1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Avon Türkiye’den Avon Global’e iki önemli atama

Avon Türkiye’den Avon Global’e iki önemli atama
Özlem Çitçi
0

Avon Türkiye’den Avon Global’e iki önemli atama. Türkiye’de başarılı operasyonlara imza atan Avon Türkiye & Kuzey Afrika & Distribütor Pazarlardan sorumlu Ticari Pazarlama Direktörü Özlem Çitçi, Avon One Europe Pazarlama Başkanlığı görevine getirildi. Avon Türkiye Strateji ve Çoklu Kanal Direktörü Tuğba Kılıçkaya ise Avon Global Perakende Kanal Lideri olarak atandı.

Avon Türkiye’den Avon Global’e önemli atamalar gerçekleşti. Avon Global’in yeni yerel pazar ekip yapılanması olan ‘Tek Avrupa’ modeli pazarlama operasyonunun başına, Avon Türkiye & Kuzey Afrika ve Distribütor Pazarlardan sorumlu Ticari Pazarlama Direktörü Özlem Çitçi getirildi. 

Özlem Çitçi, kariyerine Türkiye’de Danone ile başladı. ABD pazarı için Dannon Yogurts, Kuzey Amerika için Lu Biscuits, dünya çapında Malibu ve Absolut Vodka ve Türkiye için Sephora gibi birçok markada çalıştı.

Avon’a Mart 2020’de Türkiye Ticari Pazarlama Grup Direktörü olarak katıldı. Türkiye ve dünyadaki ekonomik koşulların oldukça zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde pazarda stratejik bir rol oynadı.

Geçtiğimiz yıl, çift haneli büyüme gerçekleştiren ve pazar payını artıran ekipte yer alan Özlem Çitçi, güçlü bir değer yaratımı stratejisiyle markayı rekabet avantajında önemli bir noktaya taşıdı.

Çevik gelir yaratımı, Power Serum’un öncülüğünü yaptığı Anew için önemli temsilci penetrasyon kazanımları gibi başarılı işlere imza atan Özlem Çitçi, 2021 yılında NAME ve Distribütör Marketler’in pazarlama fonksiyonlarının Türkiye’ye başarılı bir şekilde entegrasyonuna da liderlik etti.

Özlem Çitçi 1 Mayıs itibariyle Tek Avrupa Pazarlama Başkanı (Head of Marketing – One Europe) olarak görev yapacak. 

Avon Türkiye’de Strateji ve Çoklu Kanal Direktörü olarak görev yapmakta olan Tuğba Kılıçkaya Göçtü ise Global Perakende Kanal Lideri olarak atandı.

Markanın mağazalaşma ve perakende alanında önemli payı olan kişilerden Tuğba Kılıçkaya Göçtü, yeni görevinde Avon Global’in perakende stratejisinin oluşturulması ve uygulanmasına liderlik edecek. Tuğba Kılıçkaya, yeni görevinin yanı sıra Avon Türkiye’nin Strateji Liderliği rolünü sürdürmeye ve Liderlik Ekibi’nde yer almaya devam edecek. 

Avon Global’deki yeni görevlendirmeler sonrası Avon Türkiye & NAME & Distribütor Pazarlardan sorumlu Ticari Pazarlama Direktörü de Başak Gündoğdu  oldu.

Başak Gündoğdu, Alimar’da Satınalma ve Kalite alanlarında, Carrefour’da Ürün Yönetiminde ve Rossman’da Kategori Yönetiminde çeşitli görevlerde bulundu.

Avon’a Aralık 2016’da katıldı. Analitik, Gelir Yaratımı, Cilt Bakımı Kategorisi Liderliği sonrası aldığı Parfüm Kategorisi liderliği rolünde hızlı bir büyüme ivmesi ile parfümde pazar payı kazanımını sağladı.

Kasım 2022’den bu yana Kampanya Planlama ekibinin liderliğini yürüten Başak Gündoğdu, pek çok zorlu ve kritik ticari projeye liderlik etti ve üstlendiği görevlerde önemli katkılar yarattı. 

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir