1. Anasayfa
 2. Gıda Sektörü

Nespresso Ege sahillerine iniyor

Nespresso Ege sahillerine iniyor
Nespresso Ege sahillerine iniyor
0

NESPRESSO BOUTIQUE ŞİMDİ BODRUM YALIKAVAK’TA

Yüksek kaliteli kapsül kahvede dünyanın öncü markası Nespresso, İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından şimdi de Bodrum Yalıkavak’ta.

Bodrumlu kahveseverleri mükemmel kahve deneyimi ile tanıştırmaya hazırlanıyor. Nespresso Boutique’in Yalıkavak Marina’daki açılışı 8 Temmuz günü gerçekleşecek.

İstanbul, Ankara ve İzmir’de açtığı Nespresso Boutique’lerinin ardından bu yaz Ege sahillerinde de yerini almaya hazırlanıyor. Nespresso, 8 Temmuz’da gerçekleşecek butik açılışıyla birlikte Bodrum’un lüks alışveriş ve yaşam merkezi Yalıkavak Marina’da olacak.

Marka, tüketicilerine kolay erişebilecekleri bir lokasyonda butik açarak hem Bodrumluların hem de yaz aylarını Bodrum’da geçirenlerin Nespresso deneyimini devam ettirmelerini amaçlıyor.

Yalıkavak Marina’daki butiğiyle Türkiye’de ilklere de imza atıyor. Güney Ege sahillerine inerek yazlık şehirlerdeki ilk butiğini açan marka oldu. Nespresso Yalıkavak Marina Boutique, Türkiye’de marinada yer almasıyla da bir ilk.

Bodrum sakinleri tüm kahve serileri ile buzlu tüketim için özel olarak üretilen yaz kahvelerini de Yalıkavak Marina butiğinde bulabilecekler.

Nespresso, yazın soğuk kahve deneyimi için özel olarak üretildi. Brezilya’nın tropikal havasından ilham alan Barista Creations yelpazesine ekledi. Ayrıca tropikal misket limonu ve nane aromaları ile ferahlatıcı lezzetler ile karşılıyor.

Nespresso ayrıca çok beğenilen iki soğuk kahvesini de kahveseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Meyvemsi Liminha over Ice ve Coconut Flavour over Ice ile yapılacak soğuk kahveler sıcak yaz günlerine ferahlık ve canlılık katmayı sürdürecek.

Nespresso’nun susuzluğu gideren buz gibi leziz yaz tarifleri ise www.nespresso.com/tr/recipes adresinde yer alıyor. Marka aynı zamanda özel olarak tasarlanarak sınırlı sayıda üretilen plaj havlusu, plaj çantası ve su şişesi gibi plaj ürünleri de Yalıkavak Marina Boutique’te tüketicilerin beğenisine sunuyor.

Her zaman çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik ilkesiyle hareket eden Nespresso, bu duruşunu yeni butiğinde de sergilemeye devam ediyor.

Teknelerde ya da yazlıklarda tüketilen kapsüllerin Yalıkavak Marina Boutique’teki geri dönüşüm kutularında toplanması amacıyla, alışveriş yapılmasa dahi biriktirdikleri kapsülleri bu noktaya bırakmaları için tüketicileri teşvik ediyor.

Nestlé Nespresso SA hakkında

Nestlé Nespresso SA, yüksek kaliteli porsiyon kahvelerde öncü ve referans noktasıdır. Şirket, sürdürülebilirlik uygulamalarını kahve çiftliklerinde ve bunları çevreleyen tabiatta hayata geçirebilmek için AAA Sürdürülebilir Kalite™ Programı ile 15 ülkede 120.000’i aşkın çiftçi ile birlikte çalışmaktadır. 2003 yılında, Yağmur Ormanı İttifakı (Rainforest Alliance) adlı STK ile işbirliği içinde hayata geçirilen program, üretilen kahvenin kalite ve verimliliğinin artırılmasına yardımcı olarak, yüksek kaliteli kahvenin sürdürülebilir şekilde tedarik edilmesini sağlamakta ve çiftçilerin ve toplumlarının geçim yollarını iyileştirmektedir.

Nespresso, 2022 yılında B Corp™ sertifikasını almaya hak kazanarak, sosyal ve çevresel sorumluluk ve şeffaflıkta B Corp’un yüksek standartlarını karşılayan, 4.900 amaç odaklı işletmenin yer aldığı bir uluslararası harekete katılmıştır.

Merkezi İsviçre’nin Vevey şehrinde olan Nespresso, 13.000’i aşkın çalışanı ile 81 ülkede faaliyet göstermektedir. Şirketin işlettiği global perakende ağında 2021 itibariyle 802 butik bulunmaktaydı.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir