1. Anasayfa
 2. Ödül Törenleri

iF DESIGN AWARD 2024  ÖDÜL TÖRENİ

iF DESIGN AWARD 2024  ÖDÜL TÖRENİ
iF DESIGN AWARD 2024  ÖDÜL TÖRENİ

iF DESIGN AWARD 2024  ÖDÜL TÖRENİ BERLİN’DE GERÇEKLEŞTİ. Almanya merkezli uluslararası ödül olan iF Design Award 71 yıldır iyi tasarımları şeffaf ve güvenilir şekilde prestij sağlayarak ödüllendiriyor. 2024 yılında toplam 37 iF Design Award Türkiye’den kazandı. Her sene yükselen tasarım ve üretim kalitesi ile Türkiye’den başarılı yaratıcı endüstrileri temsil eden firmalar, mimarlar, iç mimarlar, yazılımcılar ve endüstriyel tasarımcıları iF Design Award ödülü sahip olmayı hak etti. 

BERLİNDE GÖRKEMLİ iF TASARIM ÖDÜL GECESİ 

iF Design Award 2024 ödül gecesi 29 Nisan 2024 tarihinde Berlin’deki Friedrichstadt-Palast’ta düzenlendi. Dünyanın en büyük tiyatro sahnesinde iF Gold Award sahibi 75 kişi tüm kazanlar için sahnede ödüllerini aldı. iF Design tarihinde ilk defa ömür boyu başarı ödülünü efsane tasarımcı Dieter Rams’a taktim ederek, tasarım endüstrisinden oluşan misafirlere unutulmaz duygusal bir an yaşattı.

Görkemli hazırlanan ödül töreninde her ödül sahibi konuğun göz alıcı hissetmesi ve uluslararası ağ oluşturması için kurgulandı. iF Design 2024 ödül töreni aynı zamanda yeniliklerin de ilk duyurusu için bir platform oldu. İF Design Metaverse katılarak, dijital dünyada daha çok projelerde yer alacağının habercisi oldu. iF Design Trend raporunun 2024 yeni versiyonunu yayınladı. Trend konferans serisinin ilk versiyonu Berlin’de gerçekleştirildi, Haziran ayında ise İstanbul’da yapılacağının bilgisi paylaşıldı.

iF DESIGN AWARD 2024 TÜRK TASARIM MARKALARI

Başarısının zaferinizi kutlayan dünyanın her yerinden Berlin ödül törenine gelenler arasında Türk sanayii liderleri, tasarımcılar, mimarlar ve iç mimarlar da vardı. Türkiye’den 37 ödül alanların listesinde; Beko, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, Vestel White, Arnica, Hidromek, Aselsan,  Garanti BBVA, Odeabank , Jumbo, Hi Design Studio, GMF Motor, Habif Architects, Kale Seramik Çanakkale Kalebodur, VitrA Karo (Tiles), Umut Durmuş Cultural Works,  Kar Endüstriyel Tasarım, Ekin Smart City,  Garanti Roasters, LAV, Laodikya Maden Seramik ve Tekstil Ürünleri, Gönye Design, Toros and Partners, Yeşim Kozanlı Architecture & Interior Design, Pınar Kaptan Uysal, Yalın Tan + Partners firmaları bulunuyor.

TÜRKİYE SON DÖRT YILDA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Global tasarım arenasında Türk tasarım sektörü özgün ve ödüllü tasarımları ile farkındalık yaratıyor. iF Design Award Türkiye ofisinden Sinem Kocayaş, uluslararası tasarım yarışmasında Türkiye’nin yükselen tasarım grafiğini şu şekilde özetledi: “2020 – 2024 tarihleri arasında iF Design Award kazananlar sıralamasında Türkiye’den 95 firma içinden en yüksek ödüllü Türk markası arasında ilk üç sırada Beko, Vestel, Eczacıbaşı Yapı Gereçleri Vitra bulunuyor.

Türkiye ortalamasında en çok puan alan ödüllü tasarım ofisi ise Kar Design olarak listenin başında yer alıyor. Onu Selami Gündüzeri ve Yiğit Özer tasarım ofisleri takip ediyor. Türkiye için gurur verici başarılardan biri ise global şirketler sıralamasındamutfak aletleri kategorisinde Beko ilk on marka içinde dokuzuncu sırada yer alıyor. Global ticari araçlar kategorisinde Hidromek üstün başarısı ile ilk on içinde dördüncü sırada yer alıyor.”

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir