1. Anasayfa
 2. Kişiler

URFALI İSHAK DEMİR 25 YILDIR ZİRVEDE

URFALI İSHAK DEMİR 25 YILDIR ZİRVEDE
0

Sanatçı İshak Demir Kimdir? Sıra gecelerinin vazgeçilmez ismi ve Şanlıurfa’nın gururu olarak anılan İshak Demir organizasyonlarda tercih edilen ilk isim olarak başı çekiyor. Kendi tarzını Türk Halk Müziği ve folklarik dansıyla harmanlayan yanık sesli İshak Demir, Güzel Sanatlar Lisesi sonrası Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nden mevzun olmuştur.

25 yılı aşkın süredir müzik yolculuğuna devam eden başarılı türkücünün birçok yerel kanalda programı vardır. Bunun yanı sıra bölgesel ses yarışmalarında jüri üyeliği yapmış olup, 2008 yılında Atv’de düzenlenen “Halk Yıldızları” yarışmasına da katılmıştır. Son olarak “Parmaklıklar Ardında” dizisindeki rolüyle unutulmayacak işlere imza atmıştır.

Yetenekli ve üretken müzisyen başta Urfa olmak üzere Doğu kültürünü kendine has duruşu, yaşam tarzıyla yansıtmak için elinden geleni yapmıştır. Gerçek bir müzik şöleni ve sıragecesi keyfini yıllarca sürdüren şanslı isim, bu konuda öncü olmuştur.

Düğünlerde ve diğer tüm organizasyonlarda ekibiyle muhteşem görsel şovlarla halaya eşlik etmemek kendinizi en güzel eserlere buram buram içinize işleyen notalara ve türkülere kaptırmamanın imkansız olduğunu belirten başarılı müzisyen, enerjisi, sesi ve samimiyeti ile senelerdir halkın 1 numaralı sanatçısı olmayı başarmıştır. “Bu topraklardaki miraslarımız ve türkülerimiz sizler sayesinde nesilden nesile aktarılacak” diyen öncü sanatçı, yakın zamanda çıkardığı “Ayno” adlı eseri ile sevenlerini bir kez daha büyüledi.

Üretmenin kendisini beslediğini söyleyen İshak Demir, yeni eserlerinin müjdesini de verdi. İshak Demir çok yakında Mentu Yapım sahibi Umut Bolel aracılığıyla yeni parçalarını sevenlerinin beğenisine sunacak.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir