1. Anasayfa
 2. Dernek & Vakıflar

Dr. Seda Çelik Teker!

Dr. Seda Çelik Teker!
Dr. Seda Çelik Teker!
0

İELEV’in İlk Kadın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Seda Çelik Teker!

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı, Mütevelli Heyeti Olağan Toplantısı’nda yapılan seçimle yeni yönetim kurulunu belirledi. İELEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Seda Çelik Teker oldu.

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti Olağan Toplantısı, İstanbul Erkek Lisesi Celal Ferdi Gökçay salonunda yapıldı. İELEV’in 2023-2025 dönemi için seçilen Dr. Seda Çelik Teker, vakfın tarihindeki ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı oldu. 

İELEV’in başarılarıyla eğitim alanında kendinden gururla söz ettireceği hizmetleri daha yüksek düzeye çıkarmak, Sarı Siyah camia, öğrenci, öğretmen ve tüm paydaşlarına daha iyi bir öğrenim ve çalışma ortamı sunmak için çalışacak olan Dr. Seda Çelik Teker’in başkanlık ettiği kurulda; Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Prof. Dr. Gökhan Uzgören, Genel Sekreter olarak ise Gediz Cürgül görev alacak. İELEV’in yeni yönetim kurulunda Muhasip Üye Volkan Kurt olurken; üyeler Can Eren, Serdar Sumay, İdil Şanal, Prof. Dr. Serhat Koloğlugil, Doç. Dr. Elif Posos Devrani, Av. Zeynep Erverdi ve Hale Yılmaz Akçay oldular.

İstanbul Erkek Lisesi’nden sonra İTÜ Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Dr. Seda Çelik Teker, üretim yönetimi alanında doktora yaptı. Profesyonel iş hayatına ilaç sektöründe başlayan ve farklı alanlarda yöneticilik yapan Dr. Teker, Türk-Alman Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde öğretim üyesi olarak görev aldı.

Dr. Seda Çelik Teker görevlendirme ile 2018 yılından bu yana Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinde “Projeler ve Bilişim Teknolojileri Daire Başkanı” olarak çalışmalarını sürdürüyor. 

Evli ve 1 çocuk annesi olan Dr. Seda Çelik Teker, aynı zamanda Türkiye Yapay Zeka Stratejisi Çalışma Grubu Başkanı, Ticaret Bakanlığı ve TİM İnovasyon Yönetimi mentorluğu görevlerinde de çalışmalarına devam ediyor. 

İELEV Hakkında 

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV), İstanbul Erkek Lisesinde öğrencilik, öğretmenlik veya yöneticilik yapmış; Sarı Siyahlı camiayı desteklemiş yardımseverler tarafından kurulmuş ve eğitim alanında hizmet vermeyi hedefleyen bir sivil toplum kuruluşudur. 1982’de kuruluşundan bu yana Vakıf, eğitim alanında gereken her türlü katkıyı sağlayarak, ülkemizin ve İstanbul Erkek Lisesinin eğitim standartlarının yükselmesine, çocuklarımızın ve gençlerimizin modern bir eğitim anlayışıyla yetişmelerine olanaklar sağlamıştır

İELEV, Sarı Siyahlılık kültürünün temelini oluşturan değerleri ve çok kültürlülüğe dayalı evrensel ülküsünü yeni kuşaklara taşımak üzere özel eğitim sektöründe var olma kararı ile İELEV Okullarını kurmuştur.

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir