1. Anasayfa
 2. Eğitim Sektörü

İNOVASYONLA, BİLİMLE, İŞ BİRLİĞİ İLE GELECEĞE…

İNOVASYONLA, BİLİMLE, İŞ BİRLİĞİ İLE GELECEĞE…
Creavit & Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

İNOVASYONLA, BİLİMLE, İŞ BİRLİĞİ İLE GELECEĞE… Creavit & Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile vitrifiye seramik sektörünün lokomotif markalarından Creavit arasında önemli bir iş birliği protokolü imzalandı. Bu iş birliği kapsamında SUBÜ öğrencileri, Creavit tesislerinde uygulama yapacakları bir ortamda, mesleki eğitimlerini gerçekleştirme fırsatı bulacaklar.

Banyo sektöründe inovatif bakış açısı ile fark yaratan Creavit, tasarım gücünü ve yenilikçi bakış açısını yaptığı yatırımlar ve gerçekleştirdiği iş birlikleri ile sürdürülebilir bir zemine oturtuyor. Protokol töreninde, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çanakçı, iş birliği protokolünü imzalarken, SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Fatih Çalışkan ve Creavit Markası Arge Merkezi Müdürü Atamer Akbay da hazır bulundu.

Katma Değer Sağlayacak

Bu protokolle birlikte, SUBÜ öğrencileri +1 Eğitim Modeli kapsamında, ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyelerinde Creavit markası altında, deneyim kazanarak mesleki eğitimlerini gerçekleştirecekler. Ayrıca, SUBÜ ve Creavit arasında ortak projeler hazırlanacak, Ar-Ge faaliyetleri yürütülecek ve tasarım, ürün geliştirme gibi iş birlikleri gerçekleştirilecektir.

Ar-Ge Merkezi Etkin Rol Alacak

Creavit’in uluslararası akreditasyon ve tasarım merkezi olma hedefleri doğrultusunda, 2 milyon dolarlık bir yatırım ile kurduğu Ar-Ge merkezi bu süreçte oldukça etkin bir rol oynayacak. Deneyimli mühendis kadrosu ile bu önemli merkez SUBÜ öğrencilerine yenilikçi teknolojileri ve farklı tasarım anlayışlarını deneme imkânı sunacak.

Daha Çok Deneyim, Daha Nitelikli Gelecek

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, iş birliği protokolüyle ilgili olarak, “Creavit markası ile yapılan iş birliği protokolü, üniversitemizin seramik alanındaki bilgi birikiminin sektöre aktarılmasını ve bölgesel, ulusal kalkınmaya katma değer sağlanmasını önemsiyoruz. +1 Eğitim Modelimizin farklı sektörlerden firmaların ilgisini çekmesinden memnuniyet duyuyoruz. Creavit markasıyla lisansüstü düzeyde yapılacak iş birlikleri ve ortak projeler de bu iş birliğinin önemli parçaları olacak.” dedi.

Çanakcılar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Çanakcı ise, “Üniversitelerle iş birliği yapmanın önemini vurgulayarak, “Hem bölgesel hem de ulusal açıdan büyümenin yolu biraz da bu birliktelikten geçiyor. SUBÜ ile imzaladığımız iş birliği protokolü ile Ar-Ge merkezlerinin daha etkin bir rol alacağı bir süreç başlıyor. İşbirliğimizin sektörel gelişime ivme kazandıracağına inanıyoruz. İşbirliğimiz hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili