1. Anasayfa
 2. Lojistik Sektörü

Navlungo eBay’in Resmi Lojistik Partneri Oldu

Navlungo eBay’in Resmi Lojistik Partneri Oldu
Navlungo eBay’in Resmi Lojistik Partneri Oldu
0

Navlungo eBay’in Resmi Lojistik Partneri Oldu Türk E-İhracatı Tüm Pazaryerlerine Yayılacak:

Türkiye’nin önde gelen dijital lojistik platformu Navlungo, dünyanın en büyük satış platformlarından biri olan eBay ile resmi iş ortaklığını başlattığını duyurdu. Navlungo, Ekim ayı itibariyle eBay’in lojistik partneri oldu ve bu iş birliği, Türk işletmelerine dünya genelinde 185 milyon aktif kullanıcıya ulaşma ve uluslararası e-ticaret arenasında başarılı olma fırsatı sunuyor.

Navlungo, uluslararası lojistik hizmetlerine uzmanlaşmış bir dijital asistan olarak eBay ile iş birliği temelinde kullanıcılara bir dizi avantaj sunuyor. Bu avantajlar, ücretsiz mağaza aboneliği, özel eBay danışmanı atama ve yüzde 80 indirimli promosyonlu listelemeyi içeriyor. Ücretsiz Mağaza Aboneliği, Navlungo panelinden eBay kullanan satıcılar için ilk başlangıçta ve takip eden 3 ay boyunca ücretsiz. Özel eBay danışmanı, kullanıcılara 12 ay boyunca telefon ve/veya e-posta yoluyla kişisel destek sağlıyor, böylece eBay’i en verimli şekilde kullanmalarına yardımcı oluyor. Son olarak, satıcılar daha fazla müşteriye ulaşmak için kullanabilecekleri promosyonlu listeleme özelliğini yüzde 80 indirimli olarak kullanabiliyor.

“Türk alıcılarının satın alma eğilimi eBay satıcılarıyla aynı yönde ilerliyor”

Navlungo Kurucu Ortağı ve CEO’su İsa Korkmaz, eBay’de ücretsiz kargo seçeneğinin alıcıları çekmek ve görünürlüğü artırmak için en popüler yöntemlerden biri olduğunu belirtiyor. “eBay’de gerçekleşen tüm alışverişlerin %71’i ücretsiz kargo seçeneği ile gönderildiğinden, bu seçeneğin alıcıları oldukça teşvik ettiği açıkça görülüyor. Hem eBay alıcıları hem de satıcıları, kargo maliyetlerine büyük önem vermekte. Navlungo olarak, bu konuya odaklanarak Türk satıcılarını gereksiz lojistik maliyetlerinden koruyoruz” açıklaması ile eBay iş birliğinin öne çıkan avantajlarını vurguladı.

Korkmaz, eBay’in dünya genelinde 190’dan fazla pazarda alıcıları ve satıcıları bir araya getirdiğini ve 2022’de Amazon’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci çevrimiçi pazar yeri olduğunu da sözlerine ekleyerek; “Türkiye’nin 2023 Eylül ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,3 artarak 22,7 milyar doları buldu. Ocak-Eylül dönemindeki 9 aylık ihracat ise 187,5 milyar doları aştı. Bu başarıda otomotiv, hazır giyim, elektronik ve çelik gibi sektörler öne çıkarken, elektronik ve aksesuarlar eBay’in en popüler kategorilerini oluşturuyor. Ayrıca, eBay verilerini analiz ettiğimizde, elektronik ve aksesuarların toplam eBay satışlarının yüzde 16,4’ünü oluşturduğunu ve bu kategorilerin eBay’in en popüler kategorileri olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda, giyim ve aksesuarlar platformda satılan tüm ürünlerin yüzde 16’sını temsil ediyor. Bu veriler, Türk alıcılarının satın alma eğiliminin eBay satıcılarıyla aynı doğrultuda olduğunu gösteriyor.

Ülke bazında bir değerlendirme yaparsak, Eylül ayında en fazla ihracat yapılan ülkelerin başında ABD bulunuyor. eBay platformunda ise, Amerika Birleşik Devletleri, tüm satıcıların yüzde 31’ini oluşturarak en fazla eBay satıcısına sahip ülkeler listesinde başı çekiyor” açıklamasını yaptı. 

Tüketiciden tüketiciye (C2C) satış yapma konusunda uzmanlaşmış bir açık artırma sitesi olarak bilinen ve dünya çapında 190’dan fazla pazarda alıcı ve satıcıları birbirine bağlayan eBay, bugün e-ticaret yapan satıcıların ürünlerini sabit fiyattan listeleyebildikleri ve kendi mağazalarını da açabildikleri popüler bir pazar yeri konumunda. 

ParkPalet by Navlungo

Müşterilerine lojistik ve kargolama hizmeti sunan Navlungo, kuruluşunun ikinci yılında kargolamaya ek olarak müşterilerinin tüm lojistik ihtiyaçlarına cevap olabilmek amacıyla ParkPalet’i kendi bünyesine katmıştır. İngiltere, Almanya, ABD, Çekya, Polonya, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri gibi 9 farklı ülkede bulunan 300’e yakın deposu ile dinamik depolama ve fulfillment hizmeti sunan ParkPalet, Navlungo müşterilerinin büyüyen operasyonları için farklı ülkelerde stok bulundurabilmesine, depolama ve fulfillment desteği ile işlerini büyütmelerine imkan verir.

ParkPalet; e-ticaret depolama, ara depo, fulfillment ve sınır ötesi e-ticaret lojistiği hizmetlerini tüm satış kanallarına entegre şekilde uçtan uca sunan bir lojistik depolama teknoloji platformudur. ParkPalet, OMS (Order Management System) yazılımı sayesinde işletmelerin depolama, paketleme, kargolama, stok ve iade yönetimi gibi bütün ihtiyaçlarını tek panel üzerinden hem Türkiye hem de tüm ihracat pazarlarındaki satışları için yönetme etme imkanı sunar. ParkPalet, ağındaki 9 ülkede 300’den fazla depo ile internet üzerinden satış yapan kurumsal firmaların, KOBİ’lerin, e-ihracatçıların, her türlü depolama ihtiyacı olan e-ticaret satıcılarının depolama ve fulfillment ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir