Japonya’nın en prestijli ödülü Q-TON’a
Japonya’nın en prestijli ödülü
0

Japonya’nın en prestijli ödülü Q-TON’a Form Şirketler Grubu’nun ortağı Japon teknoloji devi Mitsubishi Heavy Industries, geliştirdiği verim arttıran ve doğayı koruyan çevreci teknolojiler ile ödüllere layık görülmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Mitsubishi Heavy Industries’in havadan suya ısı pompası Q-Ton, “2021 Çevre Bakanlığı İklim Eylemi” ödülünü bir kez daha kazandı.

“Teknolojik Geliştirme ve Ticarileştirme” kategorisinde verilen ödül; çevreyi korumaya yardımcı olan enerji tüketiminin yanı sıra CO2 emisyonunu azaltmaya yardımcı teknoloji ve ürünler geliştirmeye devam edilmesini teşvik ediyor. “2021 Çevre Bakanlığı İklim Eylemi” ödülü, Q-Ton’un Japonya’da kazandığı dördüncü ödül olma özelliğini taşıyor.

1998’de Çevre Bakanlığı Küresel Isınmayı Önleme Faaliyeti Ödülleri olarak hayata geçirilen program, 2020’den bu yana Çevre Bakanlığı İklim Eylemi Ödül Programı ismiyle yürütülüyor.

Program çerçevesinde her yıl; sera gazı emisyonlarını azaltma ve iklim değişikliği kaynaklı etkileri önleme ve azaltmaya yönelik dikkate değer katkılarda bulunan kişi veya gruplar ödüllendiriliyor.

Q-Ton daha önce 2019 yılında Japonya Soğutma ve İklimlendirme Mühendisleri Derneği’nden “Teknoloji” ödülü, 2021 yılında ise Japonya Soğutma ve İklimlendirme Müteahhitleri Birliği’nden “Mükemmellik” ödülü aldı.

Ayrıca Nikkan Kogyo Shimbun’un sponsorluğunda düzenlenen 24. Ozon Tabakası Koruma ve Küresel Isınmayı Önleme Programında da “Mükemmellik” ödülüne layık görüldü. Mitsubishi Heavy Industries, 2019’da santrifüjlü soğutma grubu ETI-Z Serisi ile de ödül aldı.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir