1. Anasayfa
 2. Gıda Sektörü

Yerli girişim FELLAS hedeflerini büyütüyor

Yerli girişim FELLAS hedeflerini büyütüyor
Yerli girişim FELLAS, hedeflerini büyütüyor
0

Yerli girişim FELLAS hedeflerini büyütüyor. Türkiye’nin lider sağlıklı atıştırmalıklar üreticisi FELLAS, Neo Portföy Yönetimi A.Ş. Beşinci Girişim Sermayesi Yatırım Fonu çatısı altındaki yatırımcıların katıldığı yatırım turunu tamamlayarak, üretim kapasitesini 5 katına çıkaracak büyük bir yatırım aldı. FELLAS, aldığı bu yatırımla hem istihdamı hem de pazar payını arttıracak.

2015 yılında “Sağlıklı beslenmek isteyen herkes için nitelikli ve lezzetli ürünler üretmek” hedefiyle üretime başlayan Fellas, bugün başta ulusal marketler olmak üzere, 80’den fazla ürünüyle 30 bin noktada tüketici ile buluşuyor. Türkiye’de sağlıklı gıda sektörünün büyümesinde önemli rol oynayan marka, aldığı yatırım ile yurt dışında da ülkemizi temsil etmeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan FELLAS’ın kurucuları Gamze Kavaz ve Mustafa Can Gider; “Bu yatırım ile birlikte FELLAS, kurumsal ve sürdürülebilir bir yapıda gücüne güç katarak hızlı büyümesini devam ettirecektir. Aldığımız yatırım, mevcut kapasitemizi 5 katına çıkarmamızda, ürün gamımızı yenilikçi fikirlerle genişletmemizde ve yurt dışı pazarlara açılmamızda itici bir güç olacaktır” dediler.

Son 2 Yılda %750 Büyüme

Türkiye’nin ilk süper gıdalarla zenginleştirilmiş fonksiyonel atıştırmalık bar ürün ailesini üreten Fellas son 2 yılda %750 büyüyerek bir rekora imza attı. Aldığı bu yatırımla önümüzdeki dönemlerde 200’den fazla kişiye istihdam yaratacak olan marka, %65 olan kadın çalışan oranını da arttırmayı hedefliyor. Bugün, 30.000’den fazla satış noktasında tüketiciler ile buluşan Fellas, sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabileceğini kanıtlayarak, sağlıklı gıda sektörünün sürdürülebilir büyümesine destek veriyor.

FELLAS Hakkında

Temelleri Gamze Kavaz ve Mustafa Can Gider kardeşler tarafından 2015 yılında atılan FELLAS, günümüz itibariyle Türkiye’nin sağlıklı atıştırmalık kategorisinde en saygın ve lider markalarından biridir. 

FELLAS’ın başarısının temel faktörü,  markayı taşıyan tüm ürünlerin, lezzet odağını kaybetmeden,  kaliteli, doğal, katkısız ve koruyucusuz  bileşenlerden oluşmasıdır. FELLAS, protein ve meyve barlar ile başladığı ürün gamına, zamanla kahvaltılık kategorisinde granola, müsli, fıstık ezmesi gibi ürünleri de ekleyerek, hızlı büyüyen protein bar segmentinde pazar lideri konumuna ulaşmıştır.

FELLAS seneler içerisinde kendi Ar-Ge ekibi tarafından oluşturulmuş ve devamlı olarak iyileştirilmiş ürünlerini, kendi çatısı altında üretmektedir. Aldığı yatırım sayesinde üretim kapasitesini yeni bir üretim tesisinde 5 katına çıkaracak ve eklenecek üretim hatları sayesinde yeni, sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları ürün gamına ekleyecektir. 

Bugün, FELLAS markalı ürünler 30.000’den fazla satış noktasında ve online kanallarda tüketiciler ile buluşmaktadır. İlerleyen dönemlerde genişlemiş portföyünü hem yurt içinde hem yurt dışında daha geniş bir coğrafyada tüketicilerin beğenisine sunacaktır.

Sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabildiğini kanıtlayan FELLAS, bütün paydaşları ile birlikte sağlıklı gıda sektörünün büyümesine destek vermeye devam edecektir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir