1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Yeni CEO’su Alper Şengül

Yeni CEO’su Alper Şengül
Alper Şengül
0

BSH Türkiye’nin Yeni CEO’su Alper Şengül Oldu

BSH Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı’na (CEO) 2018 yılından bu yana BSH Güney Afrika CEO’su olarak görev yapan Alper Şengül atandı. Şengül yeni görevine resmi olarak 1 Ocak 2024 tarihinde başladı. 

BSH Türkiye’nin İcra Kurulu Başkanlığı (CEO) pozisyonuna, şirket içinde üst kademelerde uzun yıllar görev yapan ve kritik tecrübeler kazanan Alper Şengül getirildi. Ağustos 2018’den bu yana BSH Ev Aletleri Grubu’nda Güney Afrika CEO’luğu görevini yürüten Şengül, yeni görevine resmi olarak 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren başladı.  

Alper Şengül, yeni görevini 1 Mayıs 2023’te Gelişen Pazarlar Bölgesi (REM) CEO’su olarak atanan ve o günden bu yana aynı zamanda BSH Türkiye İcra Kurulu Başkanlığı’nı da yürüten Gökhan Sığın’dan devraldı.

Almanya’daki Paderborn Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Alper Şengül, yüksek lisans derecesini aynı bölümden aldı. BSH Ev Aletleri Grubu’na 1999 yılında Planlama Yöneticisi olarak katılan Şengül, ticari pazarlama, marka pazarlama ve satış gibi çeşitli alanlarda liderlik yaptı. Şengül, BSH’nin Münih’teki merkezinde satış kontrol ve Asya, CIS ve Kuzey Afrika bölgesel marka sorumluluklarını üstlendi. Şengül, 2018’den bu yana Güney Afrika CEO’luğu görevini yürütüyordu.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir