1. Anasayfa
 2. Finans Sektörü

Finans dünyasının gözdesi “coin”

Finans dünyasının gözdesi “coin”
0

Finans dünyasının gözdesi “coin” Metaverse projeleri ile Yeniden Yükselen Yıldız Olabilir  

Bybit Türkiye Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede: “Haziran ayının ortasında kripto paraların toplam değeri 1 trilyon doların altına gerileyerek Terra Luna, Three Arrows Capital ve Celsius çöküşlerinin tüm piyasaya yayılacağı korkusunu getirmişti.

Bybit Türkiye
Bybit Türkiye

Hafta başı itibariyle yeniden toplam piyasa değeri 1 trilyon dolara yaklaşan piyasaya tazelenme gelirken, Bitcoin’in 20.000$ üzerinde tutunduğunu görüyoruz.

Artan dolara karşılık piyasada yer alan haberlerin fazlasıyla fiyatlanması hatta panik havasının getirdiği ‘aşırı satılmışlık’ fiyatlaması Bitcoin ve altcoinlerin yükseldiğini görüyoruz.

Piyasada kara bulutlar bir miktar dağılırken korku ve açgözlülük endeksi de Nisan ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Bu demek oluyor ki yatırımcıların kripto paralarda risk iştahı Terra olayı gerisine dönmüş durumda. Böylelikle yeni temalar kendisini sıyırabilecek alan yaratabilir.

Tam da bu zamanda Time Dergisi kapağına metaverse’ü taşıdı ve herşeyin değişeceğine işaret etti. Böylelikle piyasa tarafında metaverse coinleri olarak adlandırılan MANA-GALA-SAND-CEEK grubuna gözler çevrildi.

Geçen sene Facebook şirket ismini ‘Meta’ olarak değiştirmesi ile büyük çıkış yakalayan bu coinler potansiyel taşıyan listeye girdi.

Bununla beraber 19 Eylül’de kesinlikle PoS geçişini yapacak Ethereum, Bitcoin ile arasındaki makas beklentimiz %18 getiri sağladı.

Fakat Ethereum Classic bu anlamda alıcı hacmi bakımından ön planda duruyor. Tüm bu gelişmelerle dünyada risk iştahının nötr olduğu bugünde kripto paralar yerini korurken, çeşitli tema coinlerinin ön plana çıkmasını bekliyoruz.

Bitcoin teknik olarak kısa vadeli yükseliş kanalı içinde fiyatlanıyor. Kısa vadede 20.600$ gerileme riski oluşsa da tutunması yeniden 23.000$ üzerine atmasını sağlayabilir.

Bu nedenle Bitcoin için mevcut seviye ve gerisi stop loss olmak şartı ile yönümüzü hafif yukarı olarak koruyoruz.” sözlerine yer verdi.

https://www.sektornews.com/category/finans-sektoru/

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir
Plan ₿ Forum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir