1. Anasayfa
 2. Demir & Çelik

İSKENDERUN OSB

İSKENDERUN OSB
İSKENDERUN OSB
0

İSKENDERUN OSB’DE GENEL KURUL HEYECANI YAŞANDI

İskenderun Organize Sanayi Bölgesi 21. Olağan Genel Kurulu bölge sanayicilerinin ve iş insanlarının katılımıyla gerçekleşti. 

İnşaat çeliğinden makine imalatına, otomotiv filtresi imalatından elektrik enerjisi imalatına kadar Türkiye için pek çok stratejik öneme sahip sektöre ev sahipliği yapan İskenderun OSB Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. 

İskenderun Organize Sanayi Bölgesi 21. Olağan Genel Kurulu’nda yeni Müteşebbis Heyeti seçildi. Toplantıda Erol Ayhan Tosyalı yeniden İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken Osman Gözükara (Yönetim Kurulu Başkan Vekili), Fatih Keseroğlu (Üye), Sedat Uysal (Üye), Mustafa Kahraman (Üye) Müteşebbis Heyeti’ni oluşturan diğer isimler oldu. 

Türkiye’nin ilk organize sanayi bölgelerinden biri 

Türkiye’nin ilk kurulan organize sanayi bölgelerinden biri olan İskenderun OSB, 208 hektar alana kurulu ve yaklaşık 6 bin kişiyi istihdam ediyor.

Ağırlıklı olarak inşaat çeliği, boru, profil, elektrik enerjisi, makine imalatı ve otomotiv filtresi imalatı yapılan İskenderun OSB’de, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde yer alan Tosçelik Profil ve Demir Çelik, Yazıcı Demir Çelik, Ekinciler Demir ve Çelik, Atlas Enerji, Tosyalı Demir Çelik gibi dev firmalar faaliyet gösteriyor. İskenderun Organize sanayi Bölgesi, içerisinden geçen otoyolu, bölünmüş karayolu, demiryolu ve körfeze açılan iskele ve limanlarıyla, kara, deniz, hava ve demiryolu taşımacılığı açısından tam bir cazibe merkezi durumundadır. İskenderun Organize Sanayi Bölgesi altyapı yatırımlarını büyük ölçüde tamamladı. Türkiye’nin önemli ihracatçı OSB’lerin biri olan İskenderun Organize Sanayi Bölgesi, kurulduğu günden bu yana büyüme ivmesinden hiç bir şey kaybetmeden yaklaşık yarım asırdır hizmet kalitesini sürdürmektedir.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Çelik yapı sistemi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir