1. Anasayfa
 2. İş ve Yönetim Sektörü

Kemal Payza, fonbulucu Co-CEO’luğuna atandı

Kemal Payza, fonbulucu Co-CEO’luğuna atandı
Kemal Payza
0

Kemal Payza, fonbulucu Co-CEO’luğuna atandı. Türkiye paya dayalı kitle fonlama sisteminin lider oyuncusu fonbulucu’da üst düzey atama gerçekleşti. Şirkette Yatırım İlişkileri Direktörü olarak görev yapan Kemal Payza, fonbulucu Co-CEO’luğuna atandı. 

Türkiye’yi paya dayalı kitle fonlama sistemi ile tanıştıran fonbulucu’da üst düzey atama gerçekleştirildi. fonbulucu yeni nesil yatırım merkezinin kuruluşundan bu yana önemli pozisyonlarda yer alan ve  uzun süredir şirketin Yatırım Direktörlüğü görevini yürüten Kemal Payza, Co-CEO’luğa getirildi. Kemal Payza, fonbulucu ve iştiraklerinin büyüme stratejilerine bağlı olarak globalleşme süreçlerine odaklanacak. 

Kemal Payza 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun oldu. Profesyonel çalışma hayatına bankacılık sektöründe başlayan Payza, sekiz yıl boyunca yerel ve uluslararası pek çok proje ve ürünün fikir aşamasından ilk kullanıcıya ulaşmasına değin kilit roller üstlendi. Finans, teknoloji, dijital ürün ve girişimciliğin bir araya geldiği yüksek enerjili ekosistem içerisinde Avrupa’da dijital bankacılık, kurum içi girişimcilik, startup hızlandırma programları, açık bankacılık gibi alanlarda çalışan Kemal Payza; paya dayalı kitle fonlaması, açık finans, finansal teknolojiler ve girişimcilik konularındaki araştırmalarıyla tanınıyor.

Mayıs 2023 itibariyle fonbulucu Co-CEO’su görevine atanan Payza, aynı zamanda fonbulucu iştiraki olan yatırım şirketi Reinves Capital’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor. 

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir