1. Anasayfa
 2. Teknoloji

telefonun şarjı nasıl hep dolu kalır?

telefonun şarjı nasıl hep dolu kalır?
telefonun şarjı nasıl hep dolu kalır?
0

Telefonu gece şarjda bırakmak pile zarar verir mi? Acil durumlar için telefonun şarjı nasıl hep dolu kalır?

Akıllı telefonlar; sadece günlük hayat akışında değil, acil durumlarda da hayat kurtaran fonksiyonlara sahipler. Ancak sınırlı pil gücüne sahip bu cihazların afet ve kaza anlarında, özellikle geceleri full şarj halinde olması mümkün mü? “Telefon gece boyu şarjda kalırsa pile zarar verir”, “Şarj sürekli %100 olursa ömrü kısalır” endişesi, Mcdodo’nun power off teknolojisiyle tarihe karışıyor 

Hızlı şarj uzmanı Mcdodo, ürün portföyüne mobil hayatı kolaylaştıran ve iletişimi sürdürülebilir kılan ürünler eklemeye devam ederken, her geçen gün artan kesintisiz ve uzun süreli şarj beklentisine de inovatif çözümler sunuyor.  

Özellikle MagSafe şarj cihazlarıyla; hafif, taşınabilir ve hızlı şarjla ilgili tüm beklentileri karşılayan markanın patentli teknolojisi olan “power off” yani “full dolum halinde enerjiyi kapatan” kabloları, özellikle telefonu gece şarjda bırakma konusundaki kalan tartışmalara da bir son veriyor. 

Acil durumlarda şarj problemi yaşamayın

Akıllı telefonların artık sadece günlük iletişim aracı olmadığını, afet ve acil durumlar için hayatta kalma fonksiyonu taşıdığına da dikkat çeken Mcdodo Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Uçurum, telefonların bu fonksiyonu yerine getirmesi için en kritik konunun şarjının sürekli belli bir seviyede kalması gerektiğini söyleyerek, “Bunun için de gündüz MagSafe teknolojili ve sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz hafiflikte powerbank’ler ve şarj cihazları kullanabilir, geceleri ise telefonu mutlaka şarjda tutarak acil durumda şarj problemi yaşamanın önüne geçebilirsiniz” diyor. 

“Şarjda bırakırsam zarar veririm” devri bitti!

Artık telefon pillerinin şarj dolumu tamamlandığında enerjiyi otomatik kesebildiği günümüzde bile, telefonu şarjda bırakmanın pile zarar vereceğiyle ilgili hurafeler olduğuna dikkat çeken Uçurum sözlerine şöyle devam ediyor: “Tüm bu yeni teknolojilere rağmen, yine de telefonu şarjda bırakınca içi rahat etmeyenler için ya da telefon teknolojisi eski olanlar için, patenti Mcdodo’ya ait olan “power off” yani “şarj tamamlanınca enerjiyi otomatik kesen” kablolar, en güncel çözüm diyebilirim.

Bu kablolar sayesinde; kullanıcılar hem gece uyurken telefonlarını gönül rahatlığıyla şarj halinde bırakabilir, hem de acil bir durum halinde full şarj ile telefonun tüm fonksiyonlarından faydalanabilirler. 

Akıllı kapatma ve iki renkli aydınlatma kontrolüne sahip Type-C ve Lightning bu kablolar, 140W’a kadar hızlı şarj imkanı sunarken, farklı cihazların hızlı şarjını destekliyor ki bu da acil durumlar için en kritik konulardan biridir.”

Mcdodo’dan “Acil Durum Şarj Kiti”

Mcdodo’nun en hızlı sürede dolan ve daha uzun süreler dayanan mobil cihaz şarjları için tasarlanan ürünleri, afet ve acil durumlar için tasarlanan şarj kitinde bir araya geldi. Markanın en çok tercih edilen ürünlerinden olan 36W Type-C ve USB Girişli Araç Şarjı, 3 in 1 Hızlı Şarj Kablosu, 22.5W 10000 mAh Kablolu Göstergeli Powerbank ve 20W Type-C ve USB Girişli Hızlı Şarj Adaptörü 1.999,90 TL yerine 1.699,90 TL fiyatla sunuluyor.

Mcdodo Hakkında:

Mcdodo, 2013 yılında kurulan Guangdong Mcdodo Industrial Co. çatısı altında yer alan yenilikçi bir markadır. “Kalite, güvenlik, verimlilik ve kolay kullanım” konseptlerine bağlı kalarak şarj teknolojisine odaklanan Mcdodo, son teknolojiyi kullanan bir dijital marka olarak; elektronik ürünler alanındaki teknolojik yeniliklere kendini adamıştır. Mcdodo, kullanıcılarına daha hızlı, daha akıllı ve daha güvenli bir şarj deneyimi sağlamak için “akıllı otomatik kapanma” teknolojisine öncülük ederek, mobil aksesuar sektöründe teknoloji kullanımında çığır açtı. 

150’den fazla ülkede ve dünya çapında 60 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Mcdodo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 10.000’den fazla noktada; büyük zincir mağazalarda, süpermarketlerde ve dijital alışveriş merkezlerinde teknoloji meraklılarıyla buluşuyor.

Markanın ana ürü kategorilerini; duvar şarj cihazları, araç içi şarj cihazları, kablosuz şarj cihazları, masaüstü şarj cihazları, powerbank’ler, veri kabloları, adaptörler, cep telefonlarında, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve diğer tüm teknolojik alanlarda kullanılan ses ve data kabloları oluşturuyor.

Mcdodo ayrıca ev hayatı, ofis eğlencesi, geziler ve seyahat gibi yaşamın farklı anlarındaki farklı şarj ihtiyaçlarını karşılayarak, herkes için hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir