HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KULUÇKA MERKEZİ
HALİÇ ÜNİVERSİTESİ KULUÇKA MERKEZİ

Haliç Üniversitesi “HALİÇ HI CENTER” EKOSİSTEME MERHABA DEDİ!

Haliç Üniversitesi kuluçka merkezi eğitim stratejisini bilim ve teknoloji odağında bir yıl önce kurduğu Haliç Teknoloji Transfer Ofisi ile modern çağın gereksinimi tüm teknoloji atılımlarını kendi bünyesinde hayata geçirdi.

Üniversitenin dijital çağı yakalayan eğitim anlayışının ve teknoloji odaklı gelecek vizyonunun göstergesi olarak görülüyor. Haliç TTO’nun kuluçka merkezi için üniversitenin yeni yerleşkesi olan 5. Levent Kampüsü’nde açılış töreni gerçekleştirildi.

“Girişimciliğe HI de!” sloganıyla faaliyete geçen Haliç HI Center’ın açılışında iş, akademi ve girişimcilik dünyasından önemli isimler bir araya geldi.

Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Utlu Metaverse’e doğru giden dijital geleceği yakalayabilmek adına üniversitenin teknoloji ve girişimciliği ön plana alması gerektiğini söyledi. Bu anlamda kuluçka merkezinin çağdaş bir üniversite için büyük bir gereklilik olduğuna inandıklarını söyledi.

Rektör Utlu, “Teknoloji transfer ofisi, gerçek bir üniversitenin olmazsa olmazlarındandır. Bunu tamamlayan ikinci adım ise kuluçka merkezidir.

Bu vizyonla hayata geçirdiğimiz Haliç HI Center’ın, ulusal ve uluslararası alanda kuracağı işbirlikleriyle hem üniversitemiz hem de ülkemiz adına kıymetli kazanımlardır. Aynı zamanda dijital çağın önemli kuluçka merkezlerinden biri olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Haliç Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) Direktörü Uzman Hatice Tuğsavul ise proje ve fikirlerin şirketleşme süreçlerine her aşamada destek olduklarını belirtti. Konuşmasında, HI Center’ın hem girişimcilik ekosistemi hem de iş dünyası için önemli bir merkez olacağına dikkat çekti.

Sektör paydaşları arasında arayüz ve köprü görevini üstlendiklerini vurgulayan Tuğsavul, Gençleri girişimci ruhlarını ortaya çıkarmak için teşvik etmemiz gerekiyor.

HI Center’da bu misyonla birlikte sabır, emek ve çalışma ön planda olacaktır. Haliç HI Center’dan uluslararası bir markanın çıkması için çalışmalarımıza bu motivasyonla devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Aron Technology ve TeacherX Kurucusu Dr. Işıl Boy Ergül ise bir kadın girişimci olarak bu alanda olmanın hem zor hem de gurur verici olduğundan bahsetti. Kuantum bilişiminin gelişimiyle birlikte ekosistemde beklenen gelişmeler üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Haliç Üniversitesinden Furkan Güneş

Haliç Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Endüstriyel Tasarım bölümü yeni mezunlarından, genç girişimci Furkan Güneş ise kendi teşebbüsü olan Extrude şirketinin geliştirdiği yenilikçi yazılım sistemlerini anlattığı konuşmasında; kendisi gibi genç girişimciler için üniversite kuluçka merkezlerinin varlığının büyük önem teşkil ettiğini ve HI Center’ın bu anlamda ekosistemde güven veren bir mentorluk merkezi olacağını söyledi.

Plaketlerinin verilmesinin ardından açılış töreni öğrenci, akademisyen ve yatırımcıların tanışma ve sohbet etme fırsatı bulduğu kokteyl ile devam etti.

Girişimci adayları ile şirketler ve iş dünyası arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir iş birlikleri sağlamayı hedefleyen HI Center, girişimcilik ve şirketleşme faaliyetleri ile üniversite-iş dünyası koordinasyonunu verimli ve dinamik kılarak devam ettiriyor.

Bu doğrultuda, HI Center markası altında girişimcilere ve yeni iş kuran şirketlere fiziksel altyapı, yönetim desteği, teknik destek, finansmana erişim, yasal danışmanlık ve ağ kurma destekleri sunuluyor.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir