1. Anasayfa
 2. Ödül Törenleri

Atasun Optik’e bir ödül daha

Atasun Optik’e bir ödül daha
Atasun Optik’e bir ödül daha

Atasun Optik’e bir ödül daha, Atasun Optik’e TEGEP’ten Gümüş Ödül. Atasun Optik, “Gözlem Programı” projesi ile Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP)’nin düzenlediği TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasında “İşe Başlangıç ve Oryantasyon” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

Yeni işe başlayan kişilerin mülakat aşamasından itibaren kurumun kültür elçisi olmasını, kurumu ve işi öğrenmeyle ilgili sürecini kolaylaştırmayı hedefleyen “Gözlem Programı” ile Atasun Optik, işe yeni başlayan çalışanlara üç aşamadan oluşan bir süreç sunuyor.

İşe başlamadan önce, ilk iş günü ve işe başladıktan sonraki süreci kapsayan bu oryantasyon programı, kişiye ve başlayacağı göreve özel olarak hazırlanıyor.  

İlk gün İnsan ve Kültür İş Ortağı’nın karşılaması ile başlayan oryantasyon süreci, iş birliği içerisinde çalışacağı kişilerle önceden planlanmış görüşmelerle devam ediyor.

Adaptasyonunu kolaylaştıracak kişiye özel görüşme takvimi, organizasyon tanıtım videosu, ofis haritası, kısaltmalar sözlüğü ve “Hoş Geldin Kiti” gibi kurumsal materyaller ve çalışana özel hazırlanan içerikler paylaşılıyor. 

Çalışan deneyimi odaklı bir anlayışla hareket eden Atasun Optik’te işe başlayacak olan kişi, süreçler hakkında bilgi sahibi olması ve ihtiyaç duyduğu her an destek alabilmesi için buddy’si ve İnsan ve Kültür İş Ortağı ile birlikte çalışıyor.

Bunun yanı sıra çalışanın ürünleri, müşteriyi ve sahayı anlaması adına mağaza ziyaretleri gerçekleştiriliyor.  Kişisel ve kariyer gelişimine katkı sağlayacak 1800’den fazla içeriğe sahip kurumsal eğitim platformuna erişimi sağlanarak, mesleki mentorluk, tersine mentorluk ve koçluk programlarına katılımı destekleniyor.

Çalışan mutluluğunu en önemli öncelikleri arasında bulunduran Atasun Optik hem kurumu hem de işi öğrenmeyle ilgili süreçleri kolaylaştıran “Gözlem Programı” sayesinde çalışan mutluluğunu ve bağlılığını bir adım öteye taşıyor. 

binance
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Kişisel ve kurumsal markalaşma üzerine uzun yıllar çalıştıktan sonra, Sektor News Haber kanalını kurmaya karar verdim.

Yazarın Profili