1. Anasayfa
 2. Kültür, Sanat ve Tasarım Sektörü

Türk ekonomisinin kalbi Troya Forum

Türk ekonomisinin kalbi Troya Forum
Türk ekonomisinin kalbi Troya Forum
0

Türk ekonomisinin kalbi Troya Forum ile Çanakkale’de atacak. Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (ÇASİAD) organizasyonunda 4-5 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilecek olan Troya Forum, iş dünyasını Çanakkale’de buluşturan yeni bir köprü oluşturacak.

25 yılı aşan tecrübesi ve çağın gerekliliklerine uygun projeleri ile Çanakkale için önemli projeler gerçekleştiren ÇASİAD’ın organizasyonunda 4-5 Kasım 2022 tarihinde Çanakkale’de gerçekleşecek olan Troya Forum, bölgedeki paydaşlar ve sistemlerin küresel gücünün geliştirilmesine yönelik katkı sağlamayı hedefliyor.

Troya Forum ile iş dünyası temsilcileri ve akademisyenlerin katılımı ile düzenlenecek olan 2 günlük konferansta geleceği planlamak adına paneller ve tartışmalar gerçekleşecek.

Troya Forum neden yapılıyor?

ÇASİAD’ın en önemli hedefleri arasında, Çanakkale’deki paydaşlar başta olmak üzere sistemlerin küresel gücünün geliştirilmesine yönelik katkı sağlamak bulunuyor. Bu çerçevede Troya Forum, Çanakkale’nin temel ihtiyaçlarının en etkin şekilde karşılanması ve yaşayanlara en yüksek değerin sunulabilmesi için büyüme ve gelişim stratejilerinin çok yönlü analiz edilmesini amaçlıyor.

“Çanakkale, Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan önemli bir lojistik konumda”

Çanakkale Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği Başkanı Semih Başaran, “Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan 1915 Çanakkale Köprüsü, Assos ve Troya Tünelleri ile bir lojistik merkezine de dönen Çanakkale’ye gerek nitelikli iş gücü ve gerekse sanayi kuruluşları tarafından ciddi bir yönelim oldu. Çanakkale, Türkiye ve dünya ekonomisine katkı potansiyeli çok yüksek.

Troya Forum tüm bu önemli öğelerle birlikte Çanakkale’nin bilgi birikimi ile bu işi yapanların bilgi birikimini buluşturarak bölgenin potansiyelini anlatan çok önemli bir organizasyon.

Bölge ve Türkiye açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu düşünce platformuna katkısı olacak herkesi 4-5 Kasım’da Troya Forum’da görmek istiyoruz “dedi.

Forum Programı:

4 Kasım Cuma günü açılış konuşmaları ile başlayacak forumda ilk oturumda “Çanakkale Vizyon Tasarım Projesi Çerçevesinde Yerel, Ulusal ve Küresel Eğilimlerin Analizi” konusu işlenecek. İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazım Ekren, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kasımoğlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mefule Fındıkçı Erdoğan konuşmacı olarak yer alacak.

Kahve molası sonrası “Ticari Ahlak ve İnsani Değerlerin Yeniden Sorgulanması” konusu işlenerek Tarihçi Yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı konu ile ilgili değerlendirmelerini aktaracak.

5 Kasım Cumartesi günü T24 Yazarı Murat Sabuncu’nun moderatörlüğünde “Türkiye ve Dünya Sosyolojik Olarak Nasıl Bir Dönüşümde? Halkın, İş İnsanının, Siyasetin Değişen Parametreleri” konusu konuşmacı olarak Araştırmacı Yazar Bekir Ağırdır’ın katılımı ile işlenecek.

Akabinde “Yeni Tarım Düzeninde Kendine Yetebilen Türkiye” konusuna T24 Yazarı Murat Sabuncu’nun moderatörlüğünde, Dünya Gazetesi Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım konuşmacı olarak katılacak.

Öğle yemeği molası sonrası “Şirketler İçin Kurumsal Kapasite Oluşumu ve Sürdürebilirlik” konusu Pera ESG Danışmanlık Kurucu Ortağı Bülent Görer moderatörlüğünde ve konuşmacı olarak Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan’ın katılımı ile gerçekleşecek.

“Aile şirketlerinin kurumsallaşması” konulu oturuma İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Kasımoğlu moderatörlüğünde Dardanel markasının kurucusu ve şirket Yönetim Kurulu Başkanı O. Niyazi Önen konuşmacı olarak katılacak.

Çanakkale’nin “Sürdürebilir Kültür Turizmi Potansiyeli” konusunda ise; Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rüstem Aslan konuşmacı olarak katılım sağlayacaklar.

Troya Forum, ÇASİAD’ın 30. Yıl Gala yemeği ile sona erecek.

iş dünyası haberleri

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Placeholder by Nelio Content

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir