1. Anasayfa
 2. Haberleşme Sektörü

TPAY MOBILE Gaston Aussems’a emanet

TPAY MOBILE Gaston Aussems’a emanet
TPAY MOBILE Gaston Aussems'a emanet

TPAY MOBILE Hakkında; TPAY MOBILE Orta Doğu, Afrika ve Türkiye (META) bölgesinin lider mobil ödeme hizmetleri sağlayıcısıdır. TPAY MOBILE uçtan uca hizmetler yoluyla, işyerleri ve oyun geliştiriciler dahil dijital hizmet sağlayıcılarının bölgedeki 30’dan fazla ülkede ödeme almalarını sağlar.

TPAY MOBILE banka hizmetlerinden yararlanmayan ve banka kartlarına gerçekçi bir alternatif sunmadığı bölgelerde finansal katılımcılık ve finansal hizmetler sağlar.

Kullanıcıların ödemelerini cep telefonu operatör faturalarına yansıtarak, kontörlerini kullanarak veya mobil cüzdan bakiyeleri yoluyla yapmalarına imkan tanır.

Bu amaç için tek API entegrasyonu kullanan TPAY MOBILE, yerel ve küresel işyerlerinin 770 milyondan fazla potansiyel müşteriye sahiptir.

Geleneksel bir banka hesabı olmaksızın ödeme almalarını sağlar. Operatörlere ve mobil cüzdan hizmeti sağlayıcılara da abonelerini TPAY MOBILE’ın ödeme platformu üzerinden hizmetle buluşturma fırsatı sunar.

TPAY MOBILE’ın geliştirdiği teknoloji, bölge genelindeki dijital işyerleri ve Google, Huawei, MBC, Tencent, Anghami, Marvel, beIN gibi uluslararası markalar tarafından, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’daki müşterilere erişmek ve ödeme almak için kullanılmaktadır.

Genel merkezi BAE’de bulunan TPAY MOBILE’ın hizmetleri, bugün her ay 28 milyonu aşkın aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Afrika odaklı Helios Investment Partners ve Orta Doğu’nun önde gelen teknoloji odaklı girişim sermayesi fonu A15 şirketin hissedarları arasındadır.

TPAY MOBILE Kurucusu CEO’su Sahar Salama, görevini bırakarak Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine geldi. Salama’nın bıraktığı görevi Mollie eski CEO’su Gaston Aussems devralacak

4 Temmuz 2022 – BAE: Orta Doğu, Afrika ve Türkiye (META) bölgesinin mobil ödeme sistemleri lideri TPAY MOBILE’ın bugün yaptığı açıklamaya göre; 4 Temmuz 2022 tarihinden itibaren şirketin CEO görevini, daha önce Mollie’de CEO olarak görev yapmış olan Gaston Aussems devralacak.

Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine gelecek olan şirketin kurucusu ve mevcut CEO’su Sahar Salama, hızlı büyüyen şirkette yönetim devrinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için önümüzdeki aylarda Gaston Aussems ile yakın işbirliği içerisinde çalışacak.

Gaston Aussems, konuyla ilgili şunları kaydetti: “TPAY MOBILE için böylesine heyecan verici bir dönemde bayrağı Sahar’dan devralacak olmaktan heyecanlıyım dedi.

Şirketin, yetersiz hizmet alan bölgelerin dijital ekonomilerini güçlendirme misyonunu yürekten destekliyorum ve bu yolculuğun bir parçası olmayı sabırsızlıkla bekliyorum.”

Daha önce Mollie’nin CEO’luğunu yapan Gaston Aussems, bu süreçteki liderliğiyle şirketin 2020 yılında piyasa değerinin 1 milyar doları aşmasını sağladı.

Sonraki 2 sene boyunca Atlantica ve Antler gibi şirketlerde girişim ortaklığı ve etki yatırımcısı Oikocredit’te ve Yolt ile Talk360’ta görev aldı.

Sahar Salama, konuyla ilgili şunları kaydetti: “TPAY MOBILE’da her birimiz, elde ettiğimiz başarılarla gurur duymalıyız. Ülkeler arası ölçeklendirilmiş hizmetleri sunarak bölgede finansal katılımcılığı önemli oranda artırarak Orta Doğu, Türkiye ve Afrika’da olumlu yönde değişim sağladık.

Vizyonumuzda her zaman iddialı olsak da sunduğumuz hizmetlerin iş ortaklarımız ve müşterilerimiz tarafından bu kadar hızla benimseneceğini hayal bile etmemiştik.

TPAY MOBILE’ın ödeme hizmetlerinin kapsamını yeni dijital işyerlerini ve dijital olmayan servisleri de içerecek şekilde genişleteceği düşünüyorum. Bu durum geleceğe çok daha büyük bir heyecanla bakmamızı sağlıyor.”

“Şimdi, başka birinin TPAY MOBILE’ı bir sonraki aşamaya taşıması için doğru bir zamandayız ve bu kişinin Gaston olduğuna güvenim tam.

Karmaşık, çok uluslu bir ödeme şirketini başarıyla ölçeklendirdik. Konusundaki deneyimi, teknik bilgi birikimi, küresel girişimcilik ruhuyla Gaston, iddialı planlarını gerçeğe dönüştüreceğine eminim.

Ben de TPAY MOBILE’ın bu heyecan verici büyüme yolculuğunda Grup içerisinde stratejik bir danışmanlık rolü üstleneceğim.”

Şu anda TPAY MOBILE’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunan Babatunde Soyoye, şu değerlendirmede bulundu:

“Geçtiğimiz yıllarda Sahar ile birlikte çalışarak, bugün olduğu yenilikçi şirkete dönüşmesine katkıda bulunan tutkusuna, çabalarına ve kararlılığına tanık olmak bir zevkti.

Sahar’ın attığı temel, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de işyerleri ve telekomünikasyon şirketlerinden meydana gelen benzersiz bir mobil ödeme ağının kurulmasını sağladı.

Önümüzdeki adım, bu muhteşem platformu temel alarak, TPAY MOBILE’ı kendi pazarlarında dijital işyeri kazanımı ve mobil ödeme alanlarında pazar lideri haline getirmek. Gaston’un bunu başarmamıza katkıda bulunacağına inancımız tam.”

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili