1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

Schneider Electric ve DAC-EL Mühendislik İş Birliği

Schneider Electric ve DAC-EL Mühendislik İş Birliği
DAC-EL Mühendislik

Schneider Electric ve DAC-EL Mühendislik İş Birliği. Schneider Electric ve DAC-EL Mühendislik SCADA Bayi Programı Kapsamında İş Birliğine İmza Attı 

 • Schneider Electric, endüstriyel otomasyon ve network ürünlerinde sistem entegratörü ve ürün dağıtıcısı olarak hizmet veren DAC-EL Mühendislik ile SCADA Bayi Programı kapsamında iş birliği başlattı. 
 • İki şirket, otomasyon ürünleri pazarına kolay erişilebilir SCADA çözümleri sunacak ve uygulama esnasında karşılaşılabilecek teknik sorulara yanıt veren hizmetler sağlayacak.

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, sürdürülebilir bir gelecek için yenilikçi çözümler ve içgörüler sunan AVEVA’nın endüstriyel dönüşüm ve sürdürülebilirlik vizyonunu Dacel Mühendislik ile gerçekleştirdiği SCADA Bayi İş Birliği ile bir adım daha ileri taşımayı amaçlıyor. 

Schneider Electric olarak, AVEVA’nın teknolojisi ile sürdürülebilir değer yaratmanın yeni yollarını ortaya koyduklarını belirten Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Endüstriyel Otomasyon İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Kerem Barlak; “Sürdürülebilir operasyonlar, sadece çevresel hedefler için değil, aynı zamanda ekonomik ve sosyal gelişim için de kritik önem taşıyor.

AVEVA, endüstriyel şirketlerin mevcut süreçlerini ve operasyonlarını optimize etmelerine yardımcı olurken, inovasyonu teşvik ediyor ve gelişmekte olan yeşil teknolojilerden yararlanarak endüstride yeni sınırları belirliyor. Bu iş birliği ile asıl amacımız AVEVA SCADA portföyüne odaklanarak pazarda bilinirliğini ve kullanımını artırmak. DAC-EL Mühendislik’in hazırladığı kılavuz niteliğindeki doküman, içerik ve video gibi materyaller sayesinde uygulama firmalarının SCADA portföyümüze güvenle katılmalarına ve tak-çalıştır çözüm olarak benimsemelerine katkı sağlayacaktır.

İş birliğimizin sunacağı katma değer ile birlikte portföyümüzdeki çözümlerin kullanıcılara sağladığı avantajların vurgulanacağını düşünüyoruz” dedi.

Yaklaşık 30 yıldır endüstriyel otomasyon ve ağ ürünlerinde sistem entegratörü ve ürün dağıtıcısı olarak hizmet veren Dacel Mühendislik İş Geliştirme Yöneticisi Ali Rıza İçöz, ‘Schneider Electric ile iş birliğimizi güçlendirmek üzere başlattığımız SCADA Bayi Programı ile amacımız, Schneider Electric ve AVEVA çatısı altında bulunan Edge serisi SCADA çözümlerinin pazarda yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Bilindiği üzere SCADA yazılımları genelde Sistem Entegratörü firmalar aracılığı ile pazara sunulur. Bunun sebebi de bu çözümlerin teknik destek ve uzmanlık gerektiren çözümler olmalarıdır. SCADA Bayisi Programı ile Edge ürün gamını farklı bir şekilde ele alarak, daha kolay erişilebilen bir yapıya dönüştürmek istiyoruz.

Bunun için internet üzerinden rahatça erişilebilen kullanım kılavuzları, gerçek hayat uygulamalarına ışık tutacak şekilde hazırlanan “’Nasıl Yapılır?’ videoları, bilgi paylaşım amaçlı forum vb. portallar hazırlamayı planlıyoruz. Başta Kerem Barlak olmak üzere bu yeni iş birliğinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Uluslararası çapta endüstriyel yazılım lideri olan AVEVA, dünya kaynaklarının sorumlu bir şekilde kullanılmasını teşvik ediyor. 100’den fazla ülkede, 20.000’i aşkın kuruluşun tercih ettiği AVEVA, güvenli endüstriyel bulut platformu ve uygulamalarıyla işletmelerin operasyonlarını optimize etmelerine, büyütmelerine ve sürdürülebilir değer üretmelerine olanak tanıyor.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in amacı herkesin enerji ve kaynaklardan en iyi şekilde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek amacıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya lideri süreç ve enerji teknolojilerini, uç nokta – bulut bağlantı ürünlerini, kontrolleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; evler, binalar, veri merkezleri, altyapı ve sektörlerde entegre şirket yönetimini mümkün kılıyoruz.

Global şirketler arasında en yerel olanıyız. Anlamlı Hedeflerimizi, Kapsayıcı ve Güçlendirilmiş değerlerimizi paylaşanlarla iş birliği içinde açık standartları ve ortaklık ekosistemlerini savunuyoruz.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir