1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

İlke Bor, Prometeon Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atandı 

İlke Bor, Prometeon Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atandı 
İlke Bor
0

İlke Bor, Prometeon Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atandı 

Tüm dünyada endüstriyel ve ticari lastik odaklı tek global şirket olan Prometeon Tyre Group bünyesinde uzun yıllardır başarılı çalışmalar yürüten Prometeon Türkiye İş Geliştirme Müdürü olarak İlke Bor, Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atandı. 

İlke Bor, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı.

12 yılı aşkın süredir lastik sektöründe çalışan ve son olarak Prometeon Türkiye İş Geliştirme Müdürü olan Bor daha önce Ticari Pazarlama Müdürü olarak Prometeon’un Türkiye, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’nu (BDT) kapsayan 11 ülkedeki büyümesinde önemli rol üstlendi. 

İlke Bor’un Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atanması Prometeon Türkiye’nin Grup içinde önemli bir yönetim ve üretim merkezi olmasının yanında bir yetenek merkezi olduğunu da ortaya koyuyor. Yıllar içinde şirketin birçok global pozisyonuna Türk yöneticiler tercih edildi.

İlke Bor da bu atamayla Prometeon Tyre Group’un üstü düzey global pozisyonlarında görev alan Türk yöneticiler arasında yerini aldı. 

Bor, İngiltere, İrlanda ve İskandinavya’nın içinde yer aldığı Kuzey Avrupa Bölgesi’nde şirketin pazarlama stratejisinden sorumlu olacak. Bor, Prometeon’un bölgedeki satışlarını ve Pazar payını artırmanın yanında bölgedeki müşterileri yaygın SuperTruck bayi ağı ile destekleyecek.

PROMETEON TYRE GROUP

Prometeon Tyre Group, tüm dünyada endüstriyel lastik (kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi) odaklı tek şirket olup, ANTEO, ERACLE ve TEGRYS markalarının yanı sıra FORMULA, PHAROS ve PİRELLİ lisansıyla endüstriyel ve ticari lastiklerinin üretimini gerçekleştirmektedir.

Grubun ürün yenilikçiliğini temsil eden dört fabrikası (ikisi Brezilya’da, biri Mısır’da, biri Türkiye’de), üç Ar-Ge Merkezi (İtalya, Brezilya, Türkiye) ve Mısır’da bir Geliştirme Merkezi bulunmaktadır. Prometeon Tyre Group, beş kıtada 40’tan fazla ülkede yaklaşık 8.000 çalışanı bünyesinde bulundurmaktadır.

Türkiye’de 1960 yılında İzmit’te kurulan ilk lastik fabrikasını da yöneten Prometeon Türkiye ise yaklaşık 75 ülkenin içinde yer aldığı “Türkiye, AFME (Afrika-Orta Doğu), Rusya ve CIS (Orta Asya ve Kafkaslar)” Bölgesi’nin yönetim merkezi konumundadır.

Prometeon’un 2019 yılında imzacısı olduğu United Nations Global Compact, 165 ülkeden 15.500 şirketi kapsamaktadır. Prometeon ayrıca 2020’de United Nations Global Compact Network Italy’nın kurucu üyeleri arasında yer almıştır.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir