Mehmet Yiğiner TESK başkanlığına adaylığını açıkladı
Ankara halkının ve esnafının sevilen ismi Mehmet YİĞİNER TESK başkanlığına adaylığını açıkladı. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner

Ankara halkının ve esnafının sevilen ismi Mehmet YİĞİNER TESK başkanlığına adaylığını açıkladı. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner TESK genel başkanlına aday olma gerekçesini söyle açıkladı. “Ahi Evran düsturu ile esnaf teşkilatımızın kaybolan itibarı ve biriken sorularının çözümü için yola çıktık” dedi.

(TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca
(TÜSPAF) Başkanı Ali Karaca

(TÜSPAF) Başkanı Ali KARACA yaptığı basın toplantısında (ANKESOB) Başkanı Mehmet Yiğiner TESK genel başkanlına adaylığından büyük mutluluk duyduğunu, Genel kurulun bir an önce değişmesinin yeni bir vizyon ile yönetilmesinin şart olduğunu açıkladı. Ayrıca (TÜSPAF) Başkanı Ali KARACA, Mehmet Yiğiner ‘in TESK yönetim listesinde olmaktan da ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etti.

mehmet_yiginer_tesk_genel_baskanligina_aday
Mehmet Yiğiner TESK Genel Başkanlığına Aday

Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner, bu ay yapılacak Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa adaylığı için değişimin şart olduğunu, her geçen gün esnaf ve sanatkarların sorunlarının çığ gibi büyüdüğünü ifade etti.

Mehmet Yiğiner, TESK Genel Başkanlığına adaylığını sosyal medyadan yayımladığı videoyla duyurdu.

Yiğiner paylaşımında, “Eylül ayı içerisinde yapılacak olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Olağan Genel Kurulunda ekibimizle Ahi Sancağı’mızı daha da yukarı taşımak için adayız. “Gelişim için değişim gerek. Değişime destek ol.” sloganıyla çıktığımız bu yolda dua ve desteğinizi bekliyoruz” ifadesini kullandı.

Mehmet Yiğiner, açıklamasında şunları dile getirdi.

Ahi sancağımızı daha da yukarı taşımak için adayız.

“Esnaf ve sanatkar teşkilatımızın değerli başkanları ve yöneticileri hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Eylül ayı içerisinde yapılacak olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu olağan genel kurulunda ekibimizle beraber Ahi sancağımızı daha da yukarı taşımak için adayız.”

Rutin işlerini dahi sağlıklı bir şekilde sürdürebilecek şartlara uygun olmadıklarını üzülerek tespit ettik

“Birkaç ilimiz haricinde ekibimizle  tek tek birliklerimizi ve Federasyonlarımızı ziyaret ederek esnaf ve sanatkarımızın durumlarını yerinde inceledik ve bilgi aldık.

Ziyaretlerimizdeki gözlemlerimiz ve aldığımız bilgiler neticesinde bir çok Esnaf Odamızın, Birliğimizin ve Federasyonlarımızın rutin işlerini dahi sağlıklı bir şekilde sürdürebilecek fiziki ve ekonomik şartlara uygun olmadıklarını üzülerek tespit ettik.”

Projelerimiz işlerin devamlılığı için elzem olmuştur

“ Tespitlerimiz neticesinde ortaya koyacağımız projeler teşkilatımızın omurgasını oluşturan esnaf odalarımızı, birliklerimizi ve federasyonumuzdaki iş ve işlemlerin devamlılığı için elzem olmuştur.”

Genel Sekreter ve Sicil Müdürlerinin maaşlarını TESK genel bütçesine dahil edeceğiz

“Zorunlu olarak çalıştırılması gereken federasyonumuzdaki Genel Sekreterler ile Birliklerimizdeki Genel Sekreterler ve Sicil Müdürlerimizin maaşları ve özlük haklarını TESK genel bütçesine dahil edeceğiz.  Böylelikle Birlik ve Federasyonlarımızın üzerinden büyük bir yük almış olacağız.”

Ticaret Sicil harç oranlarını azami seviyeye yükselteceğiz

“ Red ve iadeler düşüldükten sonra net yüzde 11,75 kalan Ticaret Sicil harç oranlarını Birliklerimizin devamlılığı için gereken azami seviyeye yükselteceğiz.”

Kayıt dışı istihdamla etkin mücadele edeceğiz

“ Esnaf ve sanatkarlarımıza ekonomik ve sosyal açıdan bir çok olumsuz sonuçları bulunan kayıt dışı istihdamla etkili bir şekilde mücadele edeceğiz ve üyelerimizi kayıt altına alacağız. Sanayi ve Ticaret odalarına giden esnaf ve sanatkarlarımızı yeniden birliklerimize ve bağlı bulunan Esnaf Odalarımıza üye olarak kazandıracağız.”

TESK’i daha kurumsal bir yapıya kavuşturacağız

“ Sayın başkanlarım, esnaf teşkilatımızın lokomotifi olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonumuzu sizlerin de teveccühleriyle göreve geldiğimizde daha kurumsal bir yapıya kavuşturacağız.”

Sorunlar sümen altı yapılıp yıllarca ötelenmeyecek

“ İnşa edeceğimiz bu yeni yapıda hizmet ve devamlılık ön planda olacak. Sorunlar sümen altı yapılıp yıllarca ötelenmeyecek. Çözüm için hızlı ve doğru yollar aranacak ve çalışmalar ivedilikle yapılacak.”

Gelişim için değişim gerek. Değişime destek ol

“ Gelişim için değişim gerek. Değişime destek ol sloganıyla çıktığımız bu yolda dua ve desteğinizi bekliyoruz.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 6
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
CPC İstanbul Fuarı