1. Anasayfa
 2. Ödül Törenleri

ASAŞ’a Yeşil Dönüşüm Alanında Önemli Ödül

ASAŞ’a Yeşil Dönüşüm Alanında Önemli Ödül
ASAŞ
0

ASAŞ’a Yeşil Dönüşüm Alanında Önemli Ödül

ASAŞ, T.C. Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması‘nda, “Otomotive Uygun Alaşımlarda Boyalı Hurda Alüminyum Kullanım Oranının Artırılması ile Yeşil Dönüşüme Katkı Sağlanması” adlı projesi ile Yeşil Dönüşüm Kategorisi’nde ikincilik ödülüne layık görüldü.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından verimlilik bilincinin ülke çapında yaygınlaştırılması, uygulanmış projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve verimliliği artırma konusunda yürütülecek yeni projelerin teşvik edilmesini sağlamak amacıyla bu yıl 9’uncusu düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri Yarışması’nın kazananları açıklandı.

Türkiye’nin lider sanayi kuruluşlarından ASAŞ, Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle hayata geçirilen RETROFEED Projesi kapsamında geliştirdiği “Otomotive Uygun Alaşımlarda Boyalı Hurda Alüminyum Kullanım Oranının Artırılması ile Yeşil Dönüşüme Katkı Sağlanması” adlı projesi ile Yeşil Dönüşüm Kategorisi’nde ikincilik ödülüne layık görüldü.

Gebze, Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen ödül töreninde ASAŞ adına ödülü Ar-Ge Müdürü Görkem Özçelik ve Enerji Direktörü Hasan Basri Taşkın, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın elinden aldı.

ASAŞ Hakkında 

1990 yılında kurulan ASAŞ, bugün Akyazı, Sakarya bölgesinde yer alan son teknoloji ile donatılmış 5 üretim tesisi ve 3.062 çalışanıyla Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları arasında yer alıyor. Sektörün bakanlık onaylı ilk Ar-Ge merkezine de sahip olan ASAŞ, üretim alanındaki tecrübesini tasarım ve Ür-Ge çalışmalarıyla sürekli geliştirerek sektöre birçok sektör için yenilikçi ürünler sunuyor. ASAŞ, alüminyum profil, kompozit panel, alüminyum yassı mamul, PVC kapı ve pencere sistemleri, alüminyum bayrak ve aydınlatma direkleri, alüminyum kapı, pencere ve giydirme cephe sistemleri, panjur sistemleri, garaj kapıları ve motor kontrol sistemleri alanında zengin bir ürün yelpazesine sahip. Bugün 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan ve kuruluşundan bu yana istikrarlı büyümesini sürdüren ASAŞ, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2021 sıralamasında 54’üncü sırada yer alıyor.
binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir