1. Anasayfa
 2. Gündem

BANYAN RESTAURANT 20. YAŞINI KUTLUYOR

BANYAN RESTAURANT 20. YAŞINI KUTLUYOR
BANYAN RESTAURANT
0

BANYAN RESTAURANT 20. YAŞINI KUTLUYOR

Banyan, 20. yaşına yeniliklerle giriyor!  2023 yılında Michelin tavsiye listesinde yer alan Banyan, yeni dekorasyonu ve yarattığı Türk etkileşimli Asya mutfağıyla, misafirlerine eşsiz bir yeme-içme deneyimi yaşatıyor.

Banyan, Ruhun Gıdası

2023 Michelin tavsiye listesine giren Banyan Restoran, 20. yılını kutluyor. Türkiye’nin ilk Asya füzyon restoranı olarak Soul Group kurucu ortakları Aslı-Cem Pasinli tarafından 2003 yılında Nişantaşı’nda açılan ve daha sonra Ortaköy’e taşınan Banyan, artık Türk-Asya mutfağıyla gastronomi meraklılarını ağırlayacak. 

Banyan’ın 20. yıl kutlaması için düzenlenen davete ise pek çok tanınmış sima katıldı. Batuhan Karacakaya, Nafiz- Gülseli Karadere, Barış Tansever, Bekir Kaya, İpek-Çağlar Göğüş, Zeynep Erol, Cem Talu, Feza-Hakan Koca, Oğul Türkkan, Levent Erden, Özlem Güsar gibi iş ve sanat dünyasının tanınmış isimleri Aslı-Cem Pasinli çiftinin ve Banyan çalışanlarının mutluluğuna eşlik etti. 

Tattığımız, duyduğumuz, hissettiğimiz, yaşadığımız güzellikleri lezzetler aracılığıyla ifade etme felsefesiyle yola çıkan Cem Pasinli yönetimindeki Banyan, “Food For The Soul-Ruhun Gıdası” sloganının da sahibi. İstanbul’un kaptan köşkü olarak nitelendirilen, Ortaköy’de panoramik manzaraya sahip Banyan Restoran, bir uçta Sultanahmet ve Topkapı, diğer uçta İstanbul’un her iki yakasını birleştiren ışıl ışıl köprü ve heybetli Ortaköy Cami manzarasıyla konuklarına görsel bir şölen sunuyor.

Banyan Restoran, 20. yılına Ocak 2023’te köklü bir renovasyon projesi ile yenilenerek girdi. Mutfağından salonuna, girişinden barına kadar her köşesi ekibinin ve müşterilerinin geri bildirimleri doğrultusunda misafirlerini daha iyi, daha konforlu bir şekilde ağırlamak üzere tasarlandı. “Banyan’a gelen misafir geldiğinden daha mutlu ayrılacak!” prensibiyle hareket eden Banyan çalışanları, bunu gerçekleştirmek için sürekli bir eğitimden geçiyor ve şimdiye kadar ağırlanan 700 binden fazla misafirin memnuniyeti de bu titizliğin haklı karşılığını oluşturuyor.

Yeni bir konsept Asya-Türk

Yöresel malzemelerin kullanılması ve yerli üretime destek olunması beraberinde Banyan’ın mutfak literatürüne yeni bir kavram hediye etmesini sağladı; Asya-Türk. 

Türk etkileşimli Asya mutfağı olarak da tanımlanan bu yeni konsept, yurdumuzun engin lezzetleri ve çok özel malzemelerini Asya yemek ve baharatları ile harmanlayarak ortaya yaratıcı ve özgün bir mutfak çıkarıyor. Antakyalı şef Fikret Demirağ’ın kendi köklerinden ilham alarak sentezlediği bu özel mutfakta Antakya’daki yöresel ve o coğrafyaya özgü atalık tohumlardan üretilmiş ürünler kullanılıyor. 

Yerel üreticinin, sürdürülebilir ve iyi tarım uygulamalarının desteklendiği, mevsimsel ürünlerin kullanıldığı, doğaya ve gıdaya saygı gösterilen mutfağın mottosu “dünden daha iyi olmak”.  Doğadan, yerel ürünlerden ve Türk lezzetlerinden ilham alan ve Banyan Cocktail Republic markası altında tescillenmiş, patentli reçetelerle hazırlanan kokteyller ise ödüllü barmen ‘Master of Mixology’ Şef Ersin Hamamcıoğlu ve ekibinin imzasını taşıyor. Yenilebilir gıda atığının yok denecek kadar az olduğu, modern teknikler ile bilimsel gerçekler ışığında yöresel malzemelerin ön plana çıkarıldığı ‘Asya-Türk’ mutfağını sürdürülebilir hale getirmek için Banyan araştırmalarına devam ediyor

BANYAN RESTAURANT Aldığı Ödüller

Banyan, 20 yıllık başarılı mutfağıyla birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. Time Out tarafından “En İyi Etnik Restoran”, Gecce tarafından “En İyi Asya Mutfağı”, Tusid tarafından “Gümüş Güncel Menü” ve Hürriyet Jüri tarafından “En İyi 3. Füzyon Mutfağı” seçilen Banyan, ulusal arenada da takdir topladı.

Banyan, dünya çapında müşterilerinden aldığı mükemmel yorumlarla dikkatleri üzerine çekti. Trip Advisor’da %10’luk dilime girmeyi başaran Banyan, yıllarca “Trip Advisor Mükemmeliyet Sertifikası” kazandı. Ayrıca, Michelin Guide tavsiyesiyle de taçlandırılan Banyan, 2022’de bu prestijli listeye girmenin gururunu yaşıyor.

Kaynak : prestijodulleri.com

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir