1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Yorglass, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri oldu

Yorglass, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri oldu
Semavi Yorgancılar

Yorglass, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri oldu. Cam dünyasının global ve güvenilir tedarikçisi Yorglass, işveren markası olarak başarılara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda şirket, Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen BestLarge 1000+ kategorisinde Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesine 9. sıradan girerek En İyi İşveren Ödülü’nü almaya hak kazandı. Dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak tanımlanan bu ödül ile Yorglass, çalışanını merkeze alan kurum kültürü ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarının başarısını bir kez daha tescilledi.

50 yıldır cama hayat veren Yorglass, İK politikalarını, şirketin ana stratejilerinden biri olan önemli ve belirleyici bir güç olarak kabul ediyor. Bu bakış açısıyla Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında BestLarge 1000+ kategorisinde Türkiye’nin En İyi İşverenleri listesinde 9. sırada yer alan şirket, ödülün sahibi oldu. 50 yıllık tarihine yakışan bu ödül ile cam dünyasının global ve güvenilir tedarikçisi Yorglass, şeffaf bakış açısı sayesinde kurum kültürünü sürekli geliştiren bir şirket olarak sadece bir işveren değil aynı zamanda çalışanlarının yaşam ortağı olduğunu yine kanıtlamış oldu.

“Bu başarı Yorglass ailesinin birlikte gösterdiği özveri ve kararlılığın sonucu”

Yönetim ekibimizin ‘şirket sizin’ ilkesiyle çalışanlarımıza verdiği değer, bugün güvenin temelini oluşturan bir motto haline geldi diyen Yorglass Yönetim Kurulu Başkanı Semavi Yorgancılar, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu: “GPTW Enstitüsü tarafından belirlenen Türkiye’nin En İyi İşverenleri BestLarge 1000+ kategorisinde ödül aldığımız için çok gururluyuz.

Aldığımız bu sonuç, Yorglass’ın sürdürülebilirlik vizyonunu ve çalışanlarımıza verdiği değerin yansımasını bir kez daha ortaya koyuyor. Çeşitlilik ve farklı bakış açıları, yenilikçi çözümler üretmemize ve sürdürülebilir başarı elde etmemize yardımcı olan Dahil Edicilik ilkesini iş kültürümüzün merkezine yerleştiriyor ve her çalışanın kendini kabul edilmiş ve değerli hissettiği bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz. 

Kurum kültürümüzü daha ileriye taşımak adına güncel kalmak ve birlikte açık-şeffaf bir şekilde çalışmak ilkesine çok önem veriyoruz. DNA’sına ‘İnsana Değer’ kavramı kazınmış olan şirketimizde her bir çalışanımızın işinde mutlu, motive ve başarılı olmasını sağlamak için hep birlikte çaba gösteriyoruz. Şirket olarak birlikte nice başarılara imza atacağımızı ve çalışanlarımıza en iyi deneyimi sunmaya devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz.”

“Kolektif başarıyı destekleyecek bir çalışma anlayışı ile hareket ediyoruz””

İnsanı merkeze alan bir bakış açısı benimsediklerini ifade eden Yorglass İK Direktörü Ayşe Doğruöz, “Biz Yorglass’ta çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık ilkelerini esas alan bir yaklaşımla hareket ediyoruz. Bu ilkeleri sadece birer kavram olarak değil, iş uygulamalarımızın merkezine yerleştirilmiş değerler olarak benimsiyoruz. Kurumsal değerlerimiz ışığında ortak kalkınma kültürüne inanan bir işveren markası olarak yenilikçi İK uygulamalarını şirketimizin her katmanına entegre ediyoruz.

Çalışanlarımızın hem kariyerleri hem de bireysel gelişimleri için sürekli olarak politikalarımızı gözden geçiriyor, gerekli düzenlemeleri yapıyor ve çalışanlarımız arasında etkili iletişim ve iş birliği ortamları oluşturmak için çaba gösteriyoruz. Tüm çalışanlarımızın sesini duymak, karar alırken onları da dahil etmek bizim için büyük önem taşıyor.

Bu nedenle Yorglass olarak kurum içi iletişimi kuvvetlendiren, çalışanlarımızın seslerini daha etkili duyurabildikleri, aidiyet duygusunu ve motivasyonu yükselten yeni nesil dijital İK platformu Ming’i kullanıyoruz. Çalışanlarımızla olan etkileşimimiz sayesinde gelen kolektif başarı mutluluğu, mutluluk ise başarıyı getiriyor. Dünya çapında kabul görmüş “Türkiye’nin En İyi İşverenleri”nden biri olmak bizim için çok büyük gurur.  Bu başarı, birliktelikten doğan güç ile tüm emeğini ortaya koyan tüm çalışma arkadaşlarımın. Yorglass ailesini tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. 

Yorglass Hakkında: 

Temelleri 1974’te atılan Yorglass, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki tecrübesiyle sektöre öncülük ediyor. Global ve güvenilir tedarikçi olma nedeni doğrultusunda ürettiği zengin ürün çeşitlerini hem iç pazara hem de 6 kıtaya ulaştıran Yorglass, 150’den fazla farklı cam türü ve dünyanın her yerinden 70’in üzerinde tedarikçisi ile geniş bir alana hizmet veriyor.

Bugün itibarıyla üretim ve ticari çalışmalarını; Yorglass Ticaret, Yorglass Satina, Yorglass Ticari Soğutucu ve Yorglass Beyaz Eşya iş üniteleri altında Türkiye’nin beş farklı şehrinde kurulu yedi tesisinde gerçekleştiren şirket, ürünlerini 60’a yakın ülkeye ihraç ediyor.

Sektördeki 50.yılını kutlayan Yorglass, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde 30 milyon euro yatırımla hizmete sunduğu Çamaşır Makinesi Kapak Camı İşletmesi ile üretmek ve sürdürülebilir bir değer yaratmak için çalışmalarını sürdürüyor.  

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
kidSAFE