1. Anasayfa
 2. Şirket Haberleri

bubble tea

bubble tea
bubble tea

Yerli marka, bubble tea‘yi dünyaya pazarlıyor. Tüm dünyada popülaritesi artan Tayvan kökenli içecek bubble tea, Türkiye’de de giderek yaygınlaşıyor. Özellikle çocuk ve gençlerin tercih ettiği yeni nesil içecek, aynı zamanda önemli bir ekonomik pazar haline geliyor. Yerli markalar ise üretim kapasitelerini artırarak yalnızca ülkemizde değil yurt dışında da büyüyor. 

Hem büyük ölçekli işletmelerin hem de girişimlerin katkısıyla yeni ürünlerin dahil edildiği içecek pazarı günden güne büyüyor. Mordor Intelligence’ın açıkladığı veriler, 2023’ü 3,56 trilyon dolarla kapatan küresel içecek pazarının 4 yıl sonra 4,39 trilyon dolara ulaşacağına işaret ediyor. Dünya genelinde popülerleşen içecekler de sektörel ivmenin yükselmesini tetikliyor.

Bunlar arasında globalde hızla yaygınlaşan yeni nesil bir içecek olan bubble tea öne çıkarken yerli marka Bobajoy, üretim kapasitesini artırarak bubble tea’nin yalnızca ülkemizde değil, farklı kıtalarda da potansiyeline ulaşmasını destekliyor. Çanakkale’de yeni bir fabrika kurma hazırlığı yapan marka, böylece Dünya’daki sektör liderlerinden biri olmayı hedefliyor. 

Bubble tea, Türkiyede son 5 yılda yaygınlaştı”

Bobajoy’un Kurucu Ortağı Sabri Eyüp Küçük, “Bubble tea, bugün dünyada oldukça popüler bir ürün. Türkiye’de de yatırımlarımızla beraber özellikle son 5 yılda yaygınlaşmış durumda. Bu içecek, genel olarak çocuk ve gençlere hitap etse de farklı yaş gruplarının da beğenerek tükettiğini söyleyebilirim.

Ben ve ortağım Şiar Turan uzun süren araştırmalar ve seyahatlerimiz sonucunda bu ürünün ülkemiz pazarında da sevileceğini düşünerek bir adım attık. 2015’te kurduğumuz markamız ile yalnızca Türkiye pazarını domine etmekle kalmıyor, aynı zamanda 40’tan fazla ülkeye de ihracat gerçekleştiriyoruz. Bubble tea’nin gün içinde tükettiğimiz pek çok meşrubat kadar popüler olacağını öngörüyoruz. Biz de yeni fabrikamızla beraber pazar payımızı küresel pazarda daha da büyüteceğiz” dedi. 

Yılda 50 milyon bardak bubble tea üretiyoruz”

Bubble tea üretim kapasitelerine dair bilgiler veren Bobajoy Kurucu Ortağı Sabri Eyüp Küçük, “2 fabrikamızda 200’ü aşkın çalışma arkadaşımızla birlikte kesintisiz bir üretim gerçekleştiriyoruz. Yıllık ortalama 50 milyon bardak bubble tea üretimi kapasitemiz mevcut.

Türkiye haricinde 40’’ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Bubble tea sektöründe dünyada fark yaratmayı hedefliyoruz” diyerek sözlerine şunları ekledi: 

“Hedefimiz dünyanın en büyük üreticisi olmak. Bu gayeye ulaşabilmek için Çanakkale’de yeni bir fabrika kurma hazırlığındayız. Ayrıca, bir ilki temsil eden ve patenti alınmış olan özel bir ürün dahil olmak üzere, toplamda iki yeni ürün ve marka daha  yarattık. Böylece, dünya pazarındaki yerimizi sağlamlaştıracağız.

Özellikle Avrupa ve Amerika’da güçlü bir varlık göstereceğiz. Uluslararası pazarda rekabet avantajı kazanacağız. Bugün, ürünlerimizi Türkiye’de 5 bini aşkın noktada çocuklar ve gençler ile buluşturuyoruz. Bubble tea’yi Uzak Doğu’dan çıkıp ülkemizde harmanlanarak dünyaya tekrar yayılan kültürel bir lezzete dönüştüreceğiz.”

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir