1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

SATIŞ VE KİRALAMA SEÇENEKLERİYLE KIBRIS, DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÜLKELERİ İLE YARIŞIYOR

SATIŞ VE KİRALAMA SEÇENEKLERİYLE KIBRIS, DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÜLKELERİ İLE YARIŞIYOR
XRE Arsa

SATIŞ VE KİRALAMA SEÇENEKLERİYLE KIBRIS, DÜNYANIN ÖNDE GELEN ÜLKELERİ İLE YARIŞIYOR

XRE Arsa Kurucu Ortağı Yalçın Artukoğlu MAG Business’a kapak oldu. Henüz on sekiz yaşındayken bir gayrimenkul firmasında pek çok ödül alarak ciddi başarılar elde eden Artukoğlu firmasının kuruluş hikayesini ve son zamanlarda yatırımcıların gözdesi olan Kıbrıs’a olan ilgiyi anlattı.

“XRE Arsa markasını kurduğumuz günden beri çok sayıda arsa yatırımı yaptık. Özellikle Kıbrıs başta olmak üzere, mimari projelendirmesini kendimizin yaptığı ve satışa çıktığımız projelerimiz mevcut” açıklamasında bulunan Yalçın Artukoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Ayrıca müteahhitlerle anlaştığımız farklı projelerimiz de var. Verdiğimiz hizmetin özü; yatırımcılara arsa yatırımı yaptırıp sonrasında bütçelerini hiç yormadan onları ev sahibi yapmak.

Günümüzde güvenilir ve yüksek kaliteli yatırımın, tüm dünyada ne kadar zor olduğunun farkındayız. Biz burada devreye giriyoruz ve yatırımcımıza oldukça avantajlı ürünler sunuyoruz.

Herkesin hayatını kolaylaştırırken çok basit bir mantıkla ilerliyoruz: Bir arsa yatırımında, yatırımcının aldığı arsanın belirli bir kısmını müteahhite vererek kat karşılığı anlaşma yapıyoruz ve yatırımcımızı ev sahibi yapıyoruz.”

Türkiye’deki yatırımcıların son dönemlerde özellikle Kuzey Kıbrıs’a da yöneldiğini söyleyen Yalçın Artukoğlu “Yatırım açısından bir numaralı sebep, sterlin bazında kazanç olması elbette.

Ayrıca yılın dört mevsimi yaşanabilecek bir yerde yatırım yapmak, her zaman en önemli tercih sebeplerinden biri olacaktır. Daha sonraki satış ya da kiralama seçeneklerinde Kıbrıs, dünyanın önde gelen ülkeleri ile yarışmaktadır” dedi.

Kıbrıs’ta gayrimenkul satın alma ve yatırım süreçleri hakkında da bilgi veren Artukoğlu “Türk vatandaşları için konut satın almada inceleme ve onay süreci, dünya ortalamasının oldukça altında olan, kırk beş ila altmış gün aralığındadır.

Bakanlar Kurulu onayı verdikten hemen sonra, resmî kayıtlara uygun şekilde vergi ödemesi yapılır. XRE Arsa referansı ile Kıbrıs’ta daire getirili arsa alırken hem zamandan hem de süreçten tasarruf edersiniz.”

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir