1. Anasayfa
 2. Coin Bilgi

Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!
SHIB, DOGE, BTC ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!
0

SHIB, DOGE, BTC ve XRP: Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin!

Kripto para piyasaları oldukça verimsiz bir yılı geride bırakıyor. SHIB, DOGE, BTC ve ETH gibi büyük kripto para birimleri 2022 yılında devasa düşüşler yaşadı.

Peki yılın son haftasında beklentiler ne? Analistler, SHIB, DOGE, BTC ve ETH için tahminlerini paylaştı. İşte analistlerin yılın son haftası için tahminleri…

Shiba INU (SHIB) ve Dogecoin (DOGE)

SHIB fiyatı ciddi bir düşüş yaşanmadan önce son aşamalarında olabilir. Ayrıca, meme coin fiyatı şuan ATH seviyelerinin yaklaşık %90 altında. Bununla birlikte, popüler meme coin birkaç hafta boyunca bir sarmal aralığı gidip geldi. Şimdi, fiyat aralığın alt tarafında konsolide oluyor.

Ayrıca, piyasaya giren boğa yatırımcılarını zor bir süreç bekliyor. 18 ve 22 Aralık’ta ayılar, yükseliş girişimlerini reddetti. Bu başarısız girişim, ayıların SHIB’i daha aşağıya itmeye hazır olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, ilk düşüş hedefi, mevcut piyasa değerinden yüzde15’lik bir değer kaybına işaret ediyor. Ancak bir kırılma olursa düşüş tezi geçersiz olur. Boğalar düşüşü engellerse, SHIB 10 Kasım’daki 0.00001055 dolarlık salıncak seviyesine kadar yükselecek.

Bitcoin (BTC) ve Ripple (XRP)

Bitcoin, 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların (SMA) altına düştü. Bu da Bitcoin’in çok güçlü bir düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Nihayetinde, düşüş ivmesinin devam ettiğine dair en güvenli onay, bir önceki haftanın 16.293 dolarlık en düşük seviyesinin kırılması olacak. Kırılma meydana gelirse BTC, yıllık en düşük seviye olan 15.479 dolardan da aşağı inebilir.

Aksine, 50 günlük SMA’nın 17.200 dolarlık kırılması meydana gelirse, çok dikkat etmek gerekir. Boğalar göstergenin üzerinde konsolide olabilirse, 200 günlük SMA’ya doğru 18.600 dolarlık ek bir yükselişin gerçekleşmesi için şans olacaktır. Bitcoin fiyatı, yükseliş senaryosunun bir sonucu olarak %12 oranında artacaktır.

Dogecoin fiyatı, Aralık ayı için piyasa değerinde %28’lik kayıp yaşadı. DOGE, birkaç haftadır olduğu gibi azalan bir paralel kanal üzerinde trend olmaya devam ediyor.

Paralel kanalın üst sınırları, Aralık ayında birkaç kez direnç olarak hareket etti. Grafikler şuanda DOGE için bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Azalan paralel kanalla bir sonraki çarpışmanın 24 saat içinde gerçekleşmesi muhtemeldir. Ayılar tekrar başarılı olursa, DOGE önceki düşüşün gücünü taklit edebilir ve %20 oranında düşebilir.

Düşüş tezinin geçersiz olması için 50 günlük basit hareketli ortalamayı 0,08 dolardan yeniden almaları gerekecektir. Boğalar başarılı olursa, DOGE fiyatı 0,095 dolar civarında toplanabilir. Bu da %25’lik bir artışa anlamına gelir

XRP fiyatı 0,35 dolardan işlem görüyor. 50 günlük, 100 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamalar, XRP’nin mevcut işlem aralığının üzerinde seyrediyor.

Piyasa gerçekten düşüş eğilimindeyse, haftalık en düşük 0,33 dolardaki bir sonraki girişim, 0,298 doları hedefleyen düşük seviyeli bir olay için katalizör olabilir.

Ayılar, yıllık en düşük seviyenin kırılması nedeniyle 0,20 dolar bölgesinin ortasında 2020 likidite seviyelerine girebilir. Düşüş tezinin geçersiz kılınması mümkündür.

Ancak boğaların 50 günlük basit hareketli ortalama 0,40 doların üzerinde engel oluşturması gerekecektir. Bir sonraki yükseliş hedefleri, 0,42 dolar ve 0,48 dolar seviyesindeki 100 günlük ve 200 günlük basit hareketli ortalamalar olacaktır.

Boğa senaryosu, boğaların başarılı olması durumunda% 40’lık bir yükseliş hareketi potansiyeli yaratır.

Risk Açıklaması: Sektornews.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız.

Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Sektornews.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Sektornews.com bir yatırım danışmanı değildir.

Bu nedenle Sektornews.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Sektornews.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Sektornews.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Sektornews.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Sektornews.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Sektornews.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Sektornews.com’u bağlamaz.

Uyarı: Sektornews.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Sektornews.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Sektornews.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
GRAMG token çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir