1. Anasayfa
 2. Girişimcilik

parlak iş fikirlerini BAT ile dünya sahnesine çıkaracak

parlak iş fikirlerini BAT ile dünya sahnesine çıkaracak
Güliz Dalaman Yakmacı
0

Genç girişimciler, parlak iş fikirlerini BAT ile dünya sahnesine çıkaracak

BAT’de çalışmak veya iş fikrini 50.000 Pound değerinde bir finansmanla gerçeğe dönüştürmek isteyenler için BAT küresel iş sunumu yarışması Battle of Minds başvuruları başladı.

En iyi yetenekleri çekmeye ve geliştirmeye yönelik olarak başlatılan küresel staj ve iş fikri yarışmasına başvuru için son tarih 30 Haziran. 

Her yıl üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara dünya sahnesinde yarışma fırsatı sunan ve BAT’nin ‘Daha İyi Bir Gelecek’ felsefesi ile gençlerin fikirlerini gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan Battle of Minds’a başvurular başladı. Küresel çapta parlak iş fikirlerini bulmaya, geliştirmeye ve desteklemeye odaklanan yarışma Battle of Minds, daha sürdürülebilir bir gelecek için sınırların ötesinde düşünen gençleri arıyor. 

“Daha İyi Bir Gelecek” vizyonu ile kurulduğu günden bu yana tüm dünyada olumlu bir etki yaratacak yetenekleri bulmaya ve desteklemeye odaklanan BAT, 1 Mayıs ile 30 Haziran tarihleri arasında başvuru yapılabilecek bu yılki yarışmasında katılımcılara teknoloji, biyoloji, enerji ve kapsayıcılık (Technology – Bio – Energy – Inclusion) olmak üzere dört kategoride iş fikirlerini dünyaya duyurma fırsatı sunuyor. 

Bu yıl 30 ülkeden katılımla gerçekleşecek yarışmaya, 18 yaş üzerinde, iş tecrübesi bulunmayan ve son 5 yıl içinde lisans eğitimini tamamlayan veya yüksek lisans yapan gençler katılabilecek. 2 ila 
 4 kişi arasında değişen ekiplerin başvurabileceği yarışmada, sürdürülebilirlik sorunlarından birini çözmeye yönelik projeler Yerel (Lokal), Bölgesel (Area) ve Küresel (Global) olmak üzere üç aşamada değerlendirilecek. 

15 Eylül’de gerçekleşecek son değerlendirmenin ardından en iyi fikirlere sahip katılımcılara fikirlerini ve girişimlerini hayata geçirmeleri için 50.000 Pound değerindeki finansmanın yanı sıra Avrupa ve Türkiye’nin En İyi İşverenleri arasında gösterilen BAT’da istihdam fırsatlarına kadar çeşitli ödüller sunulacak.

Girişimcilere destek olmanın ve yeni kapılar açmanın BAT’nin iş kültürünün vazgeçilmez bir parçası olduğunu söyleyen BAT Türkiye, TBNC Yetenek, Kültür & Kapsayıcılık Direktörü Güliz Dalaman Yakmacı, “Yeni beceriler ve yeni yetenekler gerektiren; olağanüstü yetenekleri geliştirmek için sürekli olarak yeni yollar keşfeden dönüştürücü bir yolculuktayız.

Battle of Minds yarışması da işte bu vizyonla doğdu. Gençlerin parlak fikirlerini projelere dönüştürebilecekleri ortamları ve desteği sunabilmek bizim, hatta tüm iş dünyasının birincil sorumluluğu. Bu yıl tam 30 ülkeden katılımla gerçekleşecek yarışmamıza, tüm gençlerimizi bekliyoruz” dedi.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir