1. Anasayfa
 2. Ödül Törenleri

Hilti bir kez daha

Hilti bir kez daha
Hande Altan
0

Hilti bir kez daha Türkiye’nin en mutlu iş yeri seçildi

İnşaat teknolojileri sektörünün yenilikçi temsilcisi Hilti Türkiye, geliştirdiği çözümlerle sektöre yön verirken çalışanı merkeze alan kurum kültürü ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarıyla da fark yaratmaya devam ediyor.

Şirket, Happy Place to Work Danışmanlık tarafından yürütülen Türkiye’nin En Mutlu İş Yerleri Araştırması sonucunda, 3 yıldız alarak “Mükemmel Çalışan Deneyimi” ile “En Mutlu İş Yeri” unvanını koruyarak sektöründe bir kez daha birinci oldu. 

Çalışan gelişimi ve mutluluğu üzerine kurgulanan çevik ve yenilikçi kültürüyle sektöründe öne çıkan Hilti Türkiye, işveren markası olarak çalışanlarından tam not almaya devam ediyor.

Son olarak Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen araştırmada şirket, sektöründe birinci olarak önemli bir başarıya imza attı. Geçen sene olduğu gibi bu yılda çalışanlarının oylarıyla 3 yıldız alan Hilti Türkiye, “Mükemmel Çalışan Deneyimi” ile “En Mutlu İş Yeri” unvanını korumayı başardı. 

Çalışan mutluluğunu temel alan İnsan Kaynakları kültürü bir kez daha ödül kazandırdı

Happy Place To Work Danışmanlık tarafından yapılan araştırma sonuçlarını değerlendiren Hilti Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Hande Altan; “Çalışma arkadaşlarımızın kendilerini serbestçe ifade edebildikleri güven kültürü ve iş birliğini destekleyici çalışma ortamımız ve yenilikçi İnsan Kaynakları uygularımızla tüm çalışma arkadaşlarımız için eşsiz bir deneyim yaratmayı hedefliyoruz.

Kurum kültürümüzün temelinde değer veren, performans odaklı bir anlayış var. Bu kapsamda dürüstlük, cesaret, adanmışlık ve takım çalışması değerleri paralelinde çalışanlarımızın kariyer planlamasına büyük önem veriyoruz.

İK süreçlerimizi en verimli şekilde sürdürmek için iletişim kanallarını hep açık tutuyor, çeşitli platformlarla çalışanlarımızın sesine kulak veriyoruz. Hiçbir ast-üst kaygısı taşımadan herkesin birbiriyle iletişim kurabileceği, açıkça fikirlerini dile getirebileceği ve geri bildirim verebileceği şekilde açık ofiste çalışıyoruz.

Hilti Grup bünyesinde kadın çalışma arkadaşlarımızdan oluşan ve ülkemizde de genel müdürümüzün sponsorluğunda oluşturduğumuz “Kadınlar Komitesi” ile yerel ve uluslararası projeler hayata geçiriyor, “Hilti ile Kariyer Köprülerini İnşa Edin” mottosuyla duyurduğumuz mentörlük programıyla kariyerlerinin başındaki kadınların yanında yer alıyoruz. “Kadın Stajyer” programlarımızla ise kadın istihdamını artırmak için üniversite öğrencileriyle çalışıyoruz.

Kadın iş gücünü artırmak için çalışmalarımızı hızlandırırken, erkek çalışanlarımızın da babalık izinlerini 5 iş gününden, 10 iş gününe çıkardık. Ödüllü Hilti Kültür Kampları, Storytel vb. gibi platformları kullanma imkânının yanı sıra yabancı dil gelişiminden kişisel gelişime kadar birçok konuda çalışanlarımıza farklı fırsatlar sunuyoruz” dedi. 

Mutluluğun dalga dalga yayıldığını sözlerine ekleyen Altan; “Bir iş yerinin mutluluğunda asıl rolü çalışanlarımızın oynadığını biliyor, bu sayede her geçen gün daha da başarılı bir gelecek inşa edebileceğimize inanıyoruz.

Bizim bu yolculukta rehber kabul ettiğimiz tek bir şey var o da iş yerindeki mutluluk, ailelerimize ve sosyal çevremize de yayılarak “daha iyi bir gelecek inşa etme” amacımıza hizmet ediyor.

Biz de çalışanlarımızı merkeze alan kurum kültürümüz ve yenilikçi insan kaynakları uygulamalarımızla bu mutluluğu sürdürülebilir hale getirmek için çalışmayı sürdüreceğiz” diyerek açıklamasını tamamladı. 

Hilti ve Hilti Türkiye Hakkında  

Dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 39 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde 1941 yılında doğup, bugün yaklaşık 30 bin çalışanı ile global bir jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor.

Türkiye pazarına ilk kez 1982 yılında giren ve 15 yıl distribütörlük olarak temsil edilen Hilti, 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir firma olarak faaliyetlerine devam ediyor.

Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye; başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu.

Ekonomiye sağladığı katma değer dışında insan kaynakları alanındaki çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen “Dünyanın En İyi İşverenleri” listesinde yer alıyor.

2014-2021 yılları arasında “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” sıralamasında yer alan Hilti Türkiye, 2022 yılında da “100-249 çalışan sayılı şirketler” kategorisinde 6’ncı seçildi. Son olarak, Happy Place to Work tarafından Türkiye’de ilk defa 2022 yılında gerçekleştirilen 10’dan fazla sektörün katıldığı yarışmada da en mutlu 50 şirket arasına giren Hilti Türkiye başarısını bir kez daha kanıtladı.

Kaynak : prestijodulleri.com

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir