyutlu 215/45R20 için ise 5,7 kg/t ultra düşük yuvarlanma direnci ve hassas direksiyon performansı sayesinde Goodyear EfficientGrip Performance tercih edildi.

Her iki boyutta da dört mevsim lastik seçeneği olarak Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 modeli de sunulacak.

Bu geniş ürün yelpazesi sonucunda Mégane E-TECH Electric’lerin yaklaşık dörtte üçü fabrikadan Goodyear lastikleriyle çıkacak. 

Fransa’nın kuzeyindeki Douai’de bulunan Renault ElectriCity merkezinde Kasım 2021’de üretimine başlanan otomobilin ilk teslimatı 2022’nin ilk çeyreğinde başlayacak.

Mégane E-TECH Electric’in Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı tarafından ortak geliştirilen elektrikli motoru yalnızca 145 kg ağırlığında ve teknik özelliklerine bağlı olarak 96 kW (130 beygir) veya 160 kW (218 beygir) güç üretiyor. Mégane E-TECH Electric aynı zamanda 110 mm pili ile en ince pile sahipken; 300 km’ye kadar menzile sahip 40 kWh (WLTP) ve 470 km’ye kadar menzile sahip 60 kWh olmak üzere iki farklı pil kapasitesiyle sunulacak.

Aynı zamanda Renault Captur1 için EfficientGrip Performance ve Espace için Eagle F1 Asymmetric 3 lastiklerini orijinal ekipman olarak sağlayan Goodyear açısından Mégane E-TECH Electric, Fransız otomobil üreticisiyle olan güçlü ilişkilerin sıradaki adımını oluşturuyor. 

Mégane E-TECH Electric için sağlanan dört Goodyear lastiğin yanağında da lastiklerin Renault tarafından özel olarak seçilip onaylandığını belirten “R” ibaresi yer alıyor.

Lastikler aynı zamanda Goodyear’ın Elektrikli Tahrik Teknolojisi (EDT) logosunu taşıyor. Goodyear’ın elektrikli araçlar için tasarladığı orijinal ekipman lastiklerin tamamının yanağında bulunan bu logo, lastiğin ilgili orijinal ekipman modelinin elektrikli araçlarının özel ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş teknolojilerle donatıldığını ifade ediyor.

Goodyear EfficientGrip Performance, düşük yuvarlanma direnci, mükemmel ıslak yol tutuş ve daha kısa fren mesafesini bir araya getirerek performans ve verimlilik sağlayan bir sonuç ortaya koymasıyla Mégane E-TECH gibi elektrikli araçlar için ideal yaz lastiği olarak öne çıkıyor.

EfficientGrip Performance 2 ise kilometre ömrünü artırma ve fren mesafesini daha da azaltma gibi geliştirmelerle EfficientGrip Performance’ın özelliklerini bir adım ileri taşıyor.

Dört mevsim lastiği olarak ise mükemmel ıslak, kuru ve karlı zemin performansıyla yıl boyu en yüksek performansı göstermek üzere tasarlanmış Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 modeline yer verilecek. 

Goodyear EMEA Bölgesi Tüketici OE Ürünleri Yönetici Direktörü Hans Vrijsen bu iş birliğine dair şunları söyledi: “EfficientGrip Performance ve Vector 4Seasons ürün gruplarımız, lider otomobil üreticilerinin OE lastik olarak tercih ettiği, kendini kanıtlamış ürünler.

Renault’nun heyecan verici yeni Mégane E-TECH Electric için de bu lastikleri tercih ettiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Birçok elektrikli araçta Goodyear lastikleri tercih ediliyor. 2021’de yaptığımız orijinal ekipman anlaşmalarının %80’inden fazlasını elektrikli ve hibrid araçlar oluşturdu.

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin gelecekteki içten yanmalı, elektrikli ve hibrid araçlarını geliştirmesine yardım etmeyi sürdüreceğiz.”

Goodyear Tire & Rubber Company Hakkında

Dünyanın en büyük lastik şirketlerinden The Goodyear Tire & Rubber Company’nin, 23 ülkede 57 fabrikası, ABD ve Lüksemburg’da iki inovasyon merkezi ve bünyesinde yaklaşık 72.000 çalışanı bulunmaktadır. The Goodyear Tire & Rubber Company’nin Türkiye’deki iştiraki olarak 1961 yılında kurulan Goodyear Lastikleri Türk A.Ş.; 1700’ü aşkın çalışanı ile Adapazarı ve İzmit fabrikalarında Goodyear, Fulda, Sava, Debica ve Kelly markaları çatısı altında, tüketici lastikleri ve ticari lastikler üretmektedir. Türkiye’nin en büyük ihracatçıları arasında olan ve hisseleri Borsa İstanbul’da “GOODY” sembolüyle işlem görmektedir. lojistik haberleri

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir