1. Anasayfa
 2. Otomotiv Sektörü

BORUSAN CAT GES PROJELERİ

BORUSAN CAT GES PROJELERİ
BORUSAN CAT GES PROJELERİ
0

BORUSAN CAT GES PROJELERİ İLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞE KATKI SAĞLIYOR

Türkiye elektrik kurulu gücü içinde payı son yıllarda artan Güneş Enerjisi Santralleri (GES) alanında baştan sona komple çözümler sunuyor.

Yaklaşık 350 ton karbon emisyonunun önüne geçecek şirket, GES’e yönelik anahtar teslim proje süreçleriyle bu alandaki kurulu gücünü artırmayı hedefliyor.

“Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz”

Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Uzak Doğu Rusya dahil operasyonlarını özellikle üretim sektörünü daha sürdürülebilir kılan projeleri artırıyor.

Şirket, 2022 yıl sonunda güneş enerjisi kurulu gücünü 7 MW üzerine çıkarmayı amaçlıyor.

Daha sürdürülebilir bir üretim sektörü için çözümler

Borusan Cat Enerji ve Ulaşım Endüstrisi İcra Kurulu Üyesi Harun Akçınar, son 8 senede Türkiye’nin 8 bin MW üzerinde bir kurulu güce ulaştığını, 2022 yılında duyurulan yeni teşviklerle pek çok sanayii şirketinin GES’e olan ilgisinin arttığını söyledi.

Yatırım yapmayı düşünen firmalara özel projeler geliştirdiklerini, sürecin başından sonuna komple bir hizmet sunduklarını belirten Akçınar şu değerlendirmede bulundu:

“GES alanındaki çalışmalarımızı hızlandırarak 2022 yılında çok önemli iki projeye imza attık.

Bu projelerimizden Borusan Cat Adana Bölge Binası Endüstriyel Çatı GES için 304 adet 450Wp CAT PV paneli kullandık.

İlk yıl için yaklaşık 172.3 kWh’lık elektrik üretimi öngördüğümüz bu proje ile yılda yaklaşık 72 ton karbon emisyonunun önüne geçeceğiz.

Sene içerisinde gerçekleştirdiğimiz diğer projemizi ise Adana’da bulunan Doğuş Fiberglas şirketi için geliştirdik.

Doğuş Fiberglas Adana Endüstriyel Çatı GES projemizde 534kWp gücünde, 1187 adet 450Wp CAT PV panel kullandık.

Bu projemizle de ilk yıl için yaklaşık 673.9 kWh elektrik üretimini sağlayarak yılda yaklaşık 280 ton karbon emisyonunu engellemiş olacağız.

Şirketimizin sürdürülebilirliğe katkı sağlama misyonu ve tüm paydaşlarımızı daha sürdürülebilir kılma anlayışı doğrultusunda önemli bir gündemimiz bulunuyor.

Bu doğrultuda müşterilerimizin ihtiyaçlarına tam olarak hitap eden anahtar teslim proje süreçleri tasarlıyor ve uyguluyoruz.

Projelerimizde Cat panellerinin yanı sıra Tier I panel üreticileriyle de iş birlikleri gerçekleştirebiliyoruz.

Önümüzdeki süreçte hedefimiz daha fazla üretici firma ile projeler üreterek bu alandaki kurulu gücümüzü artırmak olacak.”

Borusan Cat Hakkında

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 1994 yılından bu yana iş ortağı Caterpillar ile faaliyetlerini Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da Caterpillar’ın tek temsilcisi olarak sürdürüyor.

Bünyesindeki SITECH Eurasia şirketi, Trimble Navigation Limited’in, büyük inşaat ve otoyol projelerine yönelik teknoloji çözümlerinin temininden sorumlu temsilcilerinin oluşturduğu yerel dağıtım kanalıdır.

Bu kapsamda; inşaat sektörüne her marka iş makinesiyle birlikte kullanılabilen makine sevk ve kontrol sistemleri sunarak hizmet vermektedir.

Geniş bir hizmet yelpazesi bulunan Borusan Cat iş makinası, jeneratör, deniz motorları, yeni ünite ve yedek parça satışı, satış sonrası destek hizmetleri, kiralama hizmeti ile sertifikalı ikinci el iş makinesi konseptiyle Türkiye’de benzeri olmayan garantili ikinci el hizmeti sunmaktadır.

Değer yaratan mühendislik hizmetleriyle enerji, denizcilik ve petrol işi yapan şirketlere uçtan uca çözümler sağlamaktadır.

Borusan Cat, geniş ürün yelpazesi ile çok farklı sektörlere hizmet vermektedir.

Genel ve ağır inşaat, madencilik, tekstil, çelik, kimya, ilaç, seramik, ağaç sanayii, otomotiv, plastik, gıda ve enerji sektörleri şirketin yer aldığı başlıca hizmet alanlarıdır.

Bununla birlikte özellikle denizcilik sektöründe; ana ve yardımcı makina ve sistemleri ile römorkör, mega yat, kargo gemileri, deniz otobüsü ve ticari yolcu taşıma amaçlı tekne inşa edenlere hizmet verilmektedir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir